Akvamarín

2.červen 2014

Akvamarín je odrůdou berylu barvy světlomodrémodré, někdy taky lehce modrozelenétvrdostí 7,5 až 8 stupňů. Jeho název pocházílatinských slov aqua = voda a marina = mořská. Akvamarín barvu moře a modré oblohy a je kamenem mystiků a lidí, kteří touží dosáhnout duševní čistoty.

Drahý kámen mystiků

Akvamarín barvu moře i modré oblohy a jeho pozitivní energie působí na naše duše z nekonečných vesmírných dálek. Je drahým kamenem mystiků a lidí, kteří touží dosáhnout duševní čistoty. Akvamarín bývá taky proto často usazován do středu církevních monstrancí. Je vhodným kamenemmeditacím, neboť přináší spokojenost, mírní podráždění i agresivitu a vyrovnává a uvolňuje stavy deprese. Jeho nejznámější naleziště se nacházejíBrazílii, na Urale, Madagaskaru, Indii a Srí Lance.

Léčivé účinky akvamarínu

dřívějších dobách se kvalitní drahokamové kusy akvamarínu nacházely rovněž u násživcových lomechokolí Písku. Akvamarín působí blahodárně při onemocnění dýchacích cest, na uvolnění strnulé šíje a při poruchách činností žláz. Akvamarín rovněž mírní kašel i astmatické stavy. Příznivě působí i na onemocnění jater a kožní choroby. Astrologové jej jako šťastný kámen přiřazujíznamením Vodnáře, Ryb, Blíženců a Vah.

Autor: redakce Šťastní senioři.cz

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist