Důchody

Špičková kloubní výživa Pro zdravou hladinu cukru v krvi

Potřebujete vědět víc? Důchodová kalkulačka a poradna bezplatně!

Předčasný důchod? Jen s vlastními prostředky - 23.3. 2015

Každoročně stoupá počet občanů, kteří odchází do předčasného důchodu. Často i nedobrovolně, neboť nemohou v předdůchodovém věku najít práci. Bez vlastních úspor a investic je však život v penzi pouze s předčasným důchodem složitý.

více

Pracovat v 67 letech? - 19.8. 2014

Pracovat v 67 letech? Důchodový věk v Česku se postupně neustále prodlužuje. Občané narození v roce 1977 odejdou do důchodu v 67 letech, ženy bez ohledu na počet vychovaných dětí. Předčasných důchodců bude přibývat.

více

Předčasný důchod je potřeba si promyslet - 24.6. 2014

Předčasný důchod je potřeba si promyslet Někteří občané jsou v předdůchodovém věku bez práce, mají zdravotní problémy nebo chtějí mít více času na rodinu a své koníčky, proto volí odchod do předčasného důchodu. S čím je potřeba počítat?

více

Vše co chcete vědět o důchodu na jednom místě - 26.5. 2014

Vše co chcete vědět o důchodu na jednom místě Odchodu do důchodu je vhodné věnovat dostatečnou pozornost a včas se na odchod do důchodu připravit. Důchodová legislativa je poměrně složitá a prochází častými změnami. Porada s odborníky se vyplatí.

více

Mám důchodový věk, můžu dostat výpověď? - 2.5. 2013

Mám důchodový věk, můžu dostat výpověď? V případě, že už se člověk rozhodl odejít do důchodu, měl by udělat druhý krok a to domluvit se se svým zaměstnavatelem na odchodu do důchodu. Dosažení důchodového věku není žádný výpovědní důvod.

více

Doba pojištění u předčasného důchodu - 30.1. 2013

Doba pojištění u předčasného důchodu Do předčasného důchodu lze odejít 3 roky před dosažením důchdového věku, pokud důchodový věk je nižší než 63 let. Kdy lze odejít do předčasného důchodu o 5 let dříve?

více

Důchod neovlivňuje pouze příjem - 24.11. 2012

Důchod neovlivňuje pouze příjem Jak vysoký bude řádný starobní důchod, závisí na výdělcích a získané době pojištění. Občané mající stejný příjem, ale rozdílnou dobu pojištění, mají rozdílný důchod o stokoruny.

více

Jak se budou důchody valorizovat? - 26.9. 2012

Jak se budou důchody valorizovat? Od lednové splátky důchodu se mohou všichni penzisté těšit na vyšší důchod. Zvyšovat se budou starobní důchody, předčasné důchody, invalidní, vdovské i sirotčí důchody. O kolik?

více

Předdůchod - 4.8. 2012

Předdůchod Možnost čerpání předdůchodu nebude rozhodně pro všechny. Předdůchod totiž nebude dávkou důchodového pojištění a předdůchod tak nebude vyplácet stát. Kdo bude mít na předdůchod nárok?

více

Předčasný důchod a výdělek - 14.7. 2012

Předčasný důchod a výdělek V předčasném důchodu jsou výdělečné možnosti omezené. Po dosažení řádného důchodového věku lze mít jakýkoliv příjem. Jak je to v roce 2013?

více

Zvolil jsem si předčasný důchod, můžu zpět nastoupit do práce? - 14.6. 2012

Zvolil jsem si předčasný důchod, můžu zpět nastoupit do práce? S prodlužujícím se důchodovým věkem stoupá počet občanů, kteří využívají možnosti odejít do předčasného důchodu. Někdy se však stane, že předčasný důchodce obdrží zajímavou pracovní nabídku. Jak lze při pobírání předčasného důchodu zpět nastoupit do práce?

více

Penzisté a sleva na dani - 22.5. 2012

Penzisté a sleva na dani V letošním roce mohou pracující penzisté uplatnit slevu na dani ve výši 24 840 Kč za celý rok, tedy 2 070 Kč měsíčně. Stejně jako všichni zaměstnanci. MF ale plánuje tuto možnost pracujícím penzistům odepřít. Co to znamená?

více

Podnikání v důchodu a platba sociálního pojištění - 6.4. 2012

Podnikání v důchodu a platba sociálního pojištění Jestliže řádný starobní penzista podniká, tak se pro platbu sociálního pojištění považuje jeho samostatná výdělečná činnost jako vedlejší zdroj příjmů, což pro platbu sociálního pojištění přináší značné výhody. Jaké?

více

V důchodu lze bez obav pracovat - 8.3. 2012

V důchodu lze bez obav pracovat Každoročně stoupá počet občanů, kteří chtějí pracovat co nejdéle. Když to zdravotní stav dovoluje, tak není problém i v důchodu pracovat. Kdo nechce, ten ani do důchodu odejít nemusí. Důchodový věk není výpovědní důvod.

více

Práce v předčasném důchodu - 10.2. 2012

Práce v předčasném důchodu Předčasný důchod je trvale krácený důchod. Při pobírání předčasného důchodu nelze vykonávat výdělečnou činnost, ze které je odváděno sociální pojištění. Jinak nárok na předčasný důchod zaniká. Jak tedy pracovat v předčasném důchodu?

více

Jsem v důchodu a jsem chudý - 2.2. 2012

Jsem v důchodu a jsem chudý V roce 2010 žilo v Česku o 51 500 občanů více v chudobě než v roce 2009. Chudobou jsou nejvíce postiženi dlouhodobě nezaměstnaní a důchodci. A bude ještě hůř. Důchody občanů s nižšími příjmy budou přitom v následujících letech vzhledem k legislativním změnám klesat.

více

Podnikání v předčasném důchodu - 20.1. 2012

Podnikání v předčasném důchodu Při dosažení řádného důchodového věku jsou možnosti výdělku neomezené. Lze tedy pobírat starobní důchod a pracovat na hlavní pracovní poměr nebo podnikat a mít jakkoliv vysoký zisk. V předčasném důchodu však nikoliv. Přesto lze i v předčasném důchodu podnikat. Jaké jsou omezení?

více

Jak je to s obnovou vdovských důchodů? - 12.1. 2012

Jak je to s obnovou vdovských důchodů? Vdovský důchod se pobírá pouze jeden rok. Poté pouze splnění zákonných podmínek. Jestliže po uplynutí jednoho roku nejsou tyto podmínky splněny, tak při jejich dodatečném splnění je vdovský důchod obnoven. Lhůta v roce 2012 se přitom zkrátila z pěti let na dva roky.

více

Kdy se daní důchody? - 18.11. 2011

Kdy se daní důchody? V drtivé většině případů nepodléhají důchody dani z příjmu fyzických osob. Podnikající penzisté s vyššími příjmy však svůj důchod zdanit musí. Proč? A jak?

více

Důchodový věk - 1.11. 2011

Důchodový věk „Malá důchodová reforma“ přinesla od října letošního roku mimo jiné i zvýšení důchodového věku. Budoucí penzisté budou tedy do penze odcházet ještě později. Pro občany narozené v roce 1975 a později se důchodový věk sjednotí. U žen nebude záležet na počtu vychovaných dětí.

více

Podnikání v důchodu a platba zdravotního pojištění - 29.9. 2011

Podnikání v důchodu a platba zdravotního pojištění Jestliže řádný starobní penzista podniká, tak se pro platbu zdravotního pojištění považuje jeho samostatná výdělečná činnost jako vedlejší zdroj příjmů, což pro platbu zdravotního pojištění přináší značné výhody. Jaké?

více

Jak se budou důchody valorizovat? - 23.9. 2011

Jak se budou důchody valorizovat? Od lednové splátky důchodu se mohou všichni penzisté těšit na vyšší důchod. Zvyšovat se budou starobní důchody, předčasné důchody, invalidní, vdovské i sirotčí důchody. O kolik?

více

Kdo má nárok na sirotčí důchod? - 15.9. 2011

Kdo má nárok na sirotčí důchod? Na sirotčí důchod má nárok nezaopatřené dítě, zemře-li rodič, osvojitel, jestliže byli poživateli starobního nebo invalidního důchodu nebo ke dni úmrtí splnil podmínku na plně invalidní důchod nebo podmínky na starobní důchod. Nárok na sirotčí důchod však nevzniká po pěstounovi nebo jeho manželovi.

více

Muži mají vyšší důchod - 14.9. 2011

Muži mají vyšší důchod Česko patří mezi země s nejvyššími mzdovými rozdíly v EU. Muži mají v průměru mzdu o pětinu vyšší než ženy. U důchodu je tomu taky tak. Jak vysoký je průměrný důchod mužů a žen?

více

Skandinávci žijí nejdéle, sportují, nekouří a nepijí alkohol - 9.9. 2011

Skandinávci žijí nejdéle, sportují, nekouří a nepijí alkohol Životní úroveň Evropanů stoupá, průměrná mzda se každoročně zvyšuje. Prodlužuje se však i očekávaná délka života. Dnešní novorozenci mají velikou šanci dožít se vyššího věku než jejich prarodiče. Nejvyššího věku se dožívají občané bohatých zemí.

více

stránky:  1 | 2
TOPlist