Valašská příroda

Špičková kloubní výživa Pro zdravou hladinu cukru v krvi

Čáp bílý - 6.3. 2013

Čáp bílý patří k naším nejoblíbenějším ptákům, však mu taky lidé svěřili „dopravu novorozenců“ šťastným rodičům. Každý, kdo jednou pozoroval čápa, který klidně a rozvážně na svých dlouhých červených nohách kráčí po lukách a mokřinách a vesele přitom klape zobákem, si ho prostě musí zamilovat.

více

Pěnkava obecná - 26.2. 2013

V lesích, sadech a městských zahradách slyšíme od časného jara do konce léta zvonivý zpěv pěnkavy obecné, jednoho z nejrozšířenějších a nejznámějších evropských pěvců.

více

Čekanka obecná - 19.11. 2012

Čekanka obecná jasnou modří květů zdobí okraje cest, meze, příkopy a suché louky. Mladé listy plané čekanky používali jako zeleninu již starověcí Řekové a Římané.

více

Jeřáb obecný - 13.9. 2012

Jeřáb obecný má nejlepší podmínky k životu ve vyšších polohách, kde taky zpravidla roste. Dosahuje tam téměř až k hranici lesa. Jeřáb sice často roste taky v podrostu, ale protože je světlomilný, nachází nejlepší uplatnění ve stromořadích a na stráních.

více

Medvěd hnědý - 30.5. 2012

Medvěd hnědý má sice vzhled dobromyslného dobráka, ale zdání klame. Je to divoká a nebezpečná šelma, která váží okolo 600 kg a dokáže běžet rychlostí až 45 km za hodinu.

více

Karafiátova naučná stezka, valašskou krajinou za autorem Broučků - 25.4. 2011

Je jen málo dospělých a tím méně dětí v naši zemi, kteří by neznali půvabnou dětskou knihu evangelického kněze a spisovatele Jana Karafiáta, Broučci. A kdo tuto knihu nečetl, ten dozajista sledoval oblíbený seriál televizní večerníček „Broučci“, který byl natočený podle této beletrie.

více

stránky:  1 | 2
TOPlist