Jeden bankovní účet stačí

27.červenec 2015

foto redakce Šťastní senioři.cz

Každoročně přibývá počet seniorů, kteří se bez bankovního účtu neobejdou. Odpadá vybírání důchodu na poště, kdy jeden výběr „na složenku“ stojí 21 , současně je možné provádět platby (nájem, elektřiny, vody) přes internet, což zvládá čím dál více seniorů. Jak vybrat bankovní účet pro seniory?

Změna do 15 dní

Na trhu v Česku působí celá řada bank, nabídka bankovních účtů je široká. Mnoho bank nabízí i účty speciálně pro seniory. Nejjednodušší je při odchodu do důchodu se informovat vlastní banky, zdali nemá speciální nabídku bankovního účtu pro seniory. Dají se tak ušetřit zajímavé peníze. Změnit banku není rovněž tak složité, jak by se na první pohled zdálo. Fyzické osoby změní banku do 15 dní. Stačí se dostavit do banky, kde chcete mít účet a podepsat žádost o změnu banky. Současně je nutné uvést datum, od kterého budou všechny příkazy a inkasa zavedeny do nového účtu. Nová banka se na základě podepsané žádosti spojí se starou bankou a všechny záležitosti vyřídí sama.

Čtěte dále:

- Kde spořit vnukům a vnučkám?

- Výběrem bankovního účtu můžete ušetřit

Každý senior má jiné požadavky na svůj bankovní účet (např. možnost vybírat za stejný poplatek z kteréhokoliv účtu, levné internetové bankovnictví, nízký poplatek za vedení účtu…). Při výběru bankovního účtu je dobré se zaměřit na banky, které mají ve městě svoji vlastní pobočku a informovat se přesně na věci, které jsou pro nás rozhodující.  V případě potřeby poradit nebo nějakých problémů má senior možnost okamžitě své problémy řešit. Dobrým vodítkem pro výběr bankovního účtu je i porovnání kvality personálu v jednotlivých pobočkách.

Jeden účet stačí

Pro manžele seniory je však rozhodně levnější mít pouze jeden bankovní účet. Ušetříte se tak na bankovních poplatcích. Je však nutné zřídit dispoziční právo s nakládání s účtem pro oba manžely. Jeden účet je navíc jednodušší sledovat a zjistit, za co a jak rodina utrácí dle výpisu z účtu.

Autor: redakce Šťastní senioři.cz

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist