Růženín

13.leden 2017

Růženín, drahý kámentvrdostí 7 stupňů příjemnou růžovou barvurůzných odstínech. Je to odrůda křemene a jeho zbarvení způsobuje příměs manganu. Tento drahý kámen však nemiluje přímé světlo.

Na slunci bledne

Na slunci totiž některé růženíny blednou a ztrácejí barvu, takže postupně se mohou změnitdocela obyčejný šedý křemen. Pro šperkařské účely se vybírají sytě zbarvené kusy růženínu a bývajíněj zhotovovány náhrdelníky, brože a přívěsky, ale taky různé sošky a jiné ozdobné předměty.

Vhodný káme pro děti

Hlavní naleziště růženínu se nacházejíBrazílii a na Madagaskaru. Najdete jej takyIndii, na Srí Lance a v USA. Pro svou příjemnou růžovou barvu je růženín velmi oblíbený drahý kámen přinášející ničím nepodmíněnou lásku. příznivé účinky při léčení srdečních chorob, odstraňuje skleslost mysli a je vhodným kamenem při rekonvalescenci po přestálých nemocech. Jako „kámen umělců“ ovlivňuje fantazii a tvůrčí myšlení. Je vhodným kamenem zejména pro děti, neboťnich vzbuzuje pocit štěstí a radosti ze života. Astrologové jej přiřazují jako šťastný kámen ke znamením Býka a Vah.

Autor: redakce Šťastní senioři.cz

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist