Příroda

Špičková kloubní výživa Pro zdravou hladinu cukru v krvi

Potřebujete vědět víc? Důchodová kalkulačka a poradna bezplatně!

Jak si pomoci od bolesti kloubů? - 26.3. 2015

Jak si pomoci od bolesti kloubů? Ať chcete nebo ne, bolest kloubů prostě ke stáří patří. Je to přírodní zákon, kterému se nikdo z nás nevyhne. Dobrá zpráva je, že je možné bolest mírnit. Stačí opravdu málo a i vy si můžete užívat stáří bez velké bolesti. V tomto článku najdete hned několik zaručených rad, jak s bolestí kloubů efektivně bojovat!

více

Ananas - 2.2. 2015

Ananas Jihoameričtí a středoameričtí Indiáni znali a pěstovali ananas dávno před příchodem Evropanů. Tvrdí se, že Kryštof Kolumbus ochutnal jako první ananas na ostrově Guadeloupe v listopadu roku 1493.

více

Platina - 22.1. 2015

Platina Platinu, tento bílý kov, zpracovávali Indiáni z jižní Ameriky spolu se zlatem na šperky i jiné užitkové předměty dávno před příjezdem Kryštofa Kolumba do Ameriky. Drahý kov dostal název ze španělského slova plata, což znamená stříbříčko.

více

Pomeranče - 8.1. 2015

Pomeranče Pomeranče patří k oblíbenému jižnímu ovoci. Jsou to oranžové plody citroníku pomerančového neboli pomerančovníku čínského vždy zeleného stromu. Pomerančovníky pocházejí nejspíše z hor mezi jihozápadní Čínou, Vietnamem...

více

V důsledku chřipky zemře více lidí než kvůli dopravním nehodám, odborníci doporučují doplňovat vitamíny přirozeně - 5.1. 2015

Podle Zprávy o zdraví obyvatel ČR 2014 zemře v souvislosti s chřipkou za rok průměrně 2 000 lidí, což je mnohem více úmrtí než v důsledku dopravních nehod. Stále častěji však Češi onemocnění přechází. Na nemocenskou tak s diagnózou chřipky meziročně nastoupilo o téměř 70 % lidí méně.

více

Tyrkys - 27.11. 2014

Tyrkys Drahý kámen modro až modrozelené barvy s tvrdostí 5-6 stupňů, jehož jméno je odvozeno od perského slova fizura = kámen vítězství a štěstí. Drahé kameny se k nám dostávaly z Turecka, odtud i český název tyrkys, tedy turecký kámen. V barvě tyrkysu se spojuje nebeská modř a zeleň naší Země.

více

Zlato - 15.8. 2014

Zlato Zlato sice zařazujeme mezi kovy, ale současně je i prvkem, jako například diamant. Již odpradávna byl tento zlatý kov vysoce ceněn. Zlato bylo symbolem moci a bohatství. Zlato objevili staří Egypťané a začali jej zpracovávat přibližně před 6000 lety.

více

Bez černý - 19.6. 2014

Bez černý Bez černý je rozšířen v celé Evropě, od atlantského a středomořského pobřeží až do Skotska a jižního Švédska. Najdeme ho taky i na západní Sibiři. U nás roste v listnatých lesích a křovinách, podél plotů i na rumištích. Kvete od června asi do poloviny července.

více

Kokosové ořechy - 16.6. 2014

Kokosové ořechy Kokosové ořechy jsou plody tropické palmy kokosovníku ořechoplodého. Kokosem bývá označována bílá dužnina ořechu, která se většinou prodává strouhaná jako kokosová moučka.

více

Banány - 10.6. 2014

Banány Banány pocházejí z jihovýchodní Asie. Dle legendy si slavný vojevůdce Alexandr Veliký pochutnal na banánech v Indii již v roce 327 př. n. l. první zmínka o banánovém sadu v Číně pochází z roku 200 n. l.

více

Skořice - 5.6. 2014

Skořice Skořice je velmi aromatické a oblíbené koření. Je to usušená a od vnější borky očištěná kůra dvou až tříletých větviček skořicovníku cejlonského nebo skořicovníku čínského. Druhové přívlastky těchto vždy zelených stromů označují jejich původní výskyt.

více

Akvamarín - 2.6. 2014

Akvamarín Akvamarín je odrůdou berylu barvy světlomodré až modré, někdy taky lehce modrozelené s tvrdostí 7,5 až 8 stupňů. Jeho název pochází z latinských slov aqua = voda a marina = mořská. Akvamarín má barvu moře a modré oblohy a je kamenem mystiků a lidí, kteří touží dosáhnout duševní čistoty.

více

Stříbro - 12.5. 2014

Stříbro Stříbro, tento bílý kov se třpytivým šedobílým leskem se těší velké oblibě již od dávných dob. Těžba stříbra je o něco mladší než těžba zlata, první archeologické nálezy stříbra jsou staré přibližně 4000 let. Stříbro se taky v přírodě vyskytuje hojněji než zlato, a proto je jeho cena nižší.

více

Opál - 8.5. 2014

Opál Opál, drahý kámen s tvrdostí 5,5 – 6,5 stupňů vytváří mnoho druhů. Drahokamovou hodnotu má jen drahý opál s duhovou měnou barev, ohnivý opál zbarvený oxidy železa do oranžova až červena a taky hialid, který je zcela čirou odrůdou opálu.

více

Světlem proti bolesti - 30.4. 2014

Světlem proti bolesti Přes více než 20 let lékaři vědí, že laserová terapie léčí celou řadu problémů, mezi které patří například: akutní a chronická bolest, artritida, karpální tunel, výrony, natažený sval, zánět šlach či tenisový loket.

více

Skorec vodní - 7.4. 2014

Skorec vodní Skorec vodní žije poměrně hojně i u nás. Někde mu říkají „vodní kos“, protože se skutečně zbarvením a velikostí kosům trochu podobá. Skorec se odvážně vrhá do horských potoků, běhá po jejich dně a přidržuje se drápky za malé kamínky.

více

Vlaštovky a jiřičky - 3.4. 2014

Vlaštovky a jiřičky Když k nám na jaře přiletí vlaštovky a jiřičky, tak pro všechny teplomilné obyvatele české kotliny nastává ta lepší část roku. Tito velmi oblíbení ptáci se na našem území každý rok zdržují přibližně pět měsíců.

více

Diamant – král drahých kamenů - 31.3. 2014

Diamant – král drahých kamenů Diamant bývá nazýván králem drahých kamenů a toto své prvenství si uhájil po mnoho staletí. Diamant je nejtvrdší nerost, je to čistý prvek – uhlík, který se od svého chemického bratra grafitu neboli tuhy, která je rovněž čistým uhlíkem a patří mezi nejměkčí nerosty, liší jiným uspořádáním atomů.

více

Kopřiva dvoudomá slouží k jarní očistě organismu - 27.3. 2014

Kopřiva dvoudomá slouží k jarní očistě organismu Tak se nám zase jaro pomalu probouzí k životu a ze země raší první lístky kopřivy dvoudomé. Pro někoho pouze obtížný plevel, ale přece je to velmi léčivá rostlina, která bývá nazývána a to zcela právem královnou léčivých bylin.

více

Znáte blahodárné účinky marseillského mýdla? - 20.3. 2014

Znáte blahodárné účinky marseillského mýdla? Díky jeho jemnosti a účinnosti je stejně oblíbené u mladé generace, tak i u seniorů. Navíc vypadá krásně a úžasně voní. Obsahuje 72 % oleje a je 100% biologicky rozložitelné. Myslete ekologicky a ekonomicky i Vy!

více

Moje kroky, moje zdraví - 7.3. 2014

Moje kroky, moje zdraví Mnoho z nás si dává každoročně předsevzetí, kraluje jim většinou touha po snížení hmotnosti. Nejpřirozenějším způsobem, jak se postupně dostat do formy, je chůze. Pravidelná chůze má několik výhod, je vhodná i pro starší a obézní, protože nezatěžují klouby.

více

Léčivá síla světla - 1.3. 2014

Léčivá síla světla Blahodárné léčebné účinky světla jsou již používány řadu let. Nízkoúrovňová laserová terapie (LLLT) byla ještě nedávno úspěšně používána po celém světě pouze ve zdravotnických zařízeních.

více

Tygří oko - 4.11. 2013

Tygří oko Tygří oko, vláknitá odrůda křemene s tvrdostí 7 stupňů a příměsí hydroxidu železa je velmi působivý zlatohnědý drahý kámen se zvláštním kolébavým třpytem a hedvábným leskem.

více

Jezevec lesní - 4.10. 2013

Jezevec lesní Jezevce v přírodě málokdy zahlédnete, neboť zpravidla vychází z nory ven až když je tma a do nory se zase vrací dříve, než se rozbřeskne nový den. Jezevec zaleze pod zem do hluboké nory, kterou vyhrabal jako podzemní labyrint, stočí se na suchý mech nebo trávu a spí.

více

Růženín - 30.9. 2013

Růženín Růženín, drahý kámen s tvrdostí 7 stupňů má příjemnou růžovou barvu v různých odstínech. Je to odrůda křemene a jeho zbarvení způsobuje příměs manganu. Tento drahý kámen však nemiluje přímé světlo.

více

stránky:  1 | 2 | 3
TOPlist