Čtenáři píší

Špičková kloubní výživa Pro zdravou hladinu cukru v krvi

Potřebujete vědět víc? Důchodová kalkulačka a poradna bezplatně!

MESTSKÁ KNIŽNICA V BRATISLAVE december 2013 - 9.12. 2013

MESTSKÁ KNIŽNICA V BRATISLAVE - vybraný program na december 2013

více

České Vánoce oslaví 50. reprízu - 6.12. 2013

Jak to asi mohlo vypadat, když do nejmenované vsi kdesi v České kotlině dorazila zpráva o narození spasitele? Na to vám odpoví rodinné představení České Vánoce, které 14. prosince oslaví v Divadle ABC svou 50. reprízu. Vedle oblíbených i méně známých koled a atmosféry plné vánoční nostalgie se můžete těšit i na komické situace a dialogy. Součástí představení budou již tradičně také trhy neziskových organizací.

více

Program akcí MKP na prosinec 2013 - 2.12. 2013

Přehled kulturních akcí v Městské knihovně v Praze v prosinci 2013, které by Vás mohly zajímat.

více

Zájem o exotiku letos vzrostl o 66 %, Češi nejčastěji míří na Kapverdy - 27.11. 2013

Čeští turisté si v letošním roce pořídili o 66 % více zájezdů do exotických destinací než ve stejném období loňského roku. Nejoblíbenější je dovolená na Kapverdských ostrovech, kterou volí 20 % turistů. Vyplývá to z aktuálních statistik cestovní agentury Invia. Češi letos investují do exotické dovolené v průměru 29 796 Kč na osobu, což je o 532 Kč méně než v loňském roce.

více

Na Adventní písně od středověku až po současnost láká dílna Hlasohledu již tuto neděli - 27.11. 2013

Příležitost alespoň na chvíli uniknout všudypřítomnému předvánočnímu shonu a nechat se unést inspirativní duchovní silou dávných adventních písní nabízí centrum pro práci s lidským hlasem Hlasohled. O první adventní neděli, 1. prosince, se uskuteční další z pěveckých dílen, která tentokrát nabídne účastníkům pestré podoby adventní hudby sahající od středověku až do současnosti.

více

Vánoční festival v divadlech ABC a Rokoko pro malé i velké - 27.11. 2013

V sobotu 7. prosince mohou rodiče s dětmi a každý, kdo se chce naladit na vánoční atmosféru, vyrazit na třetí ročník Vánočního festivalu do divadel ABC a Rokoko. Festival nabídne divákům čtyři představení s vánoční tematikou a bohatý doprovodný program.

více

Edith The Show připomene v Praze a Brně malou dámu velkého srdce – Edith Piaf - 27.11. 2013

Francouzský šanson je fenomén, který od poloviny minulého století tvoří jeden z pilířů moderní hudební kultury. Písně plné krásných melodií a zpravidla poetických textů vzbuzují nadále velké emoce. 4. prosince v podle očekávání vyprodané pražské Hybernii a 5. prosince v brněnském Bobycentru budou mít diváci možnost si připomenout 50. výročí úmrtí Edith Piaf – ženy, jejíž pozice královny šansonu je bezpochyby nesmrtelná. Před tuzemské publikum po tyto dva prosincové večery přestoupí aktéři veleúspěšného projektu Edith The Show.

více

Bude předdůchod nutností? - 21.11. 2013

Doplňkové penzijní spoření je státem podporovaný finanční produkt, který tvoří III. pilíř důchodového systému. Při dostatečné měsíční finanční úložce čerpají klienti řadu výhod. Možná tou nejdůležitější je možnost odchodu do tzv. předdůchodu.

více

5 triků, jak letos zvládnout předvánoční úklid rychleji - 20.11. 2013

Blíží se závěr roku a s ním i doba hektických předvánočních příprav. Kromě nákupu vánočních dárků pro naše blízké, pečení cukroví či obstarání kapra čeká na každého z nás také náročný předvánoční úklid. V dnešní uspěchané době nezbývá na zdlouhavé a důsledné gruntování příliš mnoho času. Máme pro vás proto několik tipů, jak předvánoční úklid co nejvíce urychlit a zefektivnit, aby vám zbylo i trochu času na vychutnání té pravé vánoční pohody.

více

Tipy pro firmy: Jak vybrat ekologický firemní dárek - 20.11. 2013

Společenská odpovědnost se stává důležitou součástí firemní kultury mnoha tuzemských společností. Její významnou součástí je i ekologické smýšlení a jednání. Ohleduplný vztah k životnímu prostředí je v dnešní době navíc poměrně módní záležitostí. Řada firem a institucí si tak na ekologicky uvědomělém chování staví svoji image. Jednou z možností, jak své ekologické smýšlení prezentovat, je obdarovat své obchodní partnery ekologickými dárky. Ať už darujete recyklovaný výrobek nebo třeba kousek lesa, pomůžete životnímu prostředí, a navíc uděláte dobrý dojem.

více

Čtyři důvody, proč se nevyplatí kupovat obuv na tržnici - 18.11. 2013

I když zlatá éra nakupování na tržnicích již dávno skončila, řada Čechů si zde nadále pořizuje obuv i textil. Ať už kupují levné boty na klasické tržnici, nebo v kamenném obchodě mezi haldami dalšího asijského zboží, měli by vědět, že při tomto druhu nákupů rozhodně neušetří. Nízká cena obuvi totiž většinou odpovídá i její nízké kvalitě.

více

Premiéra Markéty Lazarové v Divadle ABC - 18.11. 2013

V sobotu 16. listopadu měla v Divadle ABC slavnostní premiéru divadelní adaptace románu Vladislava Vančury Markéta Lazarová. V titulní roli se představila Veronika Kubařová.

více

Mezinárodní nekuřácký den: Proč nesahat po cigaretě - 14.11. 2013

Každoročně je třetí listopadový čtvrtek věnován mezinárodnímu nekuřáckému dni, jehož cílem je připomenout, jaká zdravotní rizika s sebou nese kouření. V letošním roce připadá tento den na 14. listopad. V tomto článku vám tedy přinášíme několik pádných důvodů, proč byste neměli s kouřením začínat a proč je dobré se pokusit s tímto zlozvykem přestat.

více

Ve Středočeské vědecké knihovně proběhne přednáška Milana Smrže o energetice - 11.11. 2013

Ve Středočeské vědecké knihovně proběhne přednáška Milana Smrže
o energetice

více

Firmy zpřísnily přístup ke škodám zaměstnanců. Ty ochrání pojištění odpovědnosti - 11.11. 2013

Složitá ekonomická situace se v posledních dvou letech projevila i v přístupu firem ke škodám, které jim způsobí jejich zaměstnanci. Stále více společností totiž požaduje, aby zaměstnanci zaplatili škodu, kterou způsobí v práci.

více

SENVIA - zajímavé výlety - 5.11. 2013

SENVIA pořádá pro seniory opět zajímavé výlety, podívejte se na aktuální nabídku.

více

Manhattan Transfer: deseti cenami Grammy ověnčený kvartet rozhoupe pražskou Lucernu - 5.11. 2013

Čtyři lidské hlasy, které spoluvytváří hudební historii posledních čtyř dekád. To jsou Manhattan Transfer - podle mnohých nejpodstatnější vokální skupina posledního půlstoletí, která vystoupí ve Velkém sále pražské Lucerny v neděli 24. listopadu 2013.

více

Vánoční festival v divadlech ABC a Rokoko - 4.11. 2013

Sobotu 7. prosince můžete strávit s celou rodinou v divadlech ABC a Rokoko, kde se koná již třetí ročník Vánočního festivalu. Návštěvníky čekají čtyři představení s vánoční tematikou v podání souborů z celé republiky a bohatý doprovodný program, který navodí tu správnou vánoční náladu. Pro děti budou připraveny výtvarné dílničky, andělská pošta a besídka. Chybět nebude ani vánoční trh neziskových organizací a malé pohoštění.

více

MESTSKÁ KNIŽNICA V BRATISLAVE - November 2013 - 31.10. 2013

Listopadový program v Mestské knižnici v Bratislavě je opět velmi zajímavý.

více

Městské knihovně v Praze - listopadu 2013 - 30.10. 2013

Podívete se na přehled kulturních akcí v Městské knihovně v Praze v listopadu 2013, které by Vás mohly zajímat.

více

Národní divadlo seniorům - 29.10. 2013

V listopadu nabízíme divákům ve věku 65+ tato představení: za zvýhodněné vstupné 100 Kč:

více

Návod pro výběr exotické dovolené v 8 bodech - 29.10. 2013

Průzračné moře, bílé pláže s palmami, míchané drinky či netradiční kuchyně. Nejen tak chutná exotická dovolená, která je mezi českými turisty stále populárnější. Odpočinek však pro každého znamená něco jiného, lidé si svou dovolenou vybírají podle různých měřítek. Někteří milují odpočinek na slunné pláži, jiní vyhledávají kulturní a sportovní vyžití. Poradíme vám, podle čeho se řídit, abyste si vybrali tu pravou exotickou dovolenou podle vašich představ.

více

Lubomír Lipský převzal státní vyznamenání - 29.10. 2013

Herecká legenda Lubomír Lipský převzal 28. října z rukou prezidenta Miloše Zemana medaili za zásluhy o stát v oblasti umění. Prezident ocenil jeho dlouholetou uměleckou činnost v oblasti filmu a divadla. Lubomír Lipský stále aktivně působí v Městských divadlech pražských, aktuálně hraje v inscenacích Divadla ABC Pan Kaplan má třídu rád a Drž mě pevně, miluj mě zlehka. Největší část své profesionální herecké kariéry strávil právě v Městských divadlech pražských – během 63 let zde nastudoval 116 rolí.

více

Veronika Kubařová se v Divadle ABC představí jako Markéta Lazarová - 25.10. 2013

Divadlo ABC chystá na 16. listopadu premiéru divadelní adaptace známého románu Vladislava Vančury Markéta Lazarová. V pondělí 21. 10. se herci a tvůrci sešli na první kostýmové zkoušce. V titulní roli se představí Veronika Kubařová, Mikoláše ztvární Tomáš Novotný. Úpravy a režie se ujal Pavel Khek, který pro Městská divadla pražská v minulosti nastudoval úspěšnou inscenaci Želary.

více

HLEDÁTE UPLATNĚNÍ VE SLUŽBÁCH PRO DOMÁCNOST? REKVALIFIKUJTE SE - 24.10. 2013

Nacházíte zálibu v pomoci druhým? Poohlédněte se po zaměstnání v oblasti služeb pro domácnost. Využít přitom můžete novou službu serveru Pomocvdomacnosti.cz -zprostředkování nabídek kurzů a volných pracovních pozic ve firmách, které se zabývají poskytováním služeb pro domácnosti. Zaměřit se můžete na péči o děti, seniory nebo hendikepované osoby, ale také o domácí mazlíčky nebo domácnosti.

více

stránky:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22
TOPlist