STŘEDOČESKÁ VĚDECKÁ KNIHOVNA V KLADNĚ - TÝDEN KNIHOVEN

26.září 2013

VÝSTAVA

26/09–22/10  Aprílové knížkyvýstava knižních miniatur

Ve čtvrtek 26. září byla ve Středočeské vědecké knihovněKladně zahájena výstava knižních miniatur Aprílové knížky. Vystavuje vysokoškolský učitel marketingových disciplín Libor Michalák. Veřejnosti bude přístupná vždy během otevíracích hodin knihovny a to do 22. října. Na výstavě jsou k vidění knižní miniatury představené netradičním a svérázným způsobem. Nenítolik důležitý obsah, ale vzhled knih a jejich pojetí.

Svérázný humor svým knížkám autor dodal sám, inspirací mu byl život a způsob myšlení našeho velikánaJáry Cimrmana. Vystoupit „ze stínu“ soukromí ho přiměli jeho další přátelémalíř staré Prahy Ivan Svatoš a knihkupec Vratislav Ebr.

Poprvé představil své knížkydubnu 2000 ve výloze malinké chebské galerie Miniartchebském Špalíčku. Tím vznikl i jejich název Aprílové knížky. Od doby do dneška měl celkem 27 výstav po celé České republice včetně jedné zahraniční – v Itálii.

Vstupné na výstavu:zdarma

Výstava je přístupná během otevírací doby knihovny.

 

SEMINÁŘ VIRTUÁLNÍ TOULKY II.

30/09 /// 16.00 – 17.30

Středočeská vědecká knihovna v Kladně zpracovává databázi významných osobností, památek a zajímavých míst ze Středočeského kraje. Databáze je součástí knihovního katalogu
a informace z jsou volně dostupné na internetu. Zveme vás na společné Virtuální toulky, při nichž prostřednictvím záznamů z databáze navštívíme barokní památky na Kladensku, nahlédneme do historie cukrovarnického průmyslu a zastavíme se na několika místech spojených s osobou a dílem spisovatele Oty Pavla. Seminář je zdarma.

 

 

 

TÝDENNÍ POČÍTAČOVÝ KURZ PRO SENIORY

30/09–04/10 /// 8.30 – 12.00 

Náplní kurzu bude výuka základů prácepočítačem, MS Wordem, internetem a e-mailovou poštou. Kurz je již zaplněn.

 

MUDr. VÁCLAV GRUBER: AUTORSKÉ ČTENÍ SPOJENÉ S BESEDOU

02/10 /// Od 17.00

Lékař Václav Gruber dlouhou dobu publikoval spíše sporadicky, soustavně se psaní začal věnovat teprve v posledních třech letech. Píše převážně beletrii z lékařského prostředí, opakovaně se zabýval například problémem eutanázie, ale i jinými lékařskými i obecně lidskými problémy, se kterými se setkáváme všichni nejen v souvislosti s nemocí. V současné době se zabývá i mimomedicínskými problémy. Napsal rovněž několik hororů, řadu humoristických povídek a jiné krátké texty. Příležitostně překládá prózu z němčiny.

Nejnovější kniha mu vyšla začátkem září a jmenuje se Noc s ďáblem. Vstupné zdarma.

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist