Křišťál

1.červenec 2013

Křišťál je zcela čistý krystalizovaný křemen úplně bezbarvý a průhlednýtvrdostí 7 stupňů. Slovo krystal je odvozeno od řeckého slova „crystallos“ a znamená led. Staří Římané včetně známého přírodovědce Pliniuse staršího totiž považovali krásné sloupce křišťálualpských nalezišť za zkamenělý led.

Již od starověku jsou proslulá naleziště křišťáluAlpáchdutinách křemenných žil. Najdou se zde občas i velké dutiny, které bývají nazývány křišťálovým sklepem. Vyhledáváním a sbíráním křišťáluAlpách se již mnoho století věnují profesionální sběrači (stahler). Dnešními nejbohatšími nalezišti křišťálu jsou Brazílie a Madagaskar, dalšími známými nalezišti jsou USA a Německo.

Univerzální léčebné vlastnosti

Křišťál býval, a mnohdy dodnes bývá, nezbytnou rekvizitou jasnovidců a věštkyň. Křišťálové koule sloužívidění do minulosti i předvídání budoucnosti. Křišťál je taky nejvhodnějším minerálemzhotovení pendlu (kyvadla). Křišťálu se přisuzují doslova universální léčebné vlastnosti. Používá se při léčení vnitřních i srdečních nemocech, při nevolnostech, závratích a taky bolestech hlavy. Při zažívacích potížích se doporučuje pít takzvanou „křišťálovou vodu“, tj. vodu, do které byl několik hodin ponořen očištěný krystal křišťálu.

Křišťál chrání čistotu duše

O křišťálu se rovněž traduje, že chrání čistotu duše, přináší radost a je také vhodný k meditacím, neboť zvyšuje duchovní sílu. Astrologové jej přiřazují jako šťastný kámen ke znamením Kozoroha, Lva a Blíženců.

Autor: redakce Šťastní senioři.cz

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist