Ostatní

Špičková kloubní výživa Pro zdravou hladinu cukru v krvi

Potřebujete vědět víc? Důchodová kalkulačka a poradna bezplatně!

Babičky a dědečkové na vnoučata nemají čas, cestují po Brně! - 17.3. 2017

Babičky a dědečkové na vnoučata  nemají čas, cestují po Brně! Možná jste to také postřehli. Vaši rodiče či prarodiče náhle nemají na vnoučata tolik času jako kdysi? Zatímco dříve jste se s návštěvou nemuseli ohlašovat, teď abyste čekali v pořadníku? Čím to je? Nebojte se, není to tím, že by babička s dědečkem přestali mít své vnoučky rádi. Jen se naučili využívat senior taxi, které je v Brně zaveze všude, kde chtějí.

více

Jak přestat zapomínat na léky? Pomohou zásobníky - 27.2. 2017

Jak přestat zapomínat na léky? Pomohou zásobníky „Šťastný je člověk ten, který neužívá pilulky každý den.“ Proč je takový člověk šťastný? No proto, že dostal do vínku jeden z největších životních darů – pevné zdraví. Jenže všeho do času, jenom Pán Bůh navěky. Mládí rychle prchne v dál, přijde střední věk a pomaloučku nastupuje stáří se svými zdravotními neduhy.

více

Tygří oko - 15.2. 2017

Tygří oko, vláknitá odrůda křemene s tvrdostí 7 stupňů a příměsí hydroxidu železa je velmi působivý zlatohnědý drahý kámen se zvláštním kolébavým třpytem a hedvábným leskem.

více

Růženín - 13.1. 2017

Růženín, drahý kámen s tvrdostí 7 stupňů má příjemnou růžovou barvu v různých odstínech. Je to odrůda křemene a jeho zbarvení způsobuje příměs manganu. Tento drahý kámen však nemiluje přímé světlo.

více

Radíme: Jak se starat o seniora - 7.12. 2016

Radíme: Jak se starat o seniora Život člověka je jakoby rozdělený na dvě části. Jednu polovinu našeho života se rodiče starají o nás, v té druhé zas my o ně. V určité chvíli se karta zkrátka obrátí a rodiče, kteří se kdysi starali o svoje děti, začnou péči sami potřebovat. Jejich tělo i mysl sice slábne, ale navzdory tomu si zaslouží zbytek života prožít co nejkvalitněji.

více

Opál - 25.10. 2016

Opál, drahý kámen s tvrdostí 5,5 – 6,5 stupňů vytváří mnoho druhů. Drahokamovou hodnotu má jen drahý opál s duhovou měnou barev, ohnivý opál zbarvený oxidy železa do oranžova až červena a taky hialid, který je zcela čirou odrůdou opálu.

více

Jantar bývá nazýván „ zlatem Baltu“ - 14.10. 2016

Jantar, to je zkamenělá pryskyřice pravěkých borovic. Zhruba před 50 milióny let byly pravěké borovicové lesy východního Baltu zaplaveny mořem. Zkamenělá pryskyřice, jantar pak byl vyplaven z půdy a postupně se usazoval v naplaveninách na jihovýchodním pobřeží Baltského moře.

více

Diamant – král drahých kamenů - 3.10. 2016

Diamant bývá nazýván králem drahých kamenů a toto své prvenství si uhájil po mnoho staletí. Diamant je nejtvrdší nerost, je to čistý prvek – uhlík, který se od svého chemického bratra grafitu neboli tuhy, která je rovněž čistým uhlíkem a patří mezi nejměkčí nerosty, liší jiným uspořádáním atomů.

více

Achát - 26.9. 2016

Název drahého kamene achátu je odvozen od říčky Achates (dnešní Dirillo) na jihu Sicílie, v jejímž korytě se již ve starověku acháty nalézaly. Achát má tvrdost 7 stupňů a střídají se v něm vrstvy různě zbarveného chalcedonu, opálu a křemene.

více

Co je to RPSN? - 23.9. 2016

Co je to RPSN? Všechny úvěry a půjčky je potřeba posuzovat podle RPSN. Tato procentní sazba nám totiž přesně řekne, jak skutečně je pro nás daná půjčka „drahá“. Co je tedy RPSN? Jak se počítá?

více

Rozumné dluhy - 9.9. 2016

Rozumné dluhy Když dluhy přerostou rodině přes hlavu, tak je exekuce pouze otázkou času. Současně to neznamená, že každý úvěr je špatný. Záleží na účelu a podmínkách. Bankovní úvěr na vlastní bydlení nebo studium je dobrým dluhem. Vždy je však potřeba každou půjčku důkladně promyslet.

více

Stříbro - 20.6. 2016

Stříbro, tento bílý kov se třpytivým šedobílým leskem se těší velké oblibě již od dávných dob. Těžba stříbra je o něco mladší než těžba zlata, první archeologické nálezy stříbra jsou staré přibližně 4000 let. Stříbro se taky v přírodě vyskytuje hojněji než zlato, a proto je jeho cena nižší.

více

Návod, jak si vyřídit výhodné cestovní pojištění - 1.6. 2016

Návod, jak si vyřídit výhodné cestovní pojištění Valašsko je úžasné, ale sami musíme uznat, že rozhodně není samo. Z Valašska je to například jen kousek na Slovensko, nedaleko není ani Rakousko nebo Maďarsko. Pokud se rozhodnete poznat krásy našich sousedních zemí, měli byste si na cestu přibalit i řádné cestovní pojištění. Máme pro vás návod, jak si s vyřízením pojistky poradit rychle a mít jistotu, že vás pojistka bude na cestách krýt!

více

Zlato - 25.5. 2016

Zlato Zlato sice zařazujeme mezi kovy, ale současně je i prvkem, jako například diamant. Již odpradávna byl tento zlatý kov vysoce ceněn. Zlato bylo symbolem moci a bohatství. Zlato objevili staří Egypťané a začali jej zpracovávat přibližně před 6000 lety.

více

Jak životko a penzijko snižují daň za rok 2015? - 25.1. 2016

Vklady na smlouvu o životním pojištění, penzijním připojištění nebo doplňkovém penzijním spoření snižují při splnění zákonných podmínek daňovou povinnost. Předčasné zrušení smlouvy naopak daňovou povinnost zvyšuje. Jak postupují zaměstnanci a jak živnostníci?

více

Dlouhodobý pobyt na lůžku nese riziko vzniku dekubitů. Můžeme se proleženinám bránit? - 22.12. 2015

Pokud jste prodělali náročnou operaci anebo jste delší dobu byli upoutání na lůžko, jistě je vám známo riziko vzniku proleženin (tzv. dekubitů). Můžeme se proleženinám bránit? Ano! Existují speciální antidekubitní matrace a systémy, které se standardně používají ve zdravotnických zařízeních, ale můžete si je pořídit také domů.

více

Zdravotní pomůcky pro každý den, zakoupíš u LPN - 30.10. 2015

Zdravotní pomůcky pro každý den,   zakoupíš u LPN Společnost LPN s.r.o. sídlící v Napajedlech ve Zlínském kraji aspiruje na ocenění obchodníka roku 2015 v oblasti zdravotních pomůcek.

více

Renovace bytu snadno a rychle? S řemeslníky z cechu Ekomplex to zvládne každý! - 29.10. 2015

Renovace bytu snadno a rychle? S řemeslníky z cechu Ekomplex to zvládne každý! Na renovaci interiéru není nikdy pozdě. Ale co když není ve vašich silách rozsáhlejší rekonstrukce? Není nic jednoduššího, než si přivolat na pomoc profesionály. Nabízí se však otázka, jestli je reálně sehnat někoho, kdo práci odvede kvalitně a přitom za přijatelnou cenu… V případě řemeslnického cechu Ekomplex je to možné! Kvalifikovaní řemeslníci vytvoří z vašeho obydlí opravdový domov, o kterém jste vždy snili. V následujících řádcích vám prozradíme, jak vám mohou pomoci.

více

Zlatá mince – dárek pro vnuky - 11.9. 2015

Zlatá mince – dárek pro vnuky Nevíte, jaký trvalý dárek předat malému vnukovi nebo vnučce? Jednou z možností je zlatá mince. Nákup zlaté pamětní mince je zajímavou investiční příležitostí, kterou si může dovolit většina domácností.

více

Splňte si sen o dokonalém bydlení. Máme pro vás inspiraci! - 1.9. 2015

Splňte si sen o dokonalém bydlení. Máme pro vás inspiraci! Na stěhování „do lepšího“ není nikdy dost pozdě. A argument, že jste ve stávajícím bydlení prožili většinu života, rozhodně neobstojí. Pokud si již delší dobu pohráváte s myšlenkou na změnu adresy, není nic jednoduššího, než se pustit do hledání té správné. V následujících řádcích se zaměříme na některé z nových developerských projektů v hlavním městě, které nabízí perfektní zázemí pro spokojenou penzi.

více

Vše co chcete vědět o důchodu na jednom místě - 31.8. 2015

Vše co chcete vědět o důchodu na jednom místě Odchodu do důchodu je vhodné věnovat dostatečnou pozornost a včas se na odchod do důchodu připravit. Důchodová legislativa je poměrně složitá a prochází častými změnami. Porada s odborníky se vyplatí.

více

Poslaní peněz na špatný účet - 29.8. 2015

Poslaní peněz na špatný účet Všechny platby k úhradě přes internet je nutné několikrát zkontrolovat. Aby číslo účtu, variabilní symbol a částka odpovídaly skutečnosti. Především potom číslo účtu. I když jsme opatrní, tak můžeme platbu zaslat omylem jinam. Jak postupovat?

více

Citróny - 3.8. 2015

Citróny patří k základním druhům jižního ovoce. Citróny, správněji řečeno limony, se žlutou tenkou slupkou jsou plody citroníku limonového, vždy zeleného stromu původem snad z jihovýchodní Asie.

více

Jeden bankovní účet stačí - 27.7. 2015

Jeden bankovní účet stačí Každoročně přibývá seniorů, kteří se bez bankovního účtu neobejdou. Odpadá vybírání důchodu na poště, současně je možné provádět platby (nájem, elektřiny, vody) přes internet, což zvládá čím dál více seniorů. Jak vybrat účet?

více

Když potřebujete pomoc, je tu Agentura Slunečnice - 29.5. 2015

Když potřebujete pomoc, je tu Agentura Slunečnice Stáří může být krásné, ovšem ne vždy tomu tak je. Především zdravotní problémy mohou být komplikací, kterou vy ani vaše rodina nemusíte dobře zvládnout. Pokud vám už zdraví neslouží, určitě je na místě si říci o pomoc. Spolehlivým partnerem, který vám pomůže překonat nepříznivou životní situaci, může být právě Agentura Slunečnice. Její služby oceníte vy i vaši blízcí.

více

stránky:  1 | 2 | 3 | 4 | 5
TOPlist