Tip pro práci s počítačem. Prohlížeč od Seznamu vám usnadní orientaci na internetových stránkách

3.prosinec 2016

Internet je fenoménem, bez kterého se dnešní společnosttéměř neobejde. Není proto divu, že na něj čím dál častěji zabrousí i starší generace, kterou zajímá vše od zpravodajství, přes jízdní řády, předpověď počasí, recepty, až po nakupování a komunikaci s ostatními. Občas také hledáme konkrétní informaci, jakou je otvírací doba nákupního střediska, telefonní číslo praktického lékaře nebo adresa úřadu. A čím větší instituce to je, tím složitější internetové stránky často . Společnost Seznam.cz však nedávno spustila pomůcku, která vám zobrazí všechny praktické informace z konkrétní internetové stránky na jednom místě. A přitom nemusíte nic hledat! Stačí jeden klik.

Jak na to? Nejjednodušší způsob je si to prakticky vyzkoušet. Internet spustíte s pomocí prohlížeče. Pokud ten od Seznamu ještě nemáte, stačí si jej zdarma stáhnout a nainstalovat ze stránky pod tímto odkazem: www.seznam.cz/prohlizec. Vyhledejte si stránku vybrané instituce či firmy a otevřete ji. Vpravo nahoře v adresním řádku by se vám měl ukázat malý obrázek s pejskem, u kterého je napsáno "Našel jsem užitečné informace." Na psa, kterému se říká Krasty, stačí jednou kliknout. A je to! Díky tomu se vám na pravé straně v prohlížeči otevře postranní panel, kde uvidíte všechny užitečné informace pohromadě. Záleží samozřejmě na tom, jaké informace ten či který úřad poskytuje, nicméně měli byste v panelu vidět otvírací dobu, adresu, telefon, ale i mapu nebo fotku budovy. Funkce s pomocníkem psem Krastym vám ušetří čas, který byste jinak strávili hledáním těchto podrobností na mnohdy složitých stránkách úřadů, institucí, firem apod.

A tohle není jediná užitečná funkce, kterou v prohlížeči od Seznamu najdete. Umí také překládat cizojazyčné internetové stránky nebo vám pomůže utajit nákup vánočního dárku. Stačí nakupovat prostřednictvím anonymního okna. I tyto články vám rádi nachystáme.

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist