Kopřiva dvoudomá slouží k jarní očistě organismu

3.duben 2018

Tak se nám zase jaro pomalu probouzíživotu a ze země raší první lístky kopřivy dvoudomé. Pro někoho pouze obtížný plevel, ale přece je to velmi léčivá rostlina, která bývá nazývána a to zcela právem královnou léčivých bylin.

 

Kopřiva zlepšuje látkovou výměnutěle a kopřivový čaj se na jaře používáočistné kůře

Listy kopřivy obsahují mnoho chlorofylu, kyselinu křemičitou, třísloviny, vitamín B, kyselinu mravenčí, vitamín C a mnohé minerální látky. Kopřiva zejména zlepšuje látkovou výměnutěle a snižuje hladinu krevního cukru. Po dlouhou dobu se užívala kopřiva jako léčivka při léčení cukrovky. Čajkopřiv močopudné účinky a používá se při zánětech močových cest, při nám již zmíněné cukrovce, jaterních a žlučníkových chorobách, kožních chorobách a příznivě působí taky na redukci hmotnosti. Na jaře se kopřivový čaj používáočistné kůře, neboť jeho pomocí se tělo zbavuje řady odpadních látek, které se v něm přes zimu usadily. Doporučuje se po dobu 14 dnů pít denně 1-2 šálky kopřivového čaje. Po této kopřivové očistné kůře se budete cítit svěží a silní, a pokud budete jíst střídmě, zbavíte se i nějakého toho kilogramu.

Čtěte dále:

- Bez černý

- Ostružiník křovitý

 

Kdy sbírat kopřivu?

Jistě, můžete silékárně zakoupit kopřivový čaj, ale mnohem lepší bude, když si teď sami na jaře nasbíráte kopřivu, které je všude dostatek. Ušetříte tak nejenom peníze, ale taky čerstvá kopřivová nať a listy mají mnohem silnější léčivé účinky, než sušená léčivka. Tak jako ostatní léčivky tak i kopřivu sbírejte nejméně 50 m od silnice a rovněž se doporučuje sbírat ji nejpozději do 20. května, pak již obsahuje hodně dusíku. Čerstvě natrhanou kopřivu umyjete pod tekoucí vodou, zalijete vařící vodou, necháte 5 minut vyluhovat a kopřivový čaj máte připraven. Kopřivu můžete taky sbírat na podzim, kdy znovu vyroste tato vynikající léčivá bylina.

 

Autor: redakce Šťastní senioři.cz

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist