Léto budiž pochváleno

21.červen 2019

foto redakce Šťastní senioři.cz

Tak je zde zase začátek léta, ten krásný čas. Dny jsou dlouhé a noci krátké, kvetou růže a třešně a jahody jsou tak slaďoučké. Lípy rovněž kvetou a jejich květy tak omamně voní. Pro školáky je důležitá zpráva, že za pár dní budou prázdniny.

Školní rok se přece tak vleče, mnohým školákům se zdá, že trvá několik staletí, ale nakonec se přece jen dočkají, rozdá se vysvědčení a začnou prázdniny. Začíná doba prázdninových dobrodružství a vodních radovánek.

Senioři a seniorky se taky těší na prázdniny. Mohou pobývat třeba řadu týdnů se svými vnoučaty na chatách a chalupách a užívat léta. Jak je příjemné si trochu zalenošit u zahradního bazénu a choditvnoučaty do lesa na houby, maliny a borůvky.

Nasbírají trochu klestí, večer se posedí u táboráku, opečou se špekáčky a děda na kytaru zahraje trampské písně. Jak krásně voní bramboračka s čerstvě nasbíranými houbami a jaké chutné borůvkové koláče dokáže upéct babička. Palačinky se šlehačkou a čerstvými jahodami, to je panečku tak úžasná pochoutka. Léto budiž pochváleno.

Redakce: Šťastní senioři.cz

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist