Veletrh zdravého životního stylu se na své 10. výročí rozrůstá a zaměřuje se na ženy

28.leden 2014

Termín Festivalu Evolution, který zahrnuje veletrhy Biostyl, Zdraví, Ecoworld, Alternativa a Inspirace, si zapisují zájemci o novinky, trendy a inspiraci pro zdravý a aktivní život do svých diářůdeset let. Jubilejní ročník mezinárodní akce, jíž se zúčastňují přední firmyoblasti výživy, biopotravin nebo osobnostního růstu, se letos uskuteční na Výstavištipražských Holešovicích od 11. do 13. dubna.  Festivalový program zaujme především ženy. Pořadatelé kladou důraz na výběr toho nejlepšího a nejzajímavějšího z  oblasti zdravých potravin,  celostní medicíny, biokosmetiky nebo cvičení.

Dubnový Festival Evolution tak pod jednou střechou nabízí pět veletrhů a tři dny doslova nabité programem. BIOSTYL je určen pouze pro vystavovatele s certifikovanými bioprodukty - potravinami, kosmetikou, doplňky stravy nebo textilem. ZDRAVÍ prezentuje výrobky a služby z oblasti zdravé výživy, přírodní produkty, kvalitní regionální potraviny i společnosti z oboru přírodní medicíny, nových diagnostických metod, prevence a celkové tělesné i duševní rovnováhy.

Veletrh ECOWORLD se soustředí především na vystavovatele, kteří nabízejí výrobky šetrné k životnímu prostředí, energeticky úsporné a nezatěžující přírodu. ALTERNATIVA prezentuje známé i zcela nové obory a techniky, jejichž společným jmenovatelem je sebepoznání, duchovní obohacení a osobnostní rovnováha člověka i celé společnosti. INSPIRACE návštěvníky seznámí s různými myšlenkovými směry a metodami osobního rozvoje, představí nové vzdělávací projekty a metody, ale také třeba aktivní odpočinek nebo získávání nových zážitků.

Více informací na www.festivalevolution.cz

Kromě tří stovek stánků s přehlídkou nejnovějších produktů, trendů a služeb z oblastí bioprodukce, zdravého životního stylu, osobního růstu, či ekologie, se představí řada českých i zahraničních hostů se svými přednáškami, workshopy, poradnami či uměleckými aktivitami. Programová i prezentační část se vzájemně podporují – o čem se v rámci programu bude mluvit, to je možné si rovnou vyzkoušet, osahat, ochutnat nebo si přivonět.

Multižánrový charakter festivalu dává prostor zdravotním poradnám, kvalitním potravinám a zdravému vaření, léčení a cvičení, ekoporadnám, interaktivním programůmvýstavou Play nebo výchově a vzdělávání.

Festival je tak velkým magnetem pro všechny, kteří chtějí žit aktivně a zdravě, záleží jim na okolním prostředí a zajímají se o to, co životu dává hlubší rozměrSkladba vystavovatelů i koncept živého programu propojují tu část života, která se nám může zdát příliš emoční či spirituální, s tou, která naopak působí příliš racionálně.

„Inspiraci pro zdraví těla i duše v roce 2013 přišlo na Festival Evolution načerpat  téměř 15 tisíc návštěvníků a dosavadní zájem vystavovatelů i širší veřejnosti dává tušit, že poptávka rapidně roste a letošní ročník přitáhne více zájemců,“ dodává Alžběta Syrovátková, manažerka Festivalu Evolution.

Výjimečný formát festivalu láká i řadu známých osobností, které ve svých oblastech platí za přední autority. Z oblasti zdravínim patří Vlasta Hlinková nebo Josef Pekárek, u potravin Hana Zemanová, Rudolf Náprstek za Zdravou potravinu či Ivana Málková ze sdružení STOB. Alternativní proudy reprezentují Eva Kalivodová-Štichová, Milan Calábek, Milan Gelnar nebo Antonín Baudyš. Silné zastoupení mají tradičně i zahraniční lektoři, mistři couchingu a duchovní učitelé. V roce 2014 tak Festival Evolution přivítá Shanti Kumar  Kamleshe, Andrew Barnese, Pascala K´in Greuba, Vincenta BridgeseRogera Greena, Donnie Littleho a řadu dalších.

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist