Ostatní

Špičková kloubní výživa Pro zdravou hladinu cukru v krvi

Co je to RPSN? - 12.7. 2018

Co je to RPSN? Všechny úvěry a půjčky je potřeba posuzovat podle RPSN. Tato procentní sazba nám totiž přesně řekne, jak skutečně je pro nás daná půjčka „drahá“. Co je tedy RPSN? Jak se počítá?

více

Citróny - 11.6. 2018

Citróny patří k základním druhům jižního ovoce. Citróny, správněji řečeno limony, se žlutou tenkou slupkou jsou plody citroníku limonového, vždy zeleného stromu původem snad z jihovýchodní Asie.

více

Zlato - 21.2. 2018

Zlato Zlato sice zařazujeme mezi kovy, ale současně je i prvkem, jako například diamant. Již odpradávna byl tento zlatý kov vysoce ceněn. Zlato bylo symbolem moci a bohatství. Zlato objevili staří Egypťané a začali jej zpracovávat přibližně před 6000 lety.

více

Smaragd – drahý kámen barvy „svěží jarní louky“ - 5.2. 2018

Název Smaragd je odvozen od řeckého slova Smaragdes = zelený kámen. Smaragd je drahokamová odrůda berylu a jeho zelené zbarvení „svěží jarní louky“ způsobuje příměs chromu. Jeho historicky nejstarší naleziště bylo v oblasti Horního Egypta nedaleko Rudého moře, kde se nacházely doly královny Kleopatry a krásné smaragdy zde byly těženy již za dob faraónů.

více

Arnika montana na všechna traumata - 9.10. 2017

Arnika montana na všechna traumata Arnika horská (Arnicamontana, Prha arnika)je planá luční trvalka. Je to evropský endemit a žije na strmých horských svazích Evropy a jihu Ruska.

více

Skořice - 8.6. 2017

Skořice je velmi aromatické a oblíbené koření. Je to usušená a od vnější borky očištěná kůra dvou až tříletých větviček skořicovníku cejlonského nebo skořicovníku čínského. Druhové přívlastky těchto vždy zelených stromů označují jejich původní výskyt.

více

Babičky a dědečkové na vnoučata nemají čas, cestují po Brně! - 17.3. 2017

Babičky a dědečkové na vnoučata  nemají čas, cestují po Brně! Možná jste to také postřehli. Vaši rodiče či prarodiče náhle nemají na vnoučata tolik času jako kdysi? Zatímco dříve jste se s návštěvou nemuseli ohlašovat, teď abyste čekali v pořadníku? Čím to je? Nebojte se, není to tím, že by babička s dědečkem přestali mít své vnoučky rádi. Jen se naučili využívat senior taxi, které je v Brně zaveze všude, kde chtějí.

více

Jak přestat zapomínat na léky? Pomohou zásobníky - 27.2. 2017

Jak přestat zapomínat na léky? Pomohou zásobníky „Šťastný je člověk ten, který neužívá pilulky každý den.“ Proč je takový člověk šťastný? No proto, že dostal do vínku jeden z největších životních darů – pevné zdraví. Jenže všeho do času, jenom Pán Bůh navěky. Mládí rychle prchne v dál, přijde střední věk a pomaloučku nastupuje stáří se svými zdravotními neduhy.

více

Tygří oko - 15.2. 2017

Tygří oko, vláknitá odrůda křemene s tvrdostí 7 stupňů a příměsí hydroxidu železa je velmi působivý zlatohnědý drahý kámen se zvláštním kolébavým třpytem a hedvábným leskem.

více

Růženín - 13.1. 2017

Růženín, drahý kámen s tvrdostí 7 stupňů má příjemnou růžovou barvu v různých odstínech. Je to odrůda křemene a jeho zbarvení způsobuje příměs manganu. Tento drahý kámen však nemiluje přímé světlo.

více

Opál - 25.10. 2016

Opál, drahý kámen s tvrdostí 5,5 – 6,5 stupňů vytváří mnoho druhů. Drahokamovou hodnotu má jen drahý opál s duhovou měnou barev, ohnivý opál zbarvený oxidy železa do oranžova až červena a taky hialid, který je zcela čirou odrůdou opálu.

více

Jantar bývá nazýván „ zlatem Baltu“ - 14.10. 2016

Jantar, to je zkamenělá pryskyřice pravěkých borovic. Zhruba před 50 milióny let byly pravěké borovicové lesy východního Baltu zaplaveny mořem. Zkamenělá pryskyřice, jantar pak byl vyplaven z půdy a postupně se usazoval v naplaveninách na jihovýchodním pobřeží Baltského moře.

více

Diamant – král drahých kamenů - 3.10. 2016

Diamant bývá nazýván králem drahých kamenů a toto své prvenství si uhájil po mnoho staletí. Diamant je nejtvrdší nerost, je to čistý prvek – uhlík, který se od svého chemického bratra grafitu neboli tuhy, která je rovněž čistým uhlíkem a patří mezi nejměkčí nerosty, liší jiným uspořádáním atomů.

více

Achát - 26.9. 2016

Název drahého kamene achátu je odvozen od říčky Achates (dnešní Dirillo) na jihu Sicílie, v jejímž korytě se již ve starověku acháty nalézaly. Achát má tvrdost 7 stupňů a střídají se v něm vrstvy různě zbarveného chalcedonu, opálu a křemene.

více

Rozumné dluhy - 9.9. 2016

Rozumné dluhy Když dluhy přerostou rodině přes hlavu, tak je exekuce pouze otázkou času. Současně to neznamená, že každý úvěr je špatný. Záleží na účelu a podmínkách. Bankovní úvěr na vlastní bydlení nebo studium je dobrým dluhem. Vždy je však potřeba každou půjčku důkladně promyslet.

více

Stříbro - 20.6. 2016

Stříbro, tento bílý kov se třpytivým šedobílým leskem se těší velké oblibě již od dávných dob. Těžba stříbra je o něco mladší než těžba zlata, první archeologické nálezy stříbra jsou staré přibližně 4000 let. Stříbro se taky v přírodě vyskytuje hojněji než zlato, a proto je jeho cena nižší.

více

Návod, jak si vyřídit výhodné cestovní pojištění - 1.6. 2016

Návod, jak si vyřídit výhodné cestovní pojištění Valašsko je úžasné, ale sami musíme uznat, že rozhodně není samo. Z Valašska je to například jen kousek na Slovensko, nedaleko není ani Rakousko nebo Maďarsko. Pokud se rozhodnete poznat krásy našich sousedních zemí, měli byste si na cestu přibalit i řádné cestovní pojištění. Máme pro vás návod, jak si s vyřízením pojistky poradit rychle a mít jistotu, že vás pojistka bude na cestách krýt!

více

Jak životko a penzijko snižují daň za rok 2015? - 25.1. 2016

Vklady na smlouvu o životním pojištění, penzijním připojištění nebo doplňkovém penzijním spoření snižují při splnění zákonných podmínek daňovou povinnost. Předčasné zrušení smlouvy naopak daňovou povinnost zvyšuje. Jak postupují zaměstnanci a jak živnostníci?

více

Zlatá mince – dárek pro vnuky - 11.9. 2015

Zlatá mince – dárek pro vnuky Nevíte, jaký trvalý dárek předat malému vnukovi nebo vnučce? Jednou z možností je zlatá mince. Nákup zlaté pamětní mince je zajímavou investiční příležitostí, kterou si může dovolit většina domácností.

více

Poslaní peněz na špatný účet - 29.8. 2015

Poslaní peněz na špatný účet Všechny platby k úhradě přes internet je nutné několikrát zkontrolovat. Aby číslo účtu, variabilní symbol a částka odpovídaly skutečnosti. Především potom číslo účtu. I když jsme opatrní, tak můžeme platbu zaslat omylem jinam. Jak postupovat?

více

Jeden bankovní účet stačí - 27.7. 2015

Jeden bankovní účet stačí Každoročně přibývá seniorů, kteří se bez bankovního účtu neobejdou. Odpadá vybírání důchodu na poště, současně je možné provádět platby (nájem, elektřiny, vody) přes internet, což zvládá čím dál více seniorů. Jak vybrat účet?

více

Dobrý a špatný úvěr - 10.4. 2015

Dobrý a špatný úvěr Půjčit si dneska peníze není problém. Ani pro penzisty. Žádný problém, pokud nám nepůjčí banka, je trhu dostatek jiných finančních institucí ochotných rychle nám donést peníze až domů. Nepůjčujme si však zbytečně, exekuce z důchodu je příliš snadná.

více

Sestavujeme rodinný rozpočet - 5.3. 2015

Sestavujeme rodinný rozpočet Každý z nás má své sny a přání. Většina z nich jako třeba zahraniční dovolená nebo nové kolo závisí na našich finančních možnostech. Když dobře plánujeme a řídíme rodinné finance, tak si můžeme splnit co nejvíce našich tužeb. Jak začít? Sestavením rodinného rozpočtu.

více

Ananas - 2.2. 2015

Jihoameričtí a středoameričtí Indiáni znali a pěstovali ananas dávno před příchodem Evropanů. Tvrdí se, že Kryštof Kolumbus ochutnal jako první ananas na ostrově Guadeloupe v listopadu roku 1493.

více

Jak se počítá solidární daň za rok 2014? - 29.1. 2015

Jak se počítá solidární daň za rok 2014? Všichni zaměstnanci a OSVČ s vyššími příjmy odvádějí i v roce 2014 takzvanou solidární daň. Ta za loňský rok činí 7 % z příjmu nad 1 245 216 Kč.

více

stránky:  1 | 2 | 3
TOPlist