Zajímavosti z Rožnova pod Radhoštěm

14.březen 2016

foto redakce Šťastní senioři.cz

Valašské muzeumpřírodě je největší, nejstarší a nejnavštěvovanější muzeum ve střední Evropě. Expozice ve skanzenu mají okolo stovky architektonických objektů obsahujících předmětyoblasti lidového umění, keramiky a dalších, s původním vybavením domácnosti a řemeslných dílen. To vše v přírodním prostředí na ploše 80 hektarů.

Dominantou Dřevěného městečka ve skanzenu je půvabný dřevěný kostel sv. Anny, kopie kostelaVětřkovic ze 17. století. V areálu skanzenu se koná tradičně koncem měsíce července Anenská pouť, která je hojně navštěvována Čechy i Slováky.

Rožnov pod Radhoštěm taky svou lázeňskou tradici. Byly to lázně klimatické, s čistým prostředím a nádhernou okolní přírodou. První lázeňský dům byl postaven jižroce 1820. Lázně byly zrušenyroku 1949.

zřícenině hradu Rožnov vás dovede Naučná stezka Hradisko. Na Hradisku je krásná příroda, najdete zde staleté lípy, mohutný jasan a další staré stromy. V jezdeckém areálu Hradisko je stylová valašská hospůdka a penzion. Ze stezky jsou pěkné výhledy do údolí Rožnovské Bečvy, na město Rožnov pod Radhoštěm a Moravskoslezské Beskydy.

 

Autor: redakce Šťastní senioři.cz

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist