Čtenáři píší

Špičková kloubní výživa Pro zdravou hladinu cukru v krvi

Hradozámecká noc už příští sobotu! Osmdesát památek a spoustu dalších zážitků nabídne po setmění exkurze do dávných dob - 22.8. 2014

Přesně jednaosmdesát památek po celé republice se zapojí do letošního pátého ročníku Hradozámecké noci. Jejím centrem se stane státní zámek Kunštát, který si připomíná výročí diplomatických misí krále Jiřího z Kunštátu a Poděbrad. Právě král Jiří tedy v sobotu 30. srpna zavítá do svého moravského sídla.

více

Kdo má nízký státní důchod při vysokých příjmech? - 18.8. 2014

I při nadstandardních příjmech mají někteří občané podprůměrný důchod. Jak je to možné? Výše státního důchodu závisí pouze na příjmech, ze kterých bylo odvedeno důchodové pojištění. Příjmy z pronájmu, prodeje nemovitostí, movitých věcí nebo z prodeje cenných papírů výši státního důchodu neovlivňují.

více

Program akcí MKP na září 2014 - 14.8. 2014

Přehled kulturních akcí v Městské knihovně v Praze v září 2014, které by Vás mohly zajímat.

více

Hradozámecká noc se blíží! - 5.8. 2014

Král Jiří se svým rodem ji oslaví na Kunštátě, užít si ji však lze na více než sedmdesáti hradech a zámcích po celé republice!

více

Přehled kulturních akcí Muzea v Bruntále na měsíc září 2014 - 5.8. 2014

více

ŽIVOT BEZ BARIÉR 10. – 12. 10. 2014 Výstaviště Černá louka Ostrava - 28.7. 2014

Jak aktivně trávit důchodový věk? Jak usnadnit a zpříjemnit seniorům život? Jak pomoci handicapovaným vést plnohodnotný život? Jaké změny a úpravy vyžaduje zdravotní omezení? Jaké jsou novinky na trhu s pomůckami pro zdravotně znevýhodněné osoby? Odpovědi na tyto a další otázky najdete na výstavě Život bez bariér

více

PAMÁTKY ŽIJÍ SRPEN 2014 aneb co se bude dít na hradech, zámcích a ostatních památkách NPÚ - 25.7. 2014

HRADOZÁMECKÁ NOC – sobota 30. 8. Poslední srpnová sobotní noc už tradičně znamená pro Národní památkový ústav vyvrcholení prázdninové sezony, slavnost plnou komponovaných programů, divadel, hudby, světel a atmosféry. Hlavním sídlem Hradozámecké noci bude letos SZ Kunštát, centrum letošního Roku pánů z Kunštátu.

více

Trend 2014: Polovina Čechů si v Řecku připlácí za all inclusive, v 98 % cestují letadlem - 24.7. 2014

Řecko je nejoblíbenější letní destinací českých turistů, kteří vyrážejí na svou dovolenou s cestovní kanceláří. Z řeckých ostrovů je nejpopulárnější Kréta, ta zaujímá třetinu všech zájezdů do Řecka prodaných na léto 2014. V 98 % případů se turisté na dovolenou do Řecka přepravují letadlem a celkem 56 % cestovatelů si dopřává stravu typu all inclusive. Čeští turisté na dovolené v Řecku tráví nejčastěji 8 dnů. Vyplývá to ze statistik cestovní agentury Invia, která analyzovala vzorek bezmála 14 000 zájezdů prodaných na letní měsíce 2014.

více

Umění, které ještě můžeme objevovat: na výstavě a brzy i v katalogu Koberce orientu na Karlštejně - 22.7. 2014

Výstava Koberce orientu na Karlštejně představuje 78 špičkových artefaktů z oblasti umění, k níž si česká společnost teprve nachází cestu. Stejnojmenný katalog, který na začátku srpna vychází, shrnuje výsledky nejnovějších výzkumů v oboru, včetně objevů z nedávné minulosti. Obsahuje vysoce kvalitní fotografie, odborné stati o tradici orientálních koberců v evropské kultuře, výrobních technologiích a přehled fondů na hradech a zámcích Národního památkového ústavu.

více

Prodej nemovitosti a daně v roce 2015 - 21.7. 2014

Při splnění zákonných podmínek se z prodeje nemovitosti neplatí daň z příjmu fyzických osob. Příjem z prodeje se v takových případech nikde neuvádí a neoznamuje. Jestliže projde novela zákona o daních z příjmu úspěšně legislativním procesem, tak dojde od příštího roku ke zpřísnění podmínek.

více

Přehled kulturních akcí Muzea v Bruntále na měsíc srpen 2014 - 15.7. 2014

více

Na lodi i na souši, v sále i v šapitó - letní Prahu obohatí Divadelní Odysea plná barevného světa divadla, fantazie, tance, pohy - 15.7. 2014

Radostné emoce, ryzí energii, tvořivost, ale i znepokojující výpovědi prostřednictvím tance a pohybového divadla nabídne uprostřed léta v centru Prahy nová mezinárodní přehlídka Divadelní Odysea. Pod tímto názvem se od 20. do 30. července na Lodi Tajemství bratří Formanů, v Divadle Hybernia a v cirkusové aréně v Zítkových sadech představí pražská část rozsáhlého čtyřletého projektu Meeting the Odyssey. Síly v něm spojilo přes sto tanečníků, (loutko)herců a performerů z jedenácti zemí Evropy.

více

Rock for People oslavil narozeniny s 27 tisíci fanoušky, skvělými výkony headlinerů i mnohými překvapeními - 12.7. 2014

Těch kulatých čísel a výročí bylo letos na Rock for People více než dost: festival oslavil 20. narozeniny, stejně tak Chinaski nebo Vypsaná Fixa, připomínaly se narozeniny Staropramenu… A nejstaršímu návštěvníkovi RfP, který se skupinou dalších 80 seniorů z Hradce Králové zavítal na koncert Blue Effect a Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma, bude letos na podzim 100 let. Se svou paní rozšířil řady 27 tisíc unikátních návštěvníků, kteří se od 2. do 5. července vystřídali v hradeckém Festivalparku.

více

Hrady CZ nabízejí každou neděli „neobjevenou“ památku. Jako první se představí Hořovice – zámek plný hraček, spojený s jedním tr - 8.7. 2014

Hudební festival Hrady CZ začíná tento pátek a umožňuje letos navštívit dvojnásobek hradů a zámků než dříve; každá zastávka festivalu má kromě hlavního hradu ještě svou „neobjevenou“ památku, která na neděli připravuje program a až do konce sezony umožňuje s festivalovou vstupenkou akční vstup 1 + 1 zdarma. Jako první je v neděli 13. července na řadě partner hradu Točník, státní zámek Hořovice – plný hraček, romantiky a jednoho tragického osudu.

více

Zrušení II. pilíře a nové hledání finančního zajištění na penzi - 23.6. 2014

Zrušení II. pilíře je naplánováno na 1. leden 2016 (může k němu však dojít později), účastníci dobrovolného fondového penzijní spoření o své peníze nepřijdou. Ve hře je několik variant, jak dojde ke zrušení II. pilíře. Ať už dostanou účastníci naspořené peníze přímo nebo do třetího důchodového pilíře, tak si účastnicí druhého pilíře budou muset hledat nové způsoby finančního zajištění na penzi.

více

Letní odhalení: 5 tipů, jak udržet zdravé a krásné nohy - 17.6. 2014

Období sandálu a žabek je po několika měsících zase zpátky. Ani nejkrásnější boty vám však nezajistí, že vaše nohy budou vypadat zdravě, a už vůbec ne, že zdravé opravdu budou. Končetiny patří mezi nejnamáhanější části těla. V důsledku vysokých teplot otékají a pokožka je velmi snadno zranitelná. V období horka je tudíž třeba věnovat jim speciální péči. Díky pár krokům budete mít nohy nejen v perfektní kondici, ale také se jimi budete moc oprávněně pyšnit.

více

Pláže na pařížské náplavce, Times Square bez aut nebo dopravní dráha proměněná ve veřejný park: festival reSITE nabídne již tent - 16.6. 2014

- Ve středu 18. června začne v nově otevřeném Foru Karlín 3. ročník festivalu reSITE, který až do neděle 21. června spojí mnoho předních domácích i světových osobností ze světa byznysu, architektury, obecní politiky, kultury i neziskové sféry a angažované veřejnosti, aby spolu diskutovali a hledali cesty k městu, ve kterém se bude všem dobře žít. Pořadatelé věří, že pomoci městu a zlepšit jeho vzhled, funkčnost krásu i každodenní atmosféru může v rámci svých schopností každý.

více

Tradiční jarní koncert smíšeného pěveckého sboru GAUDIUM - 30.5. 2014

Ve středu 4. června 2014 se od 19.00 hod. bude ve Středočeské vědecké knihovně v Kladně konat koncert smíšeného pěveckého sboru GAUDIUM. Zazní písně nejrůznějších žánrů (skladby A. Dvořáka, J. Ježka, černošské a africké spirituály, francouzské písně, úpravy lidových písní ad.). Vstupné dobrovolné.

více

Středočeská vědecká knihovna v Kladně zahájila půjčování elektronických knih - 29.5. 2014

Středočeská vědecká knihovna přichází s novou službou. Jedná se o zkušební projekt, při kterém ve spolupráci s portálem eReading.cz knihovna připravila pro své čtenáře půjčování elektronických knih (dále jen e-knih). Propojením s katalogem eReadingu.cz budou mít čtenáři knihovny k zapůjčení na stovky titulů e-knih.

více

Litoměřický hrozen zve na degustaci vín - 27.5. 2014

V sobotu 7. června se uskuteční v prostorách hradu třetí ročník vinařské prezentační, soutěžní a prodejní výstavy vín Litoměřický hrozen. Návštěvníci budou moci degustovat nejen vína z Čech, ale i z Moravy a to od 10 hodin do 20 hodin. Nově se na výstavě spolupodílí i zahraniční vinařství z Německa, Francie a Portugalska, která o prostory a komornější ráz celé akce projevila zájem.

více

Divadlo ABC se rozloučí se Saturninem - 27.5. 2014

Derniéra oblíbené inscenace Divadla ABC Saturnin se blíží. Diváci mají už jen několik posledních příležitostí ji vidět. Hrát se bude 28. května, 18., 19. a 20. června.

více

Komentář odborníků: Trendy v kosmetice se ubírají přírodním směrem, nad chemií vítězí byliny - 26.5. 2014

Trendem poslední dekády v kosmetice je návrat k přírodě a bylinným složkám. Stále více kosmetických firem využívá výtažky z bylin, například z konopí, které jsou oproti uměle syntetizovaným látkám hypoalergenní a bez možných vedlejších účinků.

více

Vlastníte nemovitost? Do 2. června 2014 nezapomeňte zaplatit daň - 21.5. 2014

Při koupi nemovitosti se podává daňové přiznání k dani z nemovitých věcí pouze jednou, daň se však platí každoročně. Pro rok 2014 je nutné zaplatit daň z nemovitých věcí do 2. června 2014. Opožděná platba přináší sankce. Na co si dát pozor?

více

Vystoupejte na Kalich a navštivte Hrad Litoměřice v rámci Muzejní noci - 20.5. 2014

Zúčastnit se kulturního programu na nádvoří hradu nebovystoupat na vyhlídkovou věž Kalich můžete v Litoměřicích 24. května, aniž byste zaplatili vstupné.

více

Za jedinečnou atmosférou do královských Litoměřic - 14.5. 2014

Litoměřice jsou v České republice známé především díky výstavě Zahrada Čech. Ale město toho nabízí mnohem více. Romantickou atmosféru, množství architektonických památek, krásnou okolní krajinu, kvalitní vína a okolní vinice, zajímavé kulturní akce.

více

stránky:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22
TOPlist