Zveme vás na první ročník multižánrového festivalu pro všechny, kteří toho od života stále hodně čekají

19.květen 2013

Název akce:             FRESH SENIOR FESTIVAL SENZAČNÍCH SENIORŮ

Termín:                      sobota 8. června 2013 od 10 do 18 hodin

Místo konání:            Písecká brána a přilehlé okolí, K Brusce 5, Praha 6 – Hradčany

 

Hlavním záměrem festivalu je seznámit veřejnost s možnostmi aktivit pro občany vyššího středního a postproduktivního věku. Jsou přichystány koncerty, besedy se známými osobnostmi, originální tvůrčí dílny nebo i zdravotní poradna a poradna v sociální oblasti. Důraz bude kladen na otázky správné výživy, zdravého životního stylu a pohybových aktivit, které jsou prospěšné právě pro tuto věkovou kategorii.

Seniorské kluby z celé republiky představí své pěvecké a taneční soubory, zahrají divadelní představení a seznámí návštěvníky i s dalšími aktivitami.

 

FRESH SENIOR FESTIVAL SENzačních SENiorůposkytne nejen výjimečné kulturní zážitky, ale i praktické rady do života a inspiraci pro volný čas.

 

Akce se koná pod záštitou starostkyPraha 6 Ing. Marie Kousalíkové a náměstka primátora hl. m. Prahy Mgr. Ivana Kabického a na festival se mohou vypravit celé rodiny, každý si tam najde to své.

 

V rámci festivalu bude také probíhat sběr nepotřebných elektrozařízení a baterií, které budou dále určeny k recyklaci (klávesnice, telefony, myši, fény, rychlovarné konvice, baterie, CD a DVD).

 

případě zájmu o další informace, prosím, kontaktujte:

PhDr. Zdeněk Procházka, ředitel projektu SENSEN Nadace Charty 77 / Konto BARIÉRY

Tel.: + 420 224 412 42, zdenek.prochazka@bariery.cz

 

Mgr. Ivana Barková, občanské sdružení PORTE /Freshsenior klub

Tel.: +420 224 325 224, ivana.barkova@porteos.cz

 

Veronika Kyzlíková, Ogilvy Public Relations, s.r.o.

Mobil: +420 724 442 914, e-mail: veronika.kyzlikova@ogilvy.com

DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE

SENSENje otevřené, volně přístupné a neformální sdružení klubů i jednotlivců. Kluby SENSEN jsou společnou aktivitou Nadace Charty 77 / Konta BARIÉRY, místních seniorských a neziskových organizací, knihoven, muzeí, jednotlivců a místní samosprávy. Těchto projektů se účastní již existující a dobře fungující společenství seniorů, angažovaní jednotlivci, právnické osoby či neziskové organizace a občanská sdružení, kteří chtějí podporovat programové cíle projektu SENSEN – www.sensen.cz

Hlavní projekty SENSEN

I. Národní kronika aktivuje a motivuje seniory a také všechny obyvatele této země i naše krajany, aby tu po sobě zanechali své vzpomínky a příběhy

II. Druhý život dětské knihy sběr použitých, zbytečně ladem ležících knih pro děti a redistribuce potřebným

III. Aktivní životprojekt pro posílení psychické a fyzické kondice v pokročilém věku s cílem prodloužit si kvalitní a příjemný život

IV. Bezpečné stáříprevence proti kriminalitě vůči seniorům a bezpečnost v dopravě

Freshsenior klubse snaží připravit seniorům rozmanité aktivity, které dostojí svému názvu a budou skutečně „osvěžující“. Nejen pro členy klubu pravidelně připravuje koncerty, setkání s významnými osobnostmi, přednášky a poradnu v sociální oblasti, filmový klub s Ondřejem Suchým, cyklus přednášek o architektuře, procházky Prahou i výlety mimo hlavní město. Pravidelná setkání probíhají každé úterý odpoledne především v prostorách Písecké brány na pražských Hradčanech. Základní myšlenkou klubu je zprostředkovat seniorům, nejen z Prahy 6, kulturně vzdělávací akce v příjemném a bezbariérovém prostředí. Společenská setkání klubu již druhým rokem obohacují kulturní program hlavního města a staly se pevnou součástí nabídky kvalitních projektů. Organizátorem je občanské sdružení Porte.

PORTE o. s., pořádá kulturní a společenské akcekoncerty, výstavy, divadelní představení, besedy, vzdělávací a odborné cykly přednášek, společenská setkání, workshopy a podporuje kulturu jako celek. Svoji činnostširokou škálu aktivit rozvíjí především v historickém objektu Písecká brána na pražských Hradčanech. Nedílnou součástí aktivit PORTE o. s. je podpora charitativní činnosti a pomoc potřebným. Fresh senior klub je jednímnejúspěšnějších projektů sdružení Porte.

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist