Mladší bratr

30.květen 2019

foto redakce Šťastní senioři.cz

Mladší bratr, pokud se nenarodil zrovnabohaté rodině, většinou dostává věci osobní potřeby po svém starším bratrovi. Tak například, starší bratr ze zimní bundy takříkajíc „vyroste“, bunda se na rok nebo na dva uschová, a pak do mladší bratr zase „doroste“.

A podobně „dědí“ mladší bratr po svém starším sourozenci kalhoty, svetry, trička, čepice a boty. Není to však jenom oblečení, které mladší bratr po starším bratrovi dostává, neboť obdrží taky „zánovní“ kola, lyže, nebo taky třeba mobil. Mladší bratr dostávárodině vůbec málo nových věcí, a když nějakou dostane, tak je to pouze na jeho svátek, narozeniny, nebo na Vánoce.

Jeden mladší bratr, dávno již dospělý a slušně vydělávající, si natolik zvykl na onošené šatstvo, že si oblečení nakupuje výhradněsekáči. To je však spíše výjimka.

Jaká to krása, když mladší bratr dospěje, začne vydělávat a sám si kupuje, jen považte, „nové“ a ještě značkové džíny, trička a bundy. Jaká to slast, koupit si nové lyže, nebo opravdu kvalitní mobil. To dokáže ocenit snad jen najednou finančně nezávislý mladší bratr.

Jak už to tak v životě chodí, přijde láska, mladší bratr, teď již dospělý muž, najde tu „pravou dívku“, ožení se a založí rodinu. Již nemyslí jenom na sebe, kdepak, ale společně s manželkou musí zabezpečit potřeby rodiny. Narodí se jim syn, za pár let druhý, a další mladší bratr je na světě. To už ale přece znáte.

Autor: redakce Šťastní senioři.cz

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist