Čtenáři píší

Špičková kloubní výživa Pro zdravou hladinu cukru v krvi

Potřebujete vědět víc? Důchodová kalkulačka a poradna bezplatně!

Nadčasové Collegium Musicum vystoupí poprvé v Paláci Akropolis - 26.9. 2014

Jedna z nejdůležitějších kapel historie česko-slovenského rocku posledního půlstoletí vystoupí 8. října od 20 hodin poprvé v Paláci Akropolis, tedy v místě, kde se v posledních devatenácti letech protínaly cesty těch nejzajímavějších interpretů nezávislého rocku, alternativy, world music a jazzu.

více

PAMÁTKY ŽIJÍ PODZIMEM aneb co se bude dít na hradech, zámcích a ostatních památkách NPÚ v říjnu 2014 - 26.9. 2014

více

Ze životního pojištění od 1.1.2015 své peníze nevyberete – stálo by Vás to vysoké dodanění. - 23.9. 2014

Životní pojištění patří mezi základní rodinné finanční produkty. Jednou z výhod životního pojištění je i uplatnění daňového odpočtu a tím snížení daňové povinnosti. Od ledna 2015 dochází u životního pojištění k několika změnám. Co je dobré vědět a s čím je potřeba počítat?

více

Září je měsícem mozku a srdce. Pečujete o ně správně? - 12.9. 2014

Na 21. září připadá tradičně Mezinárodní den Alzheimerovy choroby. Tato nemoc narušuje část mozku, což se projevuje zhoršením paměti, úsudku i myšlení. Pár dní na to si lidé ve více než sto zemích po celém světě připomenou Světový den srdce, kterému je zasvěceno 29. září. Oba dva dny by nás měly upozornit na to, zda správně pečujeme o své zdraví. Pravděpodobnost onemocnění mozku či srdce je totiž možné snížit, pokud dodržujeme určité zásady. Možná budete překvapeni, ale patří mezi ně i příjem čokolády.

více

Herbie Hancock přiveze do Brna skvělou kapelu - 12.9. 2014

Čtrnáctinásobný laureát ceny Grammy Herbie Hancock potvrdil, že 29. listopadu přijede do Brna s hvězdnou kapelou. Společně s proslulým americkým klavíristou v hale Vodova zahraje Vinnie Colaiuta, bubeník Franka Zappy či Stinga. Další Hancockův spoluhráč basista James Genus se zase může pochlubit spoluprací s Grammy ověnčeným Michelem Camilem. Čtvrtý do party, kytarista a zpěvák Lionel Loueke vystupuje po boku celé plejády špičkových jazzmanů, kromě samotného Hancocka třeba s Avishaiem Cohenem či charismatickou Esperanzou Spalding.

více

Povinné ručení? Limit aspoň 50 milionů, radí specialistka - 10.9. 2014

Povinné ručení stále zdražuje. Jen za letošek se jeho cena zvedla oproti loňsku o deset procent a podle ekonomů poroste dál. Výše pojistného je proto pro řidiče při výběru stále častěji hlavním kritériem. Odborníci však důrazněji varují, že se to v případě vážné nehody může vymstít. Tvrdí to i specialistka finančně poradenské společnosti DataLife Martina Kafková.

více

3x3 odpovědi o kmenových buňkách: Vlastní buňky uleví od bolesti kloubů nebo zahojí jizvu - 9.9. 2014

Regeneraci těla díky vlastním buňkám již neznáme pouze z pera autorů science-fiction. Díky úspěšné práci vědců a lékařů se využívání kmenových buněk stále více rozšiřuje. Léčebné metody, v rámci kterých je naše tělo uzdravováno vlastními buňkami, se využívají například při léčbě srdce, artrózy nebo v estetické chirurgii. Čeští lékaři patří v tomto oboru mezi světovou špičku. V České republice sídlí také Mezinárodní konsorcium pro buněčnou terapii a imunoterapii, které sdružuje nejvýznamnější odborníky ve výzkumu kmenových buněk z celého světa.

více

Počet rekonstrukcí v Česku během léta přibývá. Hlavním důvodem je úspora energie - 2.9. 2014

Počet českých domácností, které během léta rekonstruují své bydlení, stále přibývá. Podle aktuálních údajů Raiffeisen stavební spořitelny se poptávka po úvěrech na rekonstrukce během léta zvýšila o 60 až 80 % oproti zimním měsícům. Lidé modernizují především kuchyně, koupelny a bytová jádra. Při rekonstrukcích kladou důraz zejména na úsporu energií.

více

Komentář: Více než 57 % dospělých Čechů je obézních, lidé se však začínají stravovat zdravěji - 2.9. 2014

Podle Zprávy o zdraví obyvatel ČR pro rok 2014 trpí nadváhou či obezitou více než 57 % dospělé populace v Česku, narůstá také podíl dětí s vyšší než normální hmotností. Obezita je přitom důsledkem zejména nesprávného stravování a nízké fyzické aktivity. Podle Marka Sedláka z rybích restaurací Nordsee v Česku je však v poslední době patrná snaha o osvojení trendu zdravého stravování. Ve svém komentáři objasní, jaké pokrmy jdou nejvíce na odbyt, co strávníci preferují v létě a v zimě, nebo jak přistupují k úpravě jídla.

více

Hrad zve na poslední letní degustaci českých vín - 28.8. 2014

Poslední letošní letní degustace vín pod širým nebem s hudbou se uskuteční 5. září od 18 hodin na nádvoří Hradu Litoměřice.

více

Vysloužilá lednice obsahuje cenné suroviny. Při správné recyklaci z ní může být i matrace - 27.8. 2014

Staré lednice, nefunkční počítače nebo vysloužilé mixéry uchovává řada Čechů ve sklepích či kumbálech několik let. Nevědomky tak ve své blízkosti skladují nejen řadu nebezpečných látek, ale i vzácných surovin. Ty je možné recyklací opětovně získat a ušetřit tak velké množství energie spotřebované na těžbu primárních surovin či na výrobu materiálů pro nové výrobky. Až 95 % materiálů z elektrospotřebičů lze přitom v rámci ekologické recyklace opětovně využít.

více

Ostrava v Praze!!! představí „těžké váhy“ ostravského divadelního života – Pácla, Vilišovou, Kotíka nebo Špinara - 26.8. 2014

Pocta Cunninghamovi, tak se jmenuje výjimečné představení Národního divadla moravskoslezského, které bude již 28. září v pražském Národním divadle prologem přehlídky Ostrava v Praze!!! Ta od 26. října do 2. listopadu již popáté představí v české metropoli to nejlepší či nejinspirativnější, co se v uplynulé sezóně odehrálo na pódiích ostravských divadel.

více

Hradozámecká noc už příští sobotu! Osmdesát památek a spoustu dalších zážitků nabídne po setmění exkurze do dávných dob - 22.8. 2014

Přesně jednaosmdesát památek po celé republice se zapojí do letošního pátého ročníku Hradozámecké noci. Jejím centrem se stane státní zámek Kunštát, který si připomíná výročí diplomatických misí krále Jiřího z Kunštátu a Poděbrad. Právě král Jiří tedy v sobotu 30. srpna zavítá do svého moravského sídla.

více

Kdo má nízký státní důchod při vysokých příjmech? - 18.8. 2014

I při nadstandardních příjmech mají někteří občané podprůměrný důchod. Jak je to možné? Výše státního důchodu závisí pouze na příjmech, ze kterých bylo odvedeno důchodové pojištění. Příjmy z pronájmu, prodeje nemovitostí, movitých věcí nebo z prodeje cenných papírů výši státního důchodu neovlivňují.

více

Program akcí MKP na září 2014 - 14.8. 2014

Přehled kulturních akcí v Městské knihovně v Praze v září 2014, které by Vás mohly zajímat.

více

Hradozámecká noc se blíží! - 5.8. 2014

Král Jiří se svým rodem ji oslaví na Kunštátě, užít si ji však lze na více než sedmdesáti hradech a zámcích po celé republice!

více

Přehled kulturních akcí Muzea v Bruntále na měsíc září 2014 - 5.8. 2014

více

ŽIVOT BEZ BARIÉR 10. – 12. 10. 2014 Výstaviště Černá louka Ostrava - 28.7. 2014

Jak aktivně trávit důchodový věk? Jak usnadnit a zpříjemnit seniorům život? Jak pomoci handicapovaným vést plnohodnotný život? Jaké změny a úpravy vyžaduje zdravotní omezení? Jaké jsou novinky na trhu s pomůckami pro zdravotně znevýhodněné osoby? Odpovědi na tyto a další otázky najdete na výstavě Život bez bariér

více

PAMÁTKY ŽIJÍ SRPEN 2014 aneb co se bude dít na hradech, zámcích a ostatních památkách NPÚ - 25.7. 2014

HRADOZÁMECKÁ NOC – sobota 30. 8. Poslední srpnová sobotní noc už tradičně znamená pro Národní památkový ústav vyvrcholení prázdninové sezony, slavnost plnou komponovaných programů, divadel, hudby, světel a atmosféry. Hlavním sídlem Hradozámecké noci bude letos SZ Kunštát, centrum letošního Roku pánů z Kunštátu.

více

Trend 2014: Polovina Čechů si v Řecku připlácí za all inclusive, v 98 % cestují letadlem - 24.7. 2014

Řecko je nejoblíbenější letní destinací českých turistů, kteří vyrážejí na svou dovolenou s cestovní kanceláří. Z řeckých ostrovů je nejpopulárnější Kréta, ta zaujímá třetinu všech zájezdů do Řecka prodaných na léto 2014. V 98 % případů se turisté na dovolenou do Řecka přepravují letadlem a celkem 56 % cestovatelů si dopřává stravu typu all inclusive. Čeští turisté na dovolené v Řecku tráví nejčastěji 8 dnů. Vyplývá to ze statistik cestovní agentury Invia, která analyzovala vzorek bezmála 14 000 zájezdů prodaných na letní měsíce 2014.

více

Umění, které ještě můžeme objevovat: na výstavě a brzy i v katalogu Koberce orientu na Karlštejně - 22.7. 2014

Výstava Koberce orientu na Karlštejně představuje 78 špičkových artefaktů z oblasti umění, k níž si česká společnost teprve nachází cestu. Stejnojmenný katalog, který na začátku srpna vychází, shrnuje výsledky nejnovějších výzkumů v oboru, včetně objevů z nedávné minulosti. Obsahuje vysoce kvalitní fotografie, odborné stati o tradici orientálních koