Bohatneme sázením

11.září 2014

foto redakce Šťastní senioři.cz

Téměř každý z nás si někdy vsadil sportku, zahrál ruletu nebo tipoval vítěze sportovního klání. Sázenísebou přináší adrenalin a naději, že za poměrně nízkou jistinu lze vyhrát „velké peníze“. Podívejme se proto na jednotlivé druhy sázení. U kterého je největší šance výhry či kde je výhra pouze dílem náhody?

Sportovní sázení

Sázení na sportovní výsledky je v současné době velikým fenoménem a točí se v něm obrovské peníze. Na skončeném mistrovství světa v hokeji utratili sportovní fanoušci miliony korun na správné výsledky. Hlavní výhodou u sázení na sportovní výsledky je, že nezáleží pouze na štěstí, ale hlavní roli hrají především sportovní znalosti. Pro dlouhodobé a opakované výhry je zapotřebí se sportu důkladně věnovat. Číst odborné časopisy, sledovat zápasy na vlastní oči, studovat statistiky. Důležité jsou například informace: jak hraje který tým dobře doma a venku, kdo je zraněný, jak je daný zápas pro jednotlivé týmy důležitý či vzájemná bilance soupeřů proti sobě. To všechno jsou aspekty, které hrají roli. Nakonec však může každý zápas skončit překvapením. „Vždyť je to jenom sport, a míč je kulatý.“ Nevýhodou je, že při určení vítěze pouze v jednom zápase nám náš vklad příliš neznásobí. Při vsazené 100 koruně na výhru domácích (je mírným favoritem) při kursu 1,6 vyhráváme pouze 50 Kč při desetiprocentním poplatku. Pro pořádnou výhru je nutné současně uhodnout několik zápasů, což je již opravdu těžké. Přesto můžeme říci, že u sportovního sázení může člověk svoji výhru ovlivnit nejvíce.

Čtěte dále:

- Kde spořit vnukům a vnučkám?

- Výběrem bankovního účtu můžete ušetřit

Sázení na čísla

Tipování čísel, které budou vylosována, je v naší zemi velice oblíbené. Člověk může za pár korun přijít k miliónům, ale pravděpodobnost je zde opravdu minimální, nejméně 1 ku několika miliónům (záleží na tom kolik čísel z celkového počtu čísel je potřeba uhodnout). Pravděpodobnost se dá poté pomocí kombinatoriky lehce spočítat. Ale štěstí je vratké a člověk nikdy nemůže vyloučit, že se usměje právě na něho.

Ruleta

Hraní rulety má své specifické kouzlo, nejde pouze o samotnou hru ale o vše kolem. O atmosféru, krupiéra či napětí ve tváři protihráčů u stolu. Teoreticky by měla být výhra v ruletě 50 na 50 (černá x červená, malá x velká, lichá x sudá). Tím prvkem, který však převažuje je magická nula, díky které má točící se kulička vždy navrch a vyhrát v dlouhodobém horizontu je náročné.

Každé sázení a tipování má své kouzlo, pokud se jedná především o zábavu a člověk má radost ze hry, napětí a zvýšeného adrenalinu. Jakmile však vášeň přerůstá v závislost je zle. Hodně štěstí při hře.

Autor: redakce Šťastní senioři.cz

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist