Čtenáři píší

Špičková kloubní výživa Pro zdravou hladinu cukru v krvi

Kniha vrstvená slovy a myšlenkami – výstava autorských prací Terezy Šormové - 24.10. 2013

Ve čtvrtek 24. října byla ve Středočeské vědecké knihovně v Kladně zahájena výstava autorských prací propagační výtvarnice Terezy Šormové nazvaná Kniha vrstvená slovy a myšlenkami. Výstava je přístupná během otevíracích hodin knihovny až do 3. prosince. Vstup na výstavu je zdarma.

více

Tip pro ženy 50+: Mateří kašička je považována za elixír mládí, vhodná je i na příznaky klimakteria - 22.10. 2013

Těžko bychom hledali jinou látku, kterou obestírá tolik mýtů a pověr, jako je mateří kašička. Pro svoji obrovskou schopnost vyživovat včelí larvy je často dokonce označována za královský elixír mládí. Přesto byl tento všestranný včelí produkt dříve západní medicínou odmítán a od jeho užívání byli lidé zrazováni.

více

5 věcí, které jste nevěděli o mobilních telefonech - 21.10. 2013

Mobilní telefony jsou v dnešní době již naprosto běžnou, ba až nepostradatelnou součástí našeho každodenního života. Používáme je v práci i ve volném čase a řada z nás si myslí, že o svém mobilním telefonu ví prakticky vše. Co má mobilní telefon společného s gorilami, kolik kilometrů urazí jeho součástky a kolik ukrývá zlata? Představujeme vám 5 zajímavostí o mobilních telefonech, o kterých jste možná dosud nevěděli.

více

Divadlem Rokoko se povalí proudy vody - 17.10. 2013

První premiérou Městských divadel pražských v sezoně 2013/14 bude komedie Petera Ustinova A voda stoupá. V pondělí 14. 10. se herci a tvůrci sešli v Divadle Rokoko na první kostýmové zkoušce.

více

Jitka Smutná vás zve na večírek do Divadla Rokoko Soirée Jitky Smutné a jejích hostů 23. 11. v Divadle Rokoko - 16.10. 2013

Cyklus nepravidelných divadelních setkání s názvem Soirée je novinkou letošní sezony v Městských divadlech pražských. Jsou to večery pro radost a potěšení nejen diváků, ale i samotných herců, kteří v průběhu večera představí své záliby, názory i přátele. 23. listopadu od 21 hodin bude jeviště Divadla Rokoko patřit Jitce Smutné.

více

Úspěch Českomoravského pomezí na jubilejním Tour Region Filmu - 15.10. 2013

Již podvacáté se od 3. do 5. října uskutečnil v Karlových Varech národní festival filmů s turistickou tématikou Tour Region Film. Tradiční soutěžní přehlídky, v rámci které jsou každoročně vybírány nejlepší české filmy, spoty a multimédia z oblasti cestovního ruchu, se i letos zúčastnila řada krajů, regionů, měst a turistických atraktivit.

více

ŽIVOT BEZ BARIÉR 18. – 20. 10. 2013 Výstaviště Černá louka Ostrava - 15.10. 2013

Jak aktivně trávit důchodový věk? Jak usnadnit a zpříjemnit seniorům život? Jak pomoci handicapovaným vést plnohodnotný život? Jaké změny a úpravy vyžaduje zdravotní omezení? Jaké jsou novinky na trhu s pomůckami pro zdravotně znevýhodněné osoby?

více

Petr Kubernát: Elektroodpad recykluje jen asi třetina Čechů, plánovaná evropská legislativa má zpřísnit pravidla - 11.10. 2013

Zpětný odběr starých elektrospotřebičů už u nás funguje 8 let a míst, kam s nimi, přibývá. Přesto dvě třetiny lidí nevěnují třídění tohoto nebezpečného odpadu pozornost. S argumentem „stejně se to všechno sveze na jednu hromadu“ tak končí řada elektrospotřebičů v komunálním odpadu. Na téma recyklace elektroodpadu v České republice jsme se bavili s ředitelem kolektivního systému REMA Systém, panem Petrem Kubernátem.

více

Bolestné, nebo procento? Zajímavá analýza dvou forem úrazového pojištění - 10.10. 2013

V České republice je v souvislosti s úrazovým pojištěním velmi rozšířené a oblíbené takzvané bolestné, respektive pojistné plnění formou denního odškodného, případně procentem z pojistné částky.

více

Invia letos prodala o 11 % pobytů více než loni, nejoblíbenější bylo Řecko, rostl zájem o Kypr - 9.10. 2013

Cestovní agentura Invia v letní sezóně 2013 zaregistrovala meziroční nárůst prodeje pobytů o 11 %. Průměrná cena pobytů prodaných v období od 1. června do 30. září 2013 představovala 11 782 Kč na osobu, což je o 375 Kč více než loni. Nejoblíbenější destinací bylo tradičně Řecko. Z desítky nejpopulárnějších letovisek nejvíce vzrostla poptávka po dovolené na Kypru, a to o 115 %. Naopak zájem klesl o Turecko a Egypt.

více

Národní divadlo seniorům - 4.10. 2013

Zajít si představení do Národního divadla, Státní opery, Stavovského divadla či Divadla Kolowrat mohou senioři bez obav z vysoké ceny vstupenek. Národní divadlo totiž divákům ve věku 65+ nabízí vybraná představení za zvýhodněné vstupné 100 korun.

