Čtenáři píší

Špičková kloubní výživa Pro zdravou hladinu cukru v krvi

Komentář odborníků: Trendy v kosmetice se ubírají přírodním směrem, nad chemií vítězí byliny - 26.5. 2014

Trendem poslední dekády v kosmetice je návrat k přírodě a bylinným složkám. Stále více kosmetických firem využívá výtažky z bylin, například z konopí, které jsou oproti uměle syntetizovaným látkám hypoalergenní a bez možných vedlejších účinků.

více

Vlastníte nemovitost? Do 2. června 2014 nezapomeňte zaplatit daň - 21.5. 2014

Při koupi nemovitosti se podává daňové přiznání k dani z nemovitých věcí pouze jednou, daň se však platí každoročně. Pro rok 2014 je nutné zaplatit daň z nemovitých věcí do 2. června 2014. Opožděná platba přináší sankce. Na co si dát pozor?

více

Vystoupejte na Kalich a navštivte Hrad Litoměřice v rámci Muzejní noci - 20.5. 2014

Zúčastnit se kulturního programu na nádvoří hradu nebovystoupat na vyhlídkovou věž Kalich můžete v Litoměřicích 24. května, aniž byste zaplatili vstupné.

více

Za jedinečnou atmosférou do královských Litoměřic - 14.5. 2014

Litoměřice jsou v České republice známé především díky výstavě Zahrada Čech. Ale město toho nabízí mnohem více. Romantickou atmosféru, množství architektonických památek, krásnou okolní krajinu, kvalitní vína a okolní vinice, zajímavé kulturní akce.

více

Květen je v knihovně plný vzdělávání a praktických seminářů - 13.5. 2014

Praktický seminář pod vedením Mgr. Pavla Synka – odborníka ze společnosti EBSCOhost. Seminář se uskuteční 22. 5. 2014 od 17.00 do 18.30 hod. a je zdarma.

více

Masarykova univerzita otevírá dveře seniorům - 2.5. 2014

Seniorské vzdělávání má své pevné místo na řadě veřejných vysokých škol. V současné době studuje na univerzitách třetího věku (dále jen U3V) přibližně 2 % seniorské populace České republiky (cca 40 000 osob). Přijďte i Vy rozšířit jejich řady!

více

Dlouhé stání v práci způsobuje zdravotní problémy stále více lidem, přesto zaměstnanci vhodnou obuv nenosí - 2.5. 2014

V uplynulých 10 letech došlo v Česku podle odborníků k prudkému nárůstu zdravotních problémů u osob, které většinu pracovní doby tráví stáním na nohou. Zaměstnanci totiž dávají z finančních důvodů často přednost obuvi z nevhodného materiálu a s nekvalitním tvarováním nebo se otázce zdravého obutí vůbec nevěnují. Volba nevhodné obuvi je přitom podle expertů vedle snížené fyzické odolnosti populace stěžejním faktorem vzniku ortopedických potíží, vleklých křečí či otoků.

více

Tísňová péče Života 90 – výjimečná služba, která umožňuje seniorům žít déle doma - 29.4. 2014

Žít doma i ve vysokém věku, bez obav a s vědomím, že v případě potřeby vždy přijde pomoc - to umožňuje seniorům a zdravotně postiženým propracovaný systém tísňové péče. Tlačítko tísňové péče dokáže přivolat pomoc v případě pádu, nevolnosti nebo dezorientace. Umožňuje tak žít soběstačný život s jistotou, že v případě potřeby přijde pomoc. Služba se díky spolupráci s Nadací České spořitelny stane dostupnou pro širší okruh seniorů.

více

Eiffelovka či rypadlo v obchodním centru? To je výstava Merkur na Šestce - 29.4. 2014

Dá se pod jednou střechou vidět Eiffelova věž, obří rypadlo nebo letadlo Cessna? Ač se to zdá neuvěřitelné, ano. Konkrétně bude vše výše zmíněné a ještě mnohem více vidět na výstavě stavebnice Merkur, která bude od 2. do 25. května probíhat v Obchodním centru Šestka na Praze 6.

více

Přehled kulturních akcí v Městské knihovně v Praze v květnu 2014 - 29.4. 2014

více

Češi řeší prevenci onemocnění kloubů, zájem o kloubní výživu vzrostl mezi třicátníky o 30 % - 28.4. 2014

Kloubní onemocnění postihují ve vyšším věku drtivou většinu populace. Z trendů posledních měsíců je patrné, že jejich hrozbu si uvědomuje i mladší generace. Podle statistik společnosti Pharma Future vzrostla za posledních 6 měsíců ve věkové kategorii 30 až 50 let poptávka po kloubní výživě téměř o 30 %. Narůstající zájem svědčí o tom, že mladší ročníky si jsou vědomy nutnosti prevence nemocí kloubů.

více

Alergie? Zaměřte se na zdraví jater - 18.4. 2014

Duben je pro naše zdraví jedním z nejnáročnějších měsíců z celého roku vůbec. Lidské tělo oslabuje jarní únava a útočí na něj spousta alergenů, zejména v podobě pylů. Alergiemi trpí celá třetina planety. U nás je situace o něco lepší, přesto alergickou reakci prodělal alespoň jednou v životě každý čtvrtý Čech. Alergie mohou mít svůj původ v problematické látkové výměně. Proto je potřeba pečovat o játra, která jsou centrem metabolismu. Přinášíme vám několik rad a tipů, jak svým játrům na jaře ulevit a jak je posílit.

více

Den Prahy 1 nabídne pestrý program pro celou rodinu - 18.4. 2014

Pohádky zdarma, soutěž o předplatné do divadla a další lákavé ceny, prohlídky zákulisí, taneční a výtvarné workshopy pro děti, školička na chůdách, výstava politické karikatury a mnoho dalšího nabídne Den Prahy 1.

více

Mezinárodní den památek a historických sídel a oslavy Velikonoc se časově setkávají. Program na hradech, zámcích a ostatních pam - 17.4. 2014

Mezinárodní den památek a historických sídel, který si každoročně připomínáme 18. dubna, letos připadá do období velikonočních svátků. Obě tyto akce bývají tradičně na objektech ve správě Národního památkového ústavu (NPÚ) připomínány a slaveny výzdobou, speciálními prohlídkami, bohatým kulturním programem či zvýhodněným vstupným. A platí to i letos; vyberte si z řady akcí tu svou.
Srdečně zveme k prožití prodlouženého víkendu v kulturní atmosféře a tradičním duchu!

více

Česká spořitelna se stala Nejvstřícnější bankou – Handicap Friendly za rok 2013. Nově spustila službu simultánního online přepis - 17.4. 2014

Česká spořitelna získala ocenění Nejvstřícnější banka – Handicap Friendly za rok 2013.

více

Pořízením nemovitosti se lze zajistit na penzi - 16.4. 2014

Státní penze bude v budoucnu klesat. Úloha vlastního zabezpečení na důchod poroste. Jednou z možností může být pořízení vlastní nemovitosti (i druhé). Úrokové sazby u hypotečních úvěrů jsou nyní příznivé.

více

Začíná „Rok pánů z Kunštátu 2014“. Přiblíží významný šlechtický rod spojený (nejen) s dějinami zemí Koruny české - 16.4. 2014

V roce 2014 uplyne 550 let od dokončení diplomatických misí, které vyslal český král Jiří z Poděbrad a Kunštátu k západoevropským panovnickým dvorům. Králova politická myšlenka nastolení míru v celém křesťanstvu byla vyvrcholením politického vzestupu šlechtického rodu, který patřil od 13. století k nejvýznamnějším a nejmocnějším činitelům středověké Moravy. Národní památkový ústav (NPÚ) jej představuje projektem Rok pánů z Kunštátu.

více

Symboly moci a paměti – výstava moravských zemských desek na Pražském hradě – Rok pánů z Kunštátu 2014 - 10.4. 2014

Výstavou Symboly moci a paměti na Pražském hradě bude 3. dubna 2014 symbolicky zahájen Rok pánů z Kunštátu. Prezentovány budou nejenom moravské zemské desky, pavéza se sv. Václavem a pavéza se znakem Prahy, ale i skica Mikoláše Alše Setkání Jiřího z Poděbrad s Matyášem Korvínem. Výstava v místnosti Korunního archivu ve Starém královském paláci na Pražském hradě potrvá do 5. května 2014.

více

O PIVU – Z CHMELNICE AŽ NA NÁŠ STŮL - 10.4. 2014

Nová výstava Národního zemědělského muzea Praha.

více

Národní zemědělské muzeum Praha - aktuální nabídka - 9.4. 2014

Národní zemědělské muzeum Praha se pyšní více než stoletou historii. Jeho počátky spadají do konce 19. století, k Jubilejní zemské výstavě v roce 1891 a navazuje na ně založení Československého zemědělského muzea v roce 1918. Od těch dob vystřídalo muzeum řadu míst i objektů.

více

Chcete se seznámit? Vyrazte do divadla! Představení pro nezadané v Divadle Rokoko - 9.4. 2014

Chcete se seznámit? Přijďte 17. května do Divadla Rokoko na Představení pouze pro nezadané ženy a muže ve věku 25 až 45 let. Čeká vás skvělá komedie Kancl, tombola o lákavé ceny (víkend pro dva v luxusním hotelu, poukaz do vířivky, poukaz na masáž, kosmetické balíčky ad.), prohlídka zákulisí divadla, výborný DJ a spousta příležitostí k seznámení i pro ty stydlivější. Večerem v divadelní kavárně budou provázet herci a zkušení moderátoři Máša Málková a Jiří Hána.

více

Přehled akcí Muzea v Bruntále na měsíc květen 2014 - 8.4. 2014

více

Vychází album Entwine, na němž Iva Bittová zaplétá barevná kouzla zvuků, tónů a slov v magickém prostoru Santiniho chrámu - 25.3. 2014

Kosmopolitní otevřenost, vnímavost a schopnost absorbovat podněty a nejrůznější vlivy – vlastnosti, které unikátní umělkyně a jedna z nejoriginálnějších osobností české hudební scény Iva Bittová bohatě zúročila při práci na svém nejnovějším albu. V uplynulých dnech vyšlo u bratislavského labelu Pavian Records její sólové album Entwine/Proplétám. Iva Bittová je natočila jen se svými houslemi a hlasem v akusticky mimořádném a duchovně inspirativním prostoru poutního kostela Sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře, postaveném geniálním architektem Janem Blažejem Santinim v první polovině 18. století.

více

Muzeum v Bruntále a sdružení Dědictví srdečně zvou na HRAD SOVINEC 5. a 6. dubna 2014 - 25.3. 2014

více

Velikonoční Jarmark na zámku v Linhartovech - 24.3. 2014

Ani letos začátkem dubna nebude na zámku v Linhartovech chybět již tradiční Velikonoční jarmark.

více

stránky:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22
TOPlist