Výběrem bankovního účtu můžete ušetřit

28.srpen 2014

foto redakce Šťastní senioři.cz

Bez bankovního účtu se dneska neobejdeme. Zasílání důchodu na účet je mnohem pohodlnější než na složenku. Stejně tak je lepší platit byt a další platby přes internetové bankovnictví než na poště. Pro výhodné internetové nákupy je rovněž internetové bankovníctví nezbytností.

Na našem trhu působí celá řada bank, nabídka běžných účtů je tedy široká, přesto je nutné věnovat výběru patřičnou pozornost. Rozdíly jsou totiž značné. Před výběrem bankovního účtu je zapotřebí si zvolit, jaké jsou vaše hlavní požadavky a tomu přizpůsobit váš výběr. Je vhodné porovnat, co vám účet nabízí a kolik vás bude stát. Chceme co nejvíc služeb za co nejnižší cenu. V posledních měsících ovlivňuje rozhodování občanů o výběru běžného účtu především:

·         kvalita přímého internetového bankovnictví k danému účtu  

·        celková výše měsíčních poplatků spojených s provozem našeho účtu (poplatek za vedení účtu, za transakce, za platební kartu…)

Dalšími důležitými kritérii pro výběr běžného účtu jsou úročení vkladů, dostupnost bankomatů, dostupnost bankovní pobočky, kvalita personálu v nejbližší bankovní pobočce, platební karta dle našich požadavků.

Rozhodují u vás poplatky?

Výběrem správného běžného účtu se dají ušetřit zajímavé finanční prostředky za bankovní poplatky. Poplatky, které nyní odvádíte své bance, mnohdy konkurenci platit nemusíme. Není tedy od věci čas od času provést porování bankovních poplatků u vaší banky a konkurence. Některé banky si totiž účtují poplatky, které si jiné neúčtují. Změnit banku je nyní jednodušší než v minulosti.

Co když se rozhodnete pro změnu?

V případě, že jste se službami své banky nespokojeni nebo konkurence začla nabízet lepší bankovní účet, tak není problém změnit banku. Fyzické osoby změní banku do 15 dní. Stačí se dostavit do banky, kde chcete mít účet a podepsat žádost o změnu banky. Současně je nutné uvést datum, od kterého budou všechny příkazy a inkasa zavedeny do nového účtu. Nová banka se na základě podepsané žádosti spojí se starou bankou a všechny záležitosti vyřídí sama.

Autor: redakce Šťastní senioři.cz

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist