Ostatní

Špičková kloubní výživa Pro zdravou hladinu cukru v krvi

Proč nekupovat dárky na dluh? - 3.11. 2014

Proč nekupovat dárky na dluh? Přestože je to lákové pořídit dětem nebo vnukům vysněný dárek, i když bychom si kvůli tomu vzali úvěr. Nedělejme to. Úvěr kvůli dárkům není rozumný.

více

Kde spořit vnukům a vnučkám? - 15.9. 2014

Kde spořit vnukům a vnučkám? Každá babička nebo dědeček chce finančně přispět svým vnukům a vnučkám. Rodiče i prarodiče chtějí dětem zajistit kvalitní vzdělání a finančně mu pomoci na startu v dospělosti. Finanční trhy prochází častými změnami, jak bezpečně dětem spořit či investovat?

více

Bohatneme sázením - 11.9. 2014

Bohatneme sázením Téměř každý z nás si někdy vsadil sportku, zahrál ruletu nebo tipoval vítěze sportovního klání. Sázení s sebou přináší adrenalin a naději, že za poměrně nízkou jistinu lze vyhrát „velké peníze“. Podívejme se proto na jednotlivé druhy sázení. U kterého je největší šance výhry či kde je výhra pouze dílem náhody?

více

Jak poznám lék od potravinového doplňku? - 9.9. 2014

Jak poznám lék od potravinového doplňku? Za léky utrácí senioři rok od roku více peněz. Víme však, jaký je rozdíl mezi léky na předpis, bez předpisu či potravinovými doplňky? Jak vysoké jsou poplatky za léky v Česku?

více

Kde můžeme ušetřit? - 3.9. 2014

Kde můžeme ušetřit? Většina seniorů je nucena nakládat s financemi velmi obezřetně, proto využívají různé cesty, jak snižovat výdaje. Chějí-li si senioři dopřád dovolenou, tak si na ni musí během roku našetřit. Jak můžeme ušetřit, aby neklesla naše životní úroveň?

více

Výběrem bankovního účtu můžete ušetřit - 28.8. 2014

Výběrem bankovního účtu můžete ušetřit Bez bankovního účtu se dneska neobejdeme. Zasílání důchodu na účet je mnohem pohodlnější než na složenku. Stejně tak je lepší platit byt a další platby přes internetové bankovnictví než na poště. Pro výhodné internetové nákupy je rovněž internetové bankovníctví nezbytností.

více

Rozdíl mezi spořícím a termínovaným vkladem - 22.8. 2014

Rozdíl mezi spořícím a termínovaným vkladem V Česku je spoření na spořící nebo termínované vklady velmi populární. Jedná se totiž o bezpečný způsob zhodnocování peněz. Vklady na spořícím nebo termínovaném účtu u banky jsou totiž ze zákona pojištěny v plné výši až do částky 100 000 € (přibližně 2,45 mil. Kč). Jaký je mezi nimi rozdíl?

více

Kokosové ořechy - 16.6. 2014

Kokosové ořechy jsou plody tropické palmy kokosovníku ořechoplodého. Kokosem bývá označována bílá dužnina ořechu, která se většinou prodává strouhaná jako kokosová moučka.

více

Banány - 10.6. 2014

Banány pocházejí z jihovýchodní Asie. Dle legendy si slavný vojevůdce Alexandr Veliký pochutnal na banánech v Indii již v roce 327 př. n. l. první zmínka o banánovém sadu v Číně pochází z roku 200 n. l.

více

Akvamarín - 2.6. 2014

Akvamarín je odrůdou berylu barvy světlomodré až modré, někdy taky lehce modrozelené s tvrdostí 7,5 až 8 stupňů. Jeho název pochází z latinských slov aqua = voda a marina = mořská. Akvamarín má barvu moře a modré oblohy a je kamenem mystiků a lidí, kteří touží dosáhnout duševní čistoty.

více

Proč je výhodné cestovní pojištění? - 1.12. 2013

Proč je výhodné cestovní pojištění? Senioři jsou rok od roku aktivnější a více cestují. Pro mnohé cestovní kanceláře představují právě senioři největší skupinu zákazníků. Cestujeteli do zahraničí, nezapomeňte na komerční cestovní pojištění. Proč?

více

Kdy je prodej bytu osvobozen od daně? - 23.10. 2013

Kdy je prodej bytu osvobozen od daně? Někteří penzisté prodají během roku byt a přestěhují se do menšího. Jiní např. zdědí další byt, který následně prodají. Jak je to s daňovými povinnostmi při prodeji bytu či domu?

více

Proč si uzavřít životní pojištění? - 27.8. 2013

Proč si uzavřít životní pojištění? Životní pojištění nám poskytuje pojistnou ochranu, tedy zajišťuje nás klienty proti různým životním rizikům, a to dokonce hned od počátku uzavřeného smluvního vztahu a na druhé straně některé z nich mají svou spořící složkou, díky níž se vytváří úspory především na stáří.

více

Ametyst - 1.8. 2013

Ametyst je odrůdou křemene s příjemnou světle až tmavě fialovou barvou a tvrdostí 7 stupňů. Jeho zbarvení je způsobeno stopovou příměsí železa a při zahřátí na 250 stupňů se jeho fialová barva mění na žlutohnědou. Ve starověku lidé věřili, že je ametyst ochraňuje před opilstvím.

více

Křišťál - 1.7. 2013

Křišťál je zcela čistý krystalizovaný křemen úplně bezbarvý a průhledný s tvrdostí 7 stupňů. Slovo krystal je odvozeno od řeckého slova „crystallos“ a znamená led.

více

Rubín – drahý kámen barvy „holubí krve“ - 5.6. 2013

Rubín dostal název podle latinského slova rubeus = červený. Je drahokamovou odrůdou korundu a jeho barvu od karmínově červené až po nachovou, která dostala název „holubí krev“ způsobuje malá příměs chrómu. Rubín je zároveň velmi tvrdým kamenem s tvrdostí jen o stupeň nižší než diamant.

více

Safír – drahý kámen „chrpově modré barvy“ - 29.5. 2013

Název tohoto drahého kamene je odvozen od řeckého slova sappherios = modrý. Poněvadž je safír rovněž drahokamovou odrůdou korundu bývá nazýván krásným ušlechtilým bratrem rubínu. Má tedy taky pouze o stupeň nižší tvrdost než diamant a jeho jemnou chrpovou modř vytváří příměsi železa a titanu.

více

Juta - 21.3. 2013

Juta je obchodní název lýkových vláken ze stonků některých jutovníků. Na vlákno se pěstuje především jutovník tobolkatý, který pochází pravděpodobně z jižní Číny nebo Malajska. Jeho hlavní produkční oblast se nachází v Indii.

více

Pekingské a čínské zelí - 20.3. 2013

Čínským zelím vlastně běžně nazýváme pekingské zelí. Pekingské zelí se pěstovalo v Číně již ve třetím století našeho letopočtu. Hlávky pekingského zelí jsou válcovité, pevné z tmavozelených listů se zkadeřeným okrajem a bělavými tlustými žebry.

více

Datle - 14.3. 2013

Datle jsou nejsladší z pochoutek takzvaného jižního ovoce. Jsou to plody datlovníku obecného, který tvoří vždy zelené oázy v pustinách a pouštích ze severní Afriky přes Arábii a Írán až na pravý břeh řeky Indu.

více

I senioři mají mít dobrou životní pojistku - 12.3. 2013

I senioři mají mít dobrou životní pojistku Mladí lidé uzavírají často životní pojištění kvůli hypotéce. Peníze vynaložené na dobré životní pojištění se však vyplatí i seniorům. V případě nemoci nebo zdravotních problémů tvoří nejvyšší výdajovou položku seniorů výdaje za lékařskou péči a léky.

více

Mandarínky - 8.2. 2013

Mandarínky nám připomínají malé sytě oranžové pomeranče. Jsou to plody citroníku mandarinkového, nebo mandarinkovníku , pěstovaného ve většině subtropů i v tropech.

více

Cukrová třtina - 4.2. 2013

Cukrovník lékařský je tráva až 7 m vysoká. Cukr je v dřeni plných stébel. Chemicky je to sacharóza, kterou poskytují i bulvy cukrovky. Prarodičem cukrovníku je hybrid planých druhů třtiny, které jsou původní na Nové Guineji.

více

Bambus - 28.1. 2013

Bambus je název dřevnatých stébel stromovitých trav, která ve stech druzích a mnoha rodů dodávají tropickým lesům Asie a Ameriky typický ráz. Obecně se tyto trávy označují jako bambusy. Rostou velmi rychle až o 1 m za den.

více

Bobkový list - 19.10. 2012

Bobkový list je u nás běžným kořením. Jsou to usušené, lesklé, kožovité, vonné listy vavřínu vznešeného, vždy zeleného stromku nebo keře původem ze Středomoří. Prvotní vlastí vavřínu je snad Malá Asie.

více

stránky:  1 | 2 | 3
TOPlist