Ostatní

Špičková kloubní výživa Pro zdravou hladinu cukru v krvi

Životní pojištění pro ženy zdraží - 22.11. 2012

Životní pojištění pro ženy zdraží Dle rozhodnutí EU se nebude od 21. prosince 2012 rozlišovat u pojištění mezi muži a ženami, a to v rámci rovnosti pohlaví.

více

Bobkový list - 19.10. 2012

Bobkový list je u nás běžným kořením. Jsou to usušené, lesklé, kožovité, vonné listy vavřínu vznešeného, vždy zeleného stromku nebo keře původem ze Středomoří. Prvotní vlastí vavřínu je snad Malá Asie.

více

Jedlé kaštany - 11.10. 2012

Na podzim se v hlavním městě Slovenska v Bratislavě již tradičně prodávají pečené kaštany. Mají totiž své „kaštanové zázemí“ v nedalekých Malých Karpatech.

více

Proč většinu léků bez předpisu nedostanu? - 9.8. 2012

Proč většinu léků bez předpisu nedostanu? Některé léky koupíme v lékarně i bez lékařského předpisu. Jedná se o léky s minimálními vedlejšími účinky a toxicitou, často jsou tyto léky určeny k běžným nemocem. Bez lékařského předpisu koupíme přibližně přes 3 700 léků, většina (přes 58 700) je vázána na lékařský předpis.

více

Diamant Koh-i-noor - 26.6. 2012

Diamant Koh-i-noor patří mezi největší a nejznámější diamanty na světě. Podle pověsti byl nalezen v Indii, v náplavech řeky Godavar, před čtyřmi až pěti tisíci lety. Nejstarší osudy tohoto diamantu nejsou známy a není známa ani jeho původní hmotnost v surovém stavu.

více

Zvýšení DPH - 30.4. 2012

Zvýšení DPH Již nyní májí desetitisíce rodin problémy vyjít s měsíčním příjmem. Od příštího roku bude ještě hůř. Kvůli zvýšení snížené sazby DPH z 14 % na 15 % a zvýšení základní sazby DPH z 20 % na 21 %. Nízká životní úroveň důchodců či rodin s malými dětmi ještě poklesne.

více

Vyšší DPH nám zdraží každodenní nákupy - 30.11. 2011

Vyšší DPH nám zdraží každodenní nákupy Již nyní mají desetitisíce rodin problémy vyjít s měsíčním příjmem. Přibývá zadlužených domácností a exekucí. Od nového roku bude ještě hůř. Kvůli zvýšení nižší sazby daně z přidané hodnoty z 10 % na 14 % od příštího roku při každém nákupu šáhneme hlouběji do peněženky.

více

Jak se zvyšují poplatky u lékaře? - 14.10. 2011

Jak se zvyšují poplatky u lékaře? Poslanecká sněmovna schválila 6. září zvýšení zdravotních poplatků. Které poplatky se zvyšují a o kolik? Kde si můžete při nespokojenosti se zdravotní péčí stěžovat? Jaký je limit pro úhradu regulačních poplatků?

více

Skandinávci žijí nejdéle, sportují, nekouří a nepijí alkohol - 9.9. 2011

Skandinávci žijí nejdéle, sportují, nekouří a nepijí alkohol Životní úroveň Evropanů stoupá, průměrná mzda se každoročně zvyšuje. Prodlužuje se však i očekávaná délka života. Dnešní novorozenci mají velikou šanci dožít se vyššího věku než jejich prarodiče. Nejvyššího věku se dožívají občané bohatých zemí.

více

Jaké výhody přináší penzijní připojištění? - 26.8. 2011

Jaké výhody přináší penzijní připojištění? Vlastní penzijní připojištění je jednou z možností, jak se alespoň částečně finačně zajistit, aby odchodem do důchodu výrazně nepoklesla naše životní úroveň. Penzjiní připojištění je výhodné kvůli státnímu příspěveku (plánuje se jeho zvýšení) a možnosti nižší daňové povinnosti.

více

Jaké daně budete platit z pronájmu? - 25.5. 2011

Jaké daně budete platit z pronájmu? Každoročně přibývá seniorů, kteří si v penzi finančně přilepšují pronájmem nemovitosti. V budoucnu bude tento trend pokračovat, protože pronájem nemovitosti je v západní Evropě důležitým finančním zdrojem na penzi. Jaké jsou daňové povinnosti spojené s pronájmem nemovitosti?

více

Jak na dohodu o provedení práce? - 12.5. 2011

Jak na dohodu o provedení práce? Senioři si nejčastěji přivydělávají k důchodu (předčasnému i starobnímu) na dohodu o provedení práce. Z dohody se neplatí sociální ani zdravotní pojištění. Jak na dohodu?

více

stránky:  1 | 2 | 3
TOPlist