ŽIVOT BEZ BARIÉR 16. – 18. 10. 2015 Výstaviště Černá louka Ostrava

20.srpen 2015

Jak aktivně trávit důchodový věk? Jak usnadnit a zpříjemnit seniorům život? Jak pomoci handicapovaným vést plnohodnotný život? Jaké změny a úpravy vyžaduje zdravotní omezení? Jaké jsou novinky na trhupomůckami pro zdravotně znevýhodněné osoby

Odpovědi na tyto a další otázky najdete na výstavě Život bez bariér, zaměřené na seniory a osobyhandicapem. Cílem výstavy je pomoci lidemrůznými druhy handicapů, a to jak zdravotními, tak společenskými a přispět tak ke zlepšení života, integrace do společnosti ve všech sférách jejich činnosti.

Čtvrtý ročník výstavy Život bez bariér se koná ve dnech 16. – 18. 10. 2015na Výstavišti Černá louka v Ostravě. Najdete zde pestrou nabídku firem poskytujících sociální a asistenční služby, úpravy bydlení, vozidel, možnosti trávení volného času a cestování.

vidění budou praktické ukázky a prodej pomůcek pro seniory, handicapované a děti. Například speciálně upravená vozidla, schodolezy nebo sportovní kočárky pro oblíbené venkovní aktivity, kočárky a vozíky určené pro děti a dospívající a jiné kompenzační pomůcky. V průběhu výstavy bude probíhat turnajping-pongu pořádaný Sportovním klubem vozíčkářů Ostrava. Můžete si nechat vyšetřit zrak, nechat si poradit od specialistů na výživu nebo navštívit stánek Knihovny města Ostravy pro handicap.

Hlavním partnerem výstavy je pro letošní rok Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra, která se výstavy bude také účastnit, a u které si budou návštěvníci moct změřit tlak a vyhrát spoustu věcných cen.

Připraven je také bohatý doprovodný program na pódiu. Návštěvníci budou moct zhlédnout ukázky výcviku vodících a asistenčních psů, taneční vystoupení seniorů, hudební vystoupení skupiny Trigon band, vyzkoušet si Taoistické tai chi a další zajímavosti.

Pro vozíčkáře a návštěvníkykočárky bude letos otevřen i vstup do pavilonu, který najdouboční strany od tramvajové zastávky Výstaviště.

NOVINKA!
I my se snažíme pomoci a vy můžete také! Zakoupením vstupenky přispějete 1,- na sbírkové konto Pomozte dětem.

Výstava Život bez bariér probíhá souběžněvýstavou Kreativ, která je určena všem, kteří rádi tvoří a mají rádi originální výrobkybižuterii, keramiku, oblečení, doplňky apod.

Na Vaši návštěvu se těší Ostravské výstavy, a.s.

www.cerna-louka.cz

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist