Cyklostezka údolím Vsetínské Bečvy I.

10.květen 2017

Valašsko je krajem nevšedních krás. Je to kraj hor a hlubokých lesů, ve kterýchlétě a na podzim rostou chutné houbyNa lesních pasekáchlétě najdete plno jahod, malin ostružin a borůvek.

 

Je to kraj horských lukpasoucími se ovečkami a dřevěnými chalupami ve stráních. Jsou zde čisté potoky a řeky, no prostě, takových půvabných krajin už u nás mnoho není.

 

Krásy Valašska můžete dobře poznat na Cyklostezce údolím Vsetínské Bečvy. Cyklostezka je dlouhá přibližně 52 km, začínáobci Velké Karlovice a končí na soutoku Vsetínské a Rožnovské Bečvy ve Valašském Meziříčí. Pojedete-li směrem po proudu řeky, můžete jet taky se staršími dětmi, neboť i když je trasa poměrně dlouhá, pojedete stálekopce.

 

Na cestu si vyhraďte raději celý den, protože můžete obdivovat nejenom přírodní krásy, ale rovněž řadu kulturních a historických památek ve městech, městečkách a obcích, o kterých se taky zmíním.

 

První část cyklostezkyVelkých Karlovic do Vsetína vede krajem, který je nazýván Horním Vsackem. Při jízdě po své pravé ruce budete mít Vsetínské vrchy, po levé ruce pak Javorníky.

druhé části cyklostezky ze Vsetína do Valašského Meziříčí budete mít i nadále po pravé ruce Vsetínské Vrchy, po levé ruce všakbudete mít Hostýnské vrchy.

 

Autor: redakce Šťastní senioři.cz

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist