Čtenáři píší

Špičková kloubní výživa Pro zdravou hladinu cukru v krvi

Potřebujete vědět víc? Důchodová kalkulačka a poradna bezplatně!

Hrady CZ nabízejí každou neděli „neobjevenou“ památku. Jako první se představí Hořovice – zámek plný hraček, spojený s jedním tr - 8.7. 2014

Hudební festival Hrady CZ začíná tento pátek a umožňuje letos navštívit dvojnásobek hradů a zámků než dříve; každá zastávka festivalu má kromě hlavního hradu ještě svou „neobjevenou“ památku, která na neděli připravuje program a až do konce sezony umožňuje s festivalovou vstupenkou akční vstup 1 + 1 zdarma. Jako první je v neděli 13. července na řadě partner hradu Točník, státní zámek Hořovice – plný hraček, romantiky a jednoho tragického osudu.

více

Zrušení II. pilíře a nové hledání finančního zajištění na penzi - 23.6. 2014

Zrušení II. pilíře je naplánováno na 1. leden 2016 (může k němu však dojít později), účastníci dobrovolného fondového penzijní spoření o své peníze nepřijdou. Ve hře je několik variant, jak dojde ke zrušení II. pilíře. Ať už dostanou účastníci naspořené peníze přímo nebo do třetího důchodového pilíře, tak si účastnicí druhého pilíře budou muset hledat nové způsoby finančního zajištění na penzi.

více

Letní odhalení: 5 tipů, jak udržet zdravé a krásné nohy - 17.6. 2014

Období sandálu a žabek je po několika měsících zase zpátky. Ani nejkrásnější boty vám však nezajistí, že vaše nohy budou vypadat zdravě, a už vůbec ne, že zdravé opravdu budou. Končetiny patří mezi nejnamáhanější části těla. V důsledku vysokých teplot otékají a pokožka je velmi snadno zranitelná. V období horka je tudíž třeba věnovat jim speciální péči. Díky pár krokům budete mít nohy nejen v perfektní kondici, ale také se jimi budete moc oprávněně pyšnit.

více

Pláže na pařížské náplavce, Times Square bez aut nebo dopravní dráha proměněná ve veřejný park: festival reSITE nabídne již tent - 16.6. 2014

- Ve středu 18. června začne v nově otevřeném Foru Karlín 3. ročník festivalu reSITE, který až do neděle 21. června spojí mnoho předních domácích i světových osobností ze světa byznysu, architektury, obecní politiky, kultury i neziskové sféry a angažované veřejnosti, aby spolu diskutovali a hledali cesty k městu, ve kterém se bude všem dobře žít. Pořadatelé věří, že pomoci městu a zlepšit jeho vzhled, funkčnost krásu i každodenní atmosféru může v rámci svých schopností každý.

více

Tradiční jarní koncert smíšeného pěveckého sboru GAUDIUM - 30.5. 2014

Ve středu 4. června 2014 se od 19.00 hod. bude ve Středočeské vědecké knihovně v Kladně konat koncert smíšeného pěveckého sboru GAUDIUM. Zazní písně nejrůznějších žánrů (skladby A. Dvořáka, J. Ježka, černošské a africké spirituály, francouzské písně, úpravy lidových písní ad.). Vstupné dobrovolné.

více

Středočeská vědecká knihovna v Kladně zahájila půjčování elektronických knih - 29.5. 2014

Středočeská vědecká knihovna přichází s novou službou. Jedná se o zkušební projekt, při kterém ve spolupráci s portálem eReading.cz knihovna připravila pro své čtenáře půjčování elektronických knih (dále jen e-knih). Propojením s katalogem eReadingu.cz budou mít čtenáři knihovny k zapůjčení na stovky titulů e-knih.

více

Litoměřický hrozen zve na degustaci vín - 27.5. 2014

V sobotu 7. června se uskuteční v prostorách hradu třetí ročník vinařské prezentační, soutěžní a prodejní výstavy vín Litoměřický hrozen. Návštěvníci budou moci degustovat nejen vína z Čech, ale i z Moravy a to od 10 hodin do 20 hodin. Nově se na výstavě spolupodílí i zahraniční vinařství z Německa, Francie a Portugalska, která o prostory a komornější ráz celé akce projevila zájem.

více

Divadlo ABC se rozloučí se Saturninem - 27.5. 2014

Derniéra oblíbené inscenace Divadla ABC Saturnin se blíží. Diváci mají už jen několik posledních příležitostí ji vidět. Hrát se bude 28. května, 18., 19. a 20. června.

více

Komentář odborníků: Trendy v kosmetice se ubírají přírodním směrem, nad chemií vítězí byliny - 26.5. 2014

Trendem poslední dekády v kosmetice je návrat k přírodě a bylinným složkám. Stále více kosmetických firem využívá výtažky z bylin, například z konopí, které jsou oproti uměle syntetizovaným látkám hypoalergenní a bez možných vedlejších účinků.

více

Vlastníte nemovitost? Do 2. června 2014 nezapomeňte zaplatit daň - 21.5. 2014

Při koupi nemovitosti se podává daňové přiznání k dani z nemovitých věcí pouze jednou, daň se však platí každoročně. Pro rok 2014 je nutné zaplatit daň z nemovitých věcí do 2. června 2014. Opožděná platba přináší sankce. Na co si dát pozor?

více

Vystoupejte na Kalich a navštivte Hrad Litoměřice v rámci Muzejní noci - 20.5. 2014

Zúčastnit se kulturního programu na nádvoří hradu nebovystoupat na vyhlídkovou věž Kalich můžete v Litoměřicích 24. května, aniž byste zaplatili vstupné.

více

Za jedinečnou atmosférou do královských Litoměřic - 14.5. 2014

Litoměřice jsou v České republice známé především díky výstavě Zahrada Čech. Ale město toho nabízí mnohem více. Romantickou atmosféru, množství architektonických památek, krásnou okolní krajinu, kvalitní vína a okolní vinice, zajímavé kulturní akce.

více

Květen je v knihovně plný vzdělávání a praktických seminářů - 13.5. 2014

Praktický seminář pod vedením Mgr. Pavla Synka – odborníka ze společnosti EBSCOhost. Seminář se uskuteční 22. 5. 2014 od 17.00 do 18.30 hod. a je zdarma.

více

Masarykova univerzita otevírá dveře seniorům - 2.5. 2014

Seniorské vzdělávání má své pevné místo na řadě veřejných vysokých škol. V současné době studuje na univerzitách třetího věku (dále jen U3V) přibližně 2 % seniorské populace České republiky (cca 40 000 osob). Přijďte i Vy rozšířit jejich řady!

více

Dlouhé stání v práci způsobuje zdravotní problémy stále více lidem, přesto zaměstnanci vhodnou obuv nenosí - 2.5. 2014

V uplynulých 10 letech došlo v Česku podle odborníků k prudkému nárůstu zdravotních problémů u osob, které většinu pracovní doby tráví stáním na nohou. Zaměstnanci totiž dávají z finančních důvodů často přednost obuvi z nevhodného materiálu a s nekvalitním tvarováním nebo se otázce zdravého obutí vůbec nevěnují. Volba nevhodné obuvi je přitom podle expertů vedle snížené fyzické odolnosti populace stěžejním faktorem vzniku ortopedických potíží, vleklých křečí či otoků.

více

Tísňová péče Života 90 – výjimečná služba, která umožňuje seniorům žít déle doma - 29.4. 2014

Žít doma i ve vysokém věku, bez obav a s vědomím, že v případě potřeby vždy přijde pomoc - to umožňuje seniorům a zdravotně postiženým propracovaný systém tísňové péče. Tlačítko tísňové péče dokáže přivolat pomoc v případě pádu, nevolnosti nebo dezorientace. Umožňuje tak žít soběstačný život s jistotou, že v případě potřeby přijde pomoc. Služba se díky spolupráci s Nadací České spořitelny stane dostupnou pro širší okruh seniorů.

více

Eiffelovka či rypadlo v obchodním centru? To je výstava Merkur na Šestce - 29.4. 2014

Dá se pod jednou střechou vidět Eiffelova věž, obří rypadlo nebo letadlo Cessna? Ač se to zdá neuvěřitelné, ano. Konkrétně bude vše výše zmíněné a ještě mnohem více vidět na výstavě stavebnice Merkur, která bude od 2. do 25. května probíhat v Obchodním centru Šestka na Praze 6.

více

Přehled kulturních akcí v Městské knihovně v Praze v květnu 2014 - 29.4. 2014

více

Češi řeší prevenci onemocnění kloubů, zájem o kloubní výživu vzrostl mezi třicátníky o 30 % - 28.4. 2014

Kloubní onemocnění postihují ve vyšším věku drtivou většinu populace. Z trendů posledních měsíců je patrné, že jejich hrozbu si uvědomuje i mladší generace. Podle statistik společnosti Pharma Future vzrostla za posledních 6 měsíců ve věkové kategorii 30 až 50 let poptávka po kloubní výživě téměř o 30 %. Narůstající zájem svědčí o tom, že mladší ročníky si jsou vědomy nutnosti prevence nemocí kloubů.

více

Alergie? Zaměřte se na zdraví jater - 18.4. 2014

Duben je pro naše zdraví jedním z nejnáročnějších měsíců z celého roku vůbec. Lidské tělo oslabuje jarní únava a útočí na něj spousta alergenů, zejména v podobě pylů. Alergiemi trpí celá třetina planety. U nás je situace o něco lepší, přesto alergickou reakci prodělal alespoň jednou v životě každý čtvrtý Čech. Alergie mohou mít svůj původ v problematické látkové výměně. Proto je potřeba pečovat o játra, která jsou centrem metabolismu. Přinášíme vám několik rad a tipů, jak svým játrům na jaře ulevit a jak je posílit.

více

Den Prahy 1 nabídne pestrý program pro celou rodinu - 18.4. 2014

Pohádky zdarma, soutěž o předplatné do divadla a další lákavé ceny, prohlídky zákulisí, taneční a výtvarné workshopy pro děti, školička na chůdách, výstava politické karikatury a mnoho dalšího nabídne Den Prahy 1.

více

Mezinárodní den památek a historických sídel a oslavy Velikonoc se časově setkávají. Program na hradech, zámcích a ostatních pam - 17.4. 2014

Mezinárodní den památek a historických sídel, který si každoročně připomínáme 18. dubna, letos připadá do období velikonočních svátků. Obě tyto akce bývají tradičně na objektech ve správě Národního památkového ústavu (NPÚ) připomínány a slaveny výzdobou, speciálními prohlídkami, bohatým kulturním programem či zvýhodněným vstupným. A platí to i letos; vyberte si z řady akcí tu svou.
Srdečně zveme k prožití prodlouženého víkendu v kulturní atmosféře a tradičním duchu!

více

Česká spořitelna se stala Nejvstřícnější bankou – Handicap Friendly za rok 2013. Nově spustila službu simultánního online přepis - 17.4. 2014

Česká spořitelna získala ocenění Nejvstřícnější banka – Handicap Friendly za rok 2013.

více

Pořízením nemovitosti se lze zajistit na penzi - 16.4. 2014

Státní penze bude v budoucnu klesat. Úloha vlastního zabezpečení na důchod poroste. Jednou z možností může být pořízení vlastní nemovitosti (i druhé). Úrokové sazby u hypotečních úvěrů jsou nyní příznivé.

více

Začíná „Rok pánů z Kunštátu 2014“. Přiblíží významný šlechtický rod spojený (nejen) s dějinami zemí Koruny české - 16.4. 2014

V roce 2014 uplyne 550 let od dokončení diplomatických misí, které vyslal český král Jiří z Poděbrad a Kunštátu k západoevropským panovnickým dvorům. Králova politická myšlenka nastolení míru v celém křesťanstvu byla vyvrcholením politického vzestupu šlechtického rodu, který patřil od 13. století k nejvýznamnějším a nejmocnějším činitelům středověké Moravy. Národní památkový ústav (NPÚ) jej představuje projektem Rok pánů z Kunštátu.

více

stránky:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22
TOPlist