Čtenáři píší

Špičková kloubní výživa Pro zdravou hladinu cukru v krvi

Mezinárodní nekuřácký den: Proč nesahat po cigaretě - 14.11. 2013

Každoročně je třetí listopadový čtvrtek věnován mezinárodnímu nekuřáckému dni, jehož cílem je připomenout, jaká zdravotní rizika s sebou nese kouření. V letošním roce připadá tento den na 14. listopad. V tomto článku vám tedy přinášíme několik pádných důvodů, proč byste neměli s kouřením začínat a proč je dobré se pokusit s tímto zlozvykem přestat.

více

Ve Středočeské vědecké knihovně proběhne přednáška Milana Smrže o energetice - 11.11. 2013

Ve Středočeské vědecké knihovně proběhne přednáška Milana Smrže
o energetice

více

Firmy zpřísnily přístup ke škodám zaměstnanců. Ty ochrání pojištění odpovědnosti - 11.11. 2013

Složitá ekonomická situace se v posledních dvou letech projevila i v přístupu firem ke škodám, které jim způsobí jejich zaměstnanci. Stále více společností totiž požaduje, aby zaměstnanci zaplatili škodu, kterou způsobí v práci.

více

SENVIA - zajímavé výlety - 5.11. 2013

SENVIA pořádá pro seniory opět zajímavé výlety, podívejte se na aktuální nabídku.

více

Manhattan Transfer: deseti cenami Grammy ověnčený kvartet rozhoupe pražskou Lucernu - 5.11. 2013

Čtyři lidské hlasy, které spoluvytváří hudební historii posledních čtyř dekád. To jsou Manhattan Transfer - podle mnohých nejpodstatnější vokální skupina posledního půlstoletí, která vystoupí ve Velkém sále pražské Lucerny v neděli 24. listopadu 2013.

více

Vánoční festival v divadlech ABC a Rokoko - 4.11. 2013

Sobotu 7. prosince můžete strávit s celou rodinou v divadlech ABC a Rokoko, kde se koná již třetí ročník Vánočního festivalu. Návštěvníky čekají čtyři představení s vánoční tematikou v podání souborů z celé republiky a bohatý doprovodný program, který navodí tu správnou vánoční náladu. Pro děti budou připraveny výtvarné dílničky, andělská pošta a besídka. Chybět nebude ani vánoční trh neziskových organizací a malé pohoštění.

více

MESTSKÁ KNIŽNICA V BRATISLAVE - November 2013 - 31.10. 2013

Listopadový program v Mestské knižnici v Bratislavě je opět velmi zajímavý.

více

Městské knihovně v Praze - listopadu 2013 - 30.10. 2013

Podívete se na přehled kulturních akcí v Městské knihovně v Praze v listopadu 2013, které by Vás mohly zajímat.

více

Národní divadlo seniorům - 29.10. 2013

V listopadu nabízíme divákům ve věku 65+ tato představení: za zvýhodněné vstupné 100 Kč:

více

Návod pro výběr exotické dovolené v 8 bodech - 29.10. 2013

Průzračné moře, bílé pláže s palmami, míchané drinky či netradiční kuchyně. Nejen tak chutná exotická dovolená, která je mezi českými turisty stále populárnější. Odpočinek však pro každého znamená něco jiného, lidé si svou dovolenou vybírají podle různých měřítek. Někteří milují odpočinek na slunné pláži, jiní vyhledávají kulturní a sportovní vyžití. Poradíme vám, podle čeho se řídit, abyste si vybrali tu pravou exotickou dovolenou podle vašich představ.

více

Lubomír Lipský převzal státní vyznamenání - 29.10. 2013

Herecká legenda Lubomír Lipský převzal 28. října z rukou prezidenta Miloše Zemana medaili za zásluhy o stát v oblasti umění. Prezident ocenil jeho dlouholetou uměleckou činnost v oblasti filmu a divadla. Lubomír Lipský stále aktivně působí v Městských divadlech pražských, aktuálně hraje v inscenacích Divadla ABC Pan Kaplan má třídu rád a Drž mě pevně, miluj mě zlehka. Největší část své profesionální herecké kariéry strávil právě v Městských divadlech pražských – během 63 let zde nastudoval 116 rolí.

více

Veronika Kubařová se v Divadle ABC představí jako Markéta Lazarová - 25.10. 2013

Divadlo ABC chystá na 16. listopadu premiéru divadelní adaptace známého románu Vladislava Vančury Markéta Lazarová. V pondělí 21. 10. se herci a tvůrci sešli na první kostýmové zkoušce. V titulní roli se představí Veronika Kubařová, Mikoláše ztvární Tomáš Novotný. Úpravy a režie se ujal Pavel Khek, který pro Městská divadla pražská v minulosti nastudoval úspěšnou inscenaci Želary.

více

Kniha vrstvená slovy a myšlenkami – výstava autorských prací Terezy Šormové - 24.10. 2013

Ve čtvrtek 24. října byla ve Středočeské vědecké knihovně v Kladně zahájena výstava autorských prací propagační výtvarnice Terezy Šormové nazvaná Kniha vrstvená slovy a myšlenkami. Výstava je přístupná během otevíracích hodin knihovny až do 3. prosince. Vstup na výstavu je zdarma.

více

HLEDÁTE UPLATNĚNÍ VE SLUŽBÁCH PRO DOMÁCNOST? REKVALIFIKUJTE SE - 24.10. 2013

Nacházíte zálibu v pomoci druhým? Poohlédněte se po zaměstnání v oblasti služeb pro domácnost. Využít přitom můžete novou službu serveru Pomocvdomacnosti.cz -zprostředkování nabídek kurzů a volných pracovních pozic ve firmách, které se zabývají poskytováním služeb pro domácnosti. Zaměřit se můžete na péči o děti, seniory nebo hendikepované osoby, ale také o domácí mazlíčky nebo domácnosti.

