Úspěch Českomoravského pomezí na jubilejním Tour Region Filmu

15.říjen 2013

Již podvacáté se od 3. do 5. října uskutečnilKarlových Varech národní festival filmůturistickou tématikou Tour Region Film. Tradiční soutěžní přehlídky, v rámci které jsou každoročně vybírány nejlepší české filmy, spoty a multimédiaoblasti cestovního ruchu, se i letos zúčastnila řada krajů, regionů, měst a turistických atraktivit. Celkem bylo do dvacátého ročníku soutěže přihlášeno rekordních 143 snímků a multimediálních prezentací. Turistická oblast Českomoravské pomezí soutěžilaproduktem „Známé i neznámé osobnosti Českomoravského pomezí“, který zahrnuje nové animované spoty představující věhlasné i dosud nepoznané postavy spojenéměsty Litomyšl, Polička, Moravská Třebová, Svitavy a Vysoké Mýto, speciální internetovou prezentaci i další výstupy, jako jsou rozhlasové příběhy, omalovánky, pohlednice či krátké komiksy. Součástí je také unikátní hra Geofun určená pro všechny majitele iPhonů a mobilních telefonů se systémem Android. Hra spuštěnáprůběhu letošních prázdnin si získalařadu příznivců, kteří společně se zmiňovanými osobnostmi poznávají zajímavá místa Českomoravského pomezí a soutěží o mnoho atraktivních cen.

Myšlenkou festivalu Tour Region Film je uvést a ocenit filmy a multimédia, které svou náplní a uměleckou úrovní přispívají k rozvoji domácího cestovního ruchu. Festivalový program vyplnily projekce soutěžních snímků, prezentace zaměřené na cestování i multimediální fórum. Ve čtvrtek večer pak byla ve velkém sále Grandhotelu Pupp pod moderátorským vedením herce Tomáše Hanáka slavnostně předána ocenění vítězům Tour Region Filmu.

Netradiční prezentace osobností Českomoravského pomezí zaujala odbornou porotu karlovarského festivalu natolik, že ji ohodnotila jako třetí nejlepší. V silné konkurenci rekordního počtu soutěžícíchcelé České republiky je zisk třetího místa pro region na pomezí Čech a Moravy významným úspěchem.

Oceněnou prezentaci „Známé i neznámé osobnosti Českomoravského pomezí“ najdete na www.ceskomoravskepomezi.cz pod odkazy „Osobnosti“ a „Geofun“.

 

Ing. Jiří Zámečník

marketingový manažer

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist