E – kniha Pavlík na prázdninách na Valašsku

28.červenec 2015

Pavlíkův tatínek odjíždí na letní stáž do Říma a jedením taky maminka. Pavlíkovi se podaří prosadit, že bude letní prázdniny trávit na Valašsku u dědečka a babičky.

Dědeček seznamuje Pavlíkakrásnou valašskou přírodoujejí flórou a faunou. Pavlík se tak dozví mnoho zajímavostí o liškách, veverkách, vlcích, medvědech, jezevcích, vlaštovkách a jiřičkách a dalších zvířatech a ptácích.

dědečkem, a svými novými kamarády Milanem a Karlem, jezdí Pavlík na výlety a chodí na výpravy. Sbírají houby, jahody, maliny a ostružiny a navštíví například tajemný Zbyškův hrádek, Pulčínské a Čertovy skály a další místa. Dědeček taky vypráví chlapcům o portáších, kteřídávných dobách střežili naši východní hranici. Se svými kamarády prožije Pavlík různá dobrodružství.

Babička ta zase umí tak báječně vařit, zejména tradiční valašská jídla, a taky seznamuje Pavlíkavalašskými zvyky a tradicemi.

Je to typické letní čtení. Tato e-kniha je rovněž ve formátu PDF, takže si jí můžete přečíst přímo v počítači bez použití čtečky. Můžete si ji zakoupit za vskutku lidovou cenu 49 Kč, například na http://www.kosmas.cz/knihy/206079/pavlik-na-prazdninach-na-valassku/

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist