Příroda

Trápí Vás artróza kloubů? Chcete si snížit hladinu cukru v krvi?

HERBENIA - prodejce bylinných tinktur

Skorec vodní - 7.4. 2014

Skorec vodní Skorec vodní žije poměrně hojně i u nás. Někde mu říkají „vodní kos“, protože se skutečně zbarvením a velikostí kosům trochu podobá. Skorec se odvážně vrhá do horských potoků, běhá po jejich dně a přidržuje se drápky za malé kamínky.

více

Vlaštovky a jiřičky - 3.4. 2014

Vlaštovky a jiřičky Když k nám na jaře přiletí vlaštovky a jiřičky, tak pro všechny teplomilné obyvatele české kotliny nastává ta lepší část roku. Tito velmi oblíbení ptáci se na našem území každý rok zdržují přibližně pět měsíců.

více

Diamant – král drahých kamenů - 31.3. 2014

Diamant – král drahých kamenů Diamant bývá nazýván králem drahých kamenů a toto své prvenství si uhájil po mnoho staletí. Diamant je nejtvrdší nerost, je to čistý prvek – uhlík, který se od svého chemického bratra grafitu neboli tuhy, která je rovněž čistým uhlíkem a patří mezi nejměkčí nerosty, liší jiným uspořádáním atomů.

více

Kopřiva dvoudomá slouží k jarní očistě organismu - 27.3. 2014

Kopřiva dvoudomá slouží k jarní očistě organismu Tak se nám zase jaro pomalu probouzí k životu a ze země raší první lístky kopřivy dvoudomé. Pro někoho pouze obtížný plevel, ale přece je to velmi léčivá rostlina, která bývá nazývána a to zcela právem královnou léčivých bylin.

více

Znáte blahodárné účinky marseillského mýdla? - 20.3. 2014

Znáte blahodárné účinky marseillského mýdla? Díky jeho jemnosti a účinnosti je stejně oblíbené u mladé generace, tak i u seniorů. Navíc vypadá krásně a úžasně voní. Obsahuje 72 % oleje a je 100% biologicky rozložitelné. Myslete ekologicky a ekonomicky i Vy!

více

Moje kroky, moje zdraví - 7.3. 2014

Moje kroky, moje zdraví Mnoho z nás si dává každoročně předsevzetí, kraluje jim většinou touha po snížení hmotnosti. Nejpřirozenějším způsobem, jak se postupně dostat do formy, je chůze. Pravidelná chůze má několik výhod, je vhodná i pro starší a obézní, protože nezatěžují klouby.

více

Léčivá síla světla - 1.3. 2014

Léčivá síla světla Blahodárné léčebné účinky světla jsou již používány řadu let. Nízkoúrovňová laserová terapie (LLLT) byla ještě nedávno úspěšně používána po celém světě pouze ve zdravotnických zařízeních.

více

Tygří oko - 4.11. 2013

Tygří oko Tygří oko, vláknitá odrůda křemene s tvrdostí 7 stupňů a příměsí hydroxidu železa je velmi působivý zlatohnědý drahý kámen se zvláštním kolébavým třpytem a hedvábným leskem.

více

Jezevec lesní - 4.10. 2013

Jezevec lesní Jezevce v přírodě málokdy zahlédnete, neboť zpravidla vychází z nory ven až když je tma a do nory se zase vrací dříve, než se rozbřeskne nový den. Jezevec zaleze pod zem do hluboké nory, kterou vyhrabal jako podzemní labyrint, stočí se na suchý mech nebo trávu a spí.

více

Růženín - 30.9. 2013

Růženín Růženín, drahý kámen s tvrdostí 7 stupňů má příjemnou růžovou barvu v různých odstínech. Je to odrůda křemene a jeho zbarvení způsobuje příměs manganu. Tento drahý kámen však nemiluje přímé světlo.

více

Atopici, nevzdávejte boj s ekzémem! Našli jsme účinné řešení pro všechny věkové kategorie. - 11.9. 2013

Atopici, nevzdávejte boj s ekzémem! Našli jsme účinné řešení pro všechny věkové kategorie. S neradostnou diagnózou atopický ekzém odchází od lékaře stále více dětí, dospělých a překvapivě také seniorů.

více

Růže šípková - 10.9. 2013

Růže šípková Červen bývá nazýván měsícem růží. Pro svou krásu, vůni, barvu je růže považována za královnu květin. To však platí pouze pro vyšlechtěné růže, nikoliv pro jejich planou příbuznou růži šípkovou.

více

Zajíc polní - 29.8. 2013

Zajíc polní Zajíc polní je obyvatelem polí, luk a lesů. Zajíce zná každé malé dítě a obecně bývá považován za velmi plaché zvíře. Však se taky dostal do nejrůznějších přísloví, například „byl vyděšený jako zajíc“ nebo „utíkal jako zajíc.“

více

Ophtalvit doplněk stravy pro vaše oči - 28.8. 2013

Ophtalvit doplněk stravy pro vaše oči Ophtalvit je kombinovaný doplněk stravy s antioxidačními vlastnostmi s vysokým obsahem Luteinu a Zeaxantinu, určený pacientům středního věku a seniorům ke snížení rizika vzniku očních degenerativních chorob.

více

Ostružiník křovitý - 14.8. 2013

Ostružiník křovitý Ostružiník křovitý najdete často na okrajích lesa a lesních mýtinách, v místech kde svítí slunce. Ostružiny z prosluněných strání mají výtečnou chuť. Ostružiník má až dvoumetrové trnité, obloukově sehnuté pruty.

více

Ametyst - 1.8. 2013

Ametyst Ametyst je odrůdou křemene s příjemnou světle až tmavě fialovou barvou a tvrdostí 7 stupňů. Jeho zbarvení je způsobeno stopovou příměsí železa a při zahřátí na 250 stupňů se jeho fialová barva mění na žlutohnědou. Ve starověku lidé věřili, že je ametyst ochraňuje před opilstvím.

více

Vepř divoký - 29.7. 2013

Vepř divoký Vepř divoký je praotec našeho růžového vepře domácího. Jistě, ovoce a zelenina jsou sice velmi zdravé, ale mnozí lidé si život bez vepřového masa, slaniny a šunky nedokážou ani představit.

více

Jelen evropský - 23.7. 2013

Jelen evropský Ještě v dobách raného středověku se v českých hvozdech proháněli losi, zubří a jeleni. Losi a zubři byli sice v pozdním středověku v českých zemích vyhubeni, zato jelen, ten se dokázal udržet.

více

Křišťál - 1.7. 2013

Křišťál Křišťál je zcela čistý krystalizovaný křemen úplně bezbarvý a průhledný s tvrdostí 7 stupňů. Slovo krystal je odvozeno od řeckého slova „crystallos“ a znamená led.

více

Příroda pro Vás - 28.6. 2013

Příroda pro Vás Využijte síly přírody k alternativnímu řešení zdravotních problémů, které Vás nejčastěji trápí. Navštivte internetový obchod Příroda pro Vás a vyberte si z nabídky bylinných doplňků stravy a léčivé kosmetiky.

více

Liška obecná - 16.6. 2013

Liška obecná Lišku zná každé malé dítě, alespoň z pohádek a bajek, ve kterých hraje roli lstivé a chytré bytosti. Jak je to vlastně doopravdy s chytrostí „kmotry lišky?“ Musím vás zklamat. Liška není příliš chytrá, máme-li na mysli přirozenou inteligenci, která je schopna dobrého úsudku a přizpůsobení.

více

Achát - 9.6. 2013

Achát Název drahého kamene achátu je odvozen od říčky Achates (dnešní Dirillo) na jihu Sicílie, v jejímž korytě se již ve starověku acháty nalézaly. Achát má tvrdost 7 stupňů a střídají se v něm vrstvy různě zbarveného chalcedonu, opálu a křemene.

více

Rubín – drahý kámen barvy „holubí krve“ - 5.6. 2013

Rubín – drahý kámen barvy „holubí krve“ Rubín dostal název podle latinského slova rubeus = červený. Je drahokamovou odrůdou korundu a jeho barvu od karmínově červené až po nachovou, která dostala název „holubí krev“ způsobuje malá příměs chrómu. Rubín je zároveň velmi tvrdým kamenem s tvrdostí jen o stupeň nižší než diamant.

více

Smaragd – drahý kámen barvy „svěží jarní louky“ - 2.6. 2013

Smaragd – drahý kámen barvy „svěží jarní louky“ Název Smaragd je odvozen od řeckého slova Smaragdes = zelený kámen. Smaragd je drahokamová odrůda berylu a jeho zelené zbarvení „svěží jarní louky“ způsobuje příměs chromu. Jeho historicky nejstarší naleziště bylo v oblasti Horního Egypta nedaleko Rudého moře, kde se nacházely doly královny Kleopatry a krásné smaragdy zde byly těženy již za dob faraónů.

více

Safír – drahý kámen „chrpově modré barvy“ - 29.5. 2013

Safír – drahý kámen „chrpově modré barvy“ Název tohoto drahého kamene je odvozen od řeckého slova sappherios = modrý. Poněvadž je safír rovněž drahokamovou odrůdou korundu bývá nazýván krásným ušlechtilým bratrem rubínu. Má tedy taky pouze o stupeň nižší tvrdost než diamant a jeho jemnou chrpovou modř vytváří příměsi železa a titanu.

více

stránky:  1 | 2 | 3
TOPlist