Čtenáři píší

Špičková kloubní výživa Pro zdravou hladinu cukru v krvi

Festival Evolution představí novinky a inspirace pro zdravý životní styl, láká i na bohatý program - 15.3. 2014

Přírodní kosmetika, tzv. živá strava, mayský léčivý rituál, balkonové zahradničení nebo třeba tantra či bollywoodský tanec – to je pouhý zlomek z bohaté nabídky témat, která v termínu od 11. do 13. dubna nabídne návštěvníkům jubilejní 10. ročník Festivalu Evolution.

více

Skořepinky na Cibulce Přijďte si popovídat s Lubou - 15.3. 2014

Na pátek 28. března od 11 hodin chystají Luba Skořepová s Alešem Cibulkou v kavárně Divadla ABC první společné povídání s názvem Skořepinky na Cibulce. „Chtěli byste se zasmát?

více

GOLEM se vrací na Štvanici - 11.3. 2014

Interaktivní divadelní událost, která v září 2013 vzbudila obrovský zájem veřejnosti, se vrátí na deset dní zpět do opuštěného domu čp. 858 na Štvanici a dovolí divákům od 11. do 20. dubna vstoupit do mystického světa Meyrinkova Golema.

více

Mistr Yo-Yo Ma chystá na Jarní GALA pro Struny podzimu argentinské tango i Antonína Dvořáka - 6.3. 2014

Do Jarního GALA pro Struny podzimu zbývají necelé dva měsíce a hvězda večera, americký violoncellista čínského původu Yo-Yo Ma, zaslal publiku pozdrav v podobě programu koncertu. Jak je u tohoto šestnáctinásobného držitele Grammy obvyklé, s nebývalou lehkostí proplouvá napříč nejrůznějšími hudebními žánry a staletími. Odpovídá tomu i výběr autorů pro koncert 27. dubna ve Španělském sále Pražského hradu.

více

Pozor na parametry a konstrukci tepelného čerpadla - 3.3. 2014

Stále častěji se na trhu objevují vysokoteplotní tepelná čerpadla typu vzduch-voda. Vysokoteplotní tepelné čerpadlo je oproti nízkoteplotním zařízením dražší zhruba o 50 %, můžete jej však hospodárně a komfortně provozovat ve stávajícím otopném systému bez nutnosti výměny radiátorů, navíc vám ohřeje vodu až na 80 °C. Při koupi vysokoteplotního tepelného čerpadla se však vyplatí pozorně si prostudovat technickou dokumentaci.

více

Březen – měsíc čtenářů ve Středočeské vědecké knihovně v Kladně - 3.3. 2014

Rok 2014 byl vyhlášen Hrabalovským rokem v knihovnách. Středočeská vědecká knihovna v Kladně již v únoru uspořádala besedu o Bohumilu Hrabalovi, o kterém přijel vyprávět jeho dlouholetý přítel a autor jeho mnoha životopisů Tomáš Mazal.

více

Michal Tůma: O jarních prázdninách 29 % turistů lyžuje. Na hory odjíždí hlavně rodiny, páry zase k moři - 2.3. 2014

Češi si svou zimní dovolenou nejčastěji šetří na období jarních prázdnin. Školní volno se letos v jednotlivých městech střídá od 3. února do 16. března 2014. V těchto termínech je tak zvýšená poptávka po zájezdech všeho druhu. Turisté totiž mají velmi rozdílné představy o trávení jarních prázdnin, rodiny preferují dovolenou na horách a dvojice zase exotiku či poznávací zájezdy.

více

V lednu Češi pořídili o 46 % více First Minute pobytů než loni, letos se čeká vysoký zájem i v únoru - 25.2. 2014

Češi letos v lednu nakoupili o 46 % více zájezdů na léto než v minulém roce. Ukázaly to nejnovější statistiky cestovní agentury Invia. Turisté jsou k nákupu First Minute pobytů motivováni výraznými slevami a zajímavými bonusy. Zájem o pořízení dovolené v předstihu je tradičně největší v lednu, kdy končí první vlny slevových akcí. Zvýšená poptávka po First Minute pobytech se však letos podle odborníků protáhne až do konce února. Cestovní kanceláře totiž v letošním roce prodloužily termíny zvýhodněných nabídek.

více

Češi si oblíbili netradiční formy vitaminů. Meziroční nárůst prodejů činí 12 % - 21.2. 2014

Netradiční formy minerálů a vitaminů zažily v uplynulém roce 2013 mezi Čechy boom. Podle odhadů společností, které vyrábějí doplňky stravy, se oproti roku 2012 prodalo o 12 % více kapek, sirupů a šumivých tablet. Nárůst jejich obliby je dán jednoduchostí užívání i přidanou hodnotou. Ta spočívá například v lepším vstřebávání látek nebo v možnosti podávat je už od narození. Tento trend sledují mnohé firmy zabývající se výrobou vitaminů a minerálů. Ve svém portfoliu tak stále častěji dávají prostor novým lékovým formám.

více

Odměnou zodpovědného finančního chování je i nižší zdanění - 21.2. 2014

Stát podporuje občany, kteří chtějí bydlet ve vlastním, spoří si na penzi a jsou pojištěni. Odpočty úroků z bydlení, penzijního připojištění, doplňkového penzijního spoření nebo životního pojištění mohou snížit daňovou povinnost o tisíce korun.

více

Státní zámek Rájec nad Svitavou - 20.2. 2014

více

Vrcholoví sportovci často končí kariéru před 35. rokem. Důvodem jsou problémy s klouby - 12.2. 2014

Přestože mnoho vynikajících sportovců, jakými jsou například Jaromír Jágr nebo Radek Štěpánek, podává skvělé výkony i po pětatřicítce, většina profesionálů končí svou kariéru ještě před dovršením tohoto věku. Příčinou obvykle bývá pozvolný počátek vleklého a těžko vyléčitelného onemocnění kloubů, osteoartrózy, která se rozvine v pozdějším věku. Jedná se o jednu z vůbec nejčastějších nemocí pohybového aparátu.

více

A R C H I V M Ě S T A P L Z N Ě - přednášky březen, duben - 12.2. 2014

více

A R C H I V M Ě S T A P L Z N Ě - přednášky únor - 10.2. 2014

více

Věnujete se lehkému hazardu? Neutraťte víc než 15 % z výplaty - 4.2. 2014

Lehký hazard, hry či sázky jsou staré jako lidstvo samo a zdaleka ne každý, kdo se jim věnuje, se automaticky stane gamblerem. Záleží na osobnostních dispozicích, psychickém stavu i mnoha vnějších okolnostech. Přesto existují lidé, kteří kouzlu hraní podlehnou. V tomto článku přinášíme seznam základních příznaků, podle kterých lze poznat, že se hra pro zábavu začíná měnit v závislost. Pokud u sebe nebo svých blízkých pozorujete některý z uvedených symptomů, je načase vyhledat odbornou pomoc.

více

Veletrh zdravého životního stylu se na své 10. výročí rozrůstá a zaměřuje se na ženy - 28.1. 2014

Termín Festivalu Evolution, který zahrnuje veletrhy Biostyl, Zdraví, Ecoworld, Alternativa a Inspirace, si zapisují zájemci o novinky, trendy a inspiraci pro zdravý a aktivní život do svých diářů už deset let. Jubilejní ročník mezinárodní akce, jíž se zúčastňují přední firmy z oblasti výživy, biopotravin nebo osobnostního růstu, se letos uskuteční na Výstavišti v pražských Holešovicích od 11. do 13. dubna.

více

Městská knihovna v Praze - únorový program - 23.1. 2014

více

Activa loni zaznamenala obrat 1,6 miliardy, zvýšený zájem byl o produkty na míru a kotoučky do platebních terminálů - 23.1. 2014

Společnost Activa zaznamenala v roce 2013 obrat 1,642 miliardy, což představuje meziroční nárůst o 34 milionů korun. Vyplývá to z nejnovějších statistik společnosti, které hodnotí uplynulých 12 měsíců. Nejvýraznější nárůst poptávky přitom zaznamenala Activa v případě zboží mimo standardní katalogovou nabídku, pořízené na míru zákazníkovi. Poptávku ovlivnila také instalace nových platebních terminálů.

více

Národní zemědělské muzeum Praha (Praha 7 – Letná, Kostelní 44) - 23.1. 2014

V á s s r d e č n ě z v e k prohlídce svých stálých expozic i krátkodobých výstav (otevřeno denně, mimo pondělí, od 9 do 17 hod.)

více

S dobrým pojištěním eliminujeme rizika - 21.1. 2014

Od ledna letošního roku platí nový občanský zákoník, který ovlivňuje každodenní život nás všech. Nová úprava se dotýká i pojistných smluv, posilují se práva občana, např. formou plnění za nemateriální újmu. Kvalitní životní a neživotní pojištění by nemělo v žádné rodině chybět.

více

Více než 60 % Čechů nad 45 let trpí bolestí kloubů. Péče přitom není náročná - 20.1. 2014

Bolesti kloubů provázejí životem nejméně každého druhého člověka v naší zemi. Často jsou zaviněny nevyváženou stravou, nepřiměřenou zátěží nebo naopak přehnanými sportovními výkony. Nepřekvapují proto statistiky, podle kterých kloubní výživu užívají alespoň jednou ročně i mladí lidé. Ve spolupráci s MUDr. Radomírem Holibkou, Ph.D., předním českým ortopedem a lékařem mnoha vrcholových sportovců, jsme různým věkovým skupinám na míru připravili užitečné rady, jak pečovat o své klouby.

více

MESTSKÁ KNIŽNICA V BRATISLAVE - Január 2014 - 15.1. 2014

více

Speciál pro rodiče: II. pololetí je tady, obnovte školákovi psací potřeby a kupte nové přezůvky - 14.1. 2014

Nový rok je čerstvým startem také pro vašeho školáka. Přestože jste v září investovali potřebnou částku do pořízení školních pomůcek, již v průběhu ledna může být stav psacích potřeb, aktovky či pracovního koutku nevyhovující. Zjistěte tedy, zda má vaše dítě pro následující pololetí adekvátní vybavení, které ho podpoří v dosahování ideálních studijních výsledků. V následujícím článku vám dáme tipy, na co se zaměřit.

více

Státní zámek Rájec nad Svitavou - 14.1. 2014

Kulturní dění 2014 - státní zámek Rájec nad Svitavou

více

DataLife: Nákup drahých kovů u nás loni vzrostl o 1470 %. Hypoték přibylo dvojnásobně - 13.1. 2014

Finančně poradenská společnost DataLife loni zaznamenala rekordní nárůst investic svých klientů do drahých kovů, které začala nabízet v polovině roku. Oproti roku 2012 investice do zlata a stříbra stouply o 1470 %. Dařilo se i v oblasti hypoték. Tam klienti sjednali o 114 % více smluv než v předešlém roce.

více

stránky:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22
TOPlist