více

7 podzimních výletů na nejkrásnější vinice Evropy - 4.10. 2013

Podzim je dobou sklizně a oslav vína. Milovníci tohoto nápoje z hroznů na tento čas nedočkavě čekají a vyrážejí za poznáním. Právě na podzim mohou spojit potěšení z pití dobrého vína s vychutnáváním jedinečných cestovatelských zážitků. Proto jsme pro vás připravili seznam sedmi nejzajímavějších vinařských oblastí, které stojí za návštěvu.

více

Zahájena charitativní aukce plakátů Willow Bader - 1.10. 2013

Městská divadla pražská draží plakáty vytištěné u příležitosti premiéry inscenace Drž mě pevně, miluj mě zlehka. Jejich autorkou je manželka Roberta Fulghuma Willow Bader, která je v Divadle ABC vlastnoručně podepsala. Výtěžek bude věnován Centru Paraple, jež pomáhá lidem ochrnutým po poškození míchy.

více

Nejen dnes na Mezinárodní den seniorů zveme dříve narozené do nových center počítačových znalostí v Kolíně a Českém Brodě - 1.10. 2013

Zkušení lektoři v nich od září předávají znalosti v oblastech, o které mají účastníci kurzů zájem. Dosud naše nabídka zaujala asi tři desítky lidí, kteří již začali docházet pravidelně.

více

STŘEDOČESKÁ VĚDECKÁ KNIHOVNA V KLADNĚ - TÝDEN KNIHOVEN - 26.9. 2013

více

DĚTSKÝ DEN S VÍLOU IZERÍNOU NA JIZERCE - 26.9. 2013

Každé hory mají svého ochránce. Tak nám to nedalo a začali jsme pátrat po tom, koho uctívali v Jizerských horách naši předkové. Jedna pohádková bytost tu je od velmi dávných časů. Je to víla Izerína.

více

Monty Pythoni a Lakomá Barka oslaví stovku na prknech Městských divadel pražských - 26.9. 2013

Příští týden oslaví Městská divadla pražská hned dvoje kulatiny. 1. října se dočká své sté reprízy Monty Pythonův létající kabaret, jevištní podoba skečů slavné britské komediální skupiny. A hned 2. října oslaví stovku také rozverná pohádka Lakomá Barka. V divadlech ABC a Rokoko to v letošní sezoně nejsou zdaleka poslední kulaté reprízy.

více

Divadlo ABC pokřtí CD Bedřich Smetana: The Greatest Hits - 22.9. 2013

V pondělí 23. září proběhne v Divadle ABC slavnostní křest nového CD Bedřich Smetana: The Greatest Hits s písněmi ze stejnojmenné inscenace v podání herců Městských divadel pražských.

více

ŽIVOT BEZ BARIÉR 18. – 20. 10. 2013 Výstaviště Černá louka Ostrava - 18.9. 2013

Jak aktivně trávit důchodový věk? Jak usnadnit a zpříjemnit seniorům život? Jak pomoci handicapovaným vést plnohodnotný život? Jaké změny a úpravy vyžaduje zdravotní omezení? Jaké jsou novinky na trhu s pomůckami pro zdravotně znevýhodněné osoby?

více

Soirée Veroniky Gajerové a jejích hostů - 18.9. 2013

Veronika Gajerová se 7. října v Divadle Rokoko představí jako zpěvačka. Spolu se svými hosty Veronikou Kubařovou, Martinem Písaříkem, Hanušem Borem nebo Zbigniewem Kalinou zazpívá písně z divadelních představení, ale také skladby z pera Jiřího Janoucha.

více

Získejte plakát s podpisem Roberta Fulghuma, Aukce plakátů Willow Bader 1. – 10. října - 18.9. 2013

Emoce, síla, vášeň. To vše vyzařuje z ohnivých obrazů malířky Willow Bader. Městská divadla pražská a nakladatelství Argo nabídnou jedinečnou příležitost získat reprodukce maleb s vlastnoručním podpisem autorky.

více

Struny podzimu oslaví 18. narozeniny s hvězdným obsazením – v čele s Barbarou Hannigan, Waynem Shorterem či Danielem Hopem - 13.9. 2013

Festival Struny podzimu vyznačující se vybraným vkusem, světovou dramaturgií a žánrově otevřenou vizí zaujímá v osmnáctém roce existence opět místo mezi špičkovými světovými hudebními festivaly. Své renomé potvrdí i letos. Mezi 23. zářím a 9. listopadem představí hvězdné interprety i odvážné projekty.

více

Shirley Valentine Simony Stašové oslaví 400. reprízu - 13.9. 2013

One woman show Simony Stašové Shirley Valentine oslaví ve čtvrtek 19. září v Divadle ABC 400. reprízu. Bravurní komedie Willyho Russella o hledání sebe sama měla premiéru v roce 2008 a od té doby se stala jednou z nejoblíbenějších inscenací Městských divadel pražských.

více

Jak, kam a s kým? Investice rostou, o podílové fondy se zajímá stále více lidí - 12.9. 2013

Objem majetku investovaný přes investiční fondy v České republice stále roste. Podle analýzy Asociace pro kapitálový trh ČR se od začátku roku zvýšil o 5,69 % na celkových 933, 505 miliardy Kč. Na následujících řádcích najdete odpovědi na čtyři nejčastější otázky, které si kladou začínající privátní investoři.

více

Putovní výstava o životním prostředí Quo vadis, Scientia? bude od čtvrtka k vidění ve Středočeské vědecké knihovně v Kladně - 10.9. 2013

Výstava Quo vadis, Scientia? bude zájemcům přístupna od 12. do 24. 9. vždy během otevírací doby knihovny.

více

stránky:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22
TOPlist