více

Tip pro ženy 50+: Mateří kašička je považována za elixír mládí, vhodná je i na příznaky klimakteria - 22.10. 2013

Těžko bychom hledali jinou látku, kterou obestírá tolik mýtů a pověr, jako je mateří kašička. Pro svoji obrovskou schopnost vyživovat včelí larvy je často dokonce označována za královský elixír mládí. Přesto byl tento všestranný včelí produkt dříve západní medicínou odmítán a od jeho užívání byli lidé zrazováni.

více

5 věcí, které jste nevěděli o mobilních telefonech - 21.10. 2013

Mobilní telefony jsou v dnešní době již naprosto běžnou, ba až nepostradatelnou součástí našeho každodenního života. Používáme je v práci i ve volném čase a řada z nás si myslí, že o svém mobilním telefonu ví prakticky vše. Co má mobilní telefon společného s gorilami, kolik kilometrů urazí jeho součástky a kolik ukrývá zlata? Představujeme vám 5 zajímavostí o mobilních telefonech, o kterých jste možná dosud nevěděli.

více

Divadlem Rokoko se povalí proudy vody - 17.10. 2013

První premiérou Městských divadel pražských v sezoně 2013/14 bude komedie Petera Ustinova A voda stoupá. V pondělí 14. 10. se herci a tvůrci sešli v Divadle Rokoko na první kostýmové zkoušce.

více

Jitka Smutná vás zve na večírek do Divadla Rokoko Soirée Jitky Smutné a jejích hostů 23. 11. v Divadle Rokoko - 16.10. 2013

Cyklus nepravidelných divadelních setkání s názvem Soirée je novinkou letošní sezony v Městských divadlech pražských. Jsou to večery pro radost a potěšení nejen diváků, ale i samotných herců, kteří v průběhu večera představí své záliby, názory i přátele. 23. listopadu od 21 hodin bude jeviště Divadla Rokoko patřit Jitce Smutné.

více

Úspěch Českomoravského pomezí na jubilejním Tour Region Filmu - 15.10. 2013

Již podvacáté se od 3. do 5. října uskutečnil v Karlových Varech národní festival filmů s turistickou tématikou Tour Region Film. Tradiční soutěžní přehlídky, v rámci které jsou každoročně vybírány nejlepší české filmy, spoty a multimédia z oblasti cestovního ruchu, se i letos zúčastnila řada krajů, regionů, měst a turistických atraktivit.

více

ŽIVOT BEZ BARIÉR 18. – 20. 10. 2013 Výstaviště Černá louka Ostrava - 15.10. 2013

Jak aktivně trávit důchodový věk? Jak usnadnit a zpříjemnit seniorům život? Jak pomoci handicapovaným vést plnohodnotný život? Jaké změny a úpravy vyžaduje zdravotní omezení? Jaké jsou novinky na trhu s pomůckami pro zdravotně znevýhodněné osoby?

více

Petr Kubernát: Elektroodpad recykluje jen asi třetina Čechů, plánovaná evropská legislativa má zpřísnit pravidla - 11.10. 2013

Zpětný odběr starých elektrospotřebičů už u nás funguje 8 let a míst, kam s nimi, přibývá. Přesto dvě třetiny lidí nevěnují třídění tohoto nebezpečného odpadu pozornost. S argumentem „stejně se to všechno sveze na jednu hromadu“ tak končí řada elektrospotřebičů v komunálním odpadu. Na téma recyklace elektroodpadu v České republice jsme se bavili s ředitelem kolektivního systému REMA Systém, panem Petrem Kubernátem.

více

Bolestné, nebo procento? Zajímavá analýza dvou forem úrazového pojištění - 10.10. 2013

V České republice je v souvislosti s úrazovým pojištěním velmi rozšířené a oblíbené takzvané bolestné, respektive pojistné plnění formou denního odškodného, případně procentem z pojistné částky.

více

Invia letos prodala o 11 % pobytů více než loni, nejoblíbenější bylo Řecko, rostl zájem o Kypr - 9.10. 2013

Cestovní agentura Invia v letní sezóně 2013 zaregistrovala meziroční nárůst prodeje pobytů o 11 %. Průměrná cena pobytů prodaných v období od 1. června do 30. září 2013 představovala 11 782 Kč na osobu, což je o 375 Kč více než loni. Nejoblíbenější destinací bylo tradičně Řecko. Z desítky nejpopulárnějších letovisek nejvíce vzrostla poptávka po dovolené na Kypru, a to o 115 %. Naopak zájem klesl o Turecko a Egypt.

více

Národní divadlo seniorům - 4.10. 2013

Zajít si představení do Národního divadla, Státní opery, Stavovského divadla či Divadla Kolowrat mohou senioři bez obav z vysoké ceny vstupenek. Národní divadlo totiž divákům ve věku 65+ nabízí vybraná představení za zvýhodněné vstupné 100 korun.

více

7 podzimních výletů na nejkrásnější vinice Evropy - 4.10. 2013

Podzim je dobou sklizně a oslav vína. Milovníci tohoto nápoje z hroznů na tento čas nedočkavě čekají a vyrážejí za poznáním. Právě na podzim mohou spojit potěšení z pití dobrého vína s vychutnáváním jedinečných cestovatelských zážitků. Proto jsme pro vás připravili seznam sedmi nejzajímavějších vinařských oblastí, které stojí za návštěvu.

více

stránky:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22
TOPlist