Ve Středočeské vědecké knihovně proběhne přednáška Milana Smrže o energetice

11.listopad 2013

Ve Středočeské vědecké knihovně proběhne přednáška Milana Smrže
o energetice

Přednáška je zdarma a bude se konat ve středu 13. listopadu od 17.00 ve studovně Středočeské vědecké knihovnyKladně. Přednášet bude Milan Smrž ze sdružení EUROSOLAR.

Milan Smrž je předseda národní sekce a viceprezident evropského sdružení EUROSOLAR.

O přednášce:

Současná doba vrší stále nové problémy. Rozpad sociálních struktur, nezaměstnanost, postupující devastace životního prostředí, rostoucí náklady na výrobu energiefosilně jaderných zdrojů, nebezpečí jaderné výroby elektřiny, emise skleníkových plynů.
Veliký podíl problémů připadá právě na energetiku. Současný fosilně jaderný energetický systém dvě nezpochybnitelné limity - dostupnost zdrojů a ekologické následky. Obnovitelný a decentrální energetický systém, který se začíná stále více prosazovat oproti starému mnoho výhod. Na základě zahraničních i českých příkladů budepřednášce demonstrována nezastupitelná budoucí role lokální obnovitelné energetiky pro snížení emisí, zachování práce, příjmu nejrůznějších vrstev obyvatel, čistého životního prostředí a energetické bezpečnosti.

Budou uvedeny sociálně ekonomické aspekty, kteréčeské společnosti vedlymajoritnímu nezájmu o obnovitelné energie a principální řešení.

Doplněno praktickými příklady z ČR a ze zahraničí.Více o EUROSOLAR naleznete zde.

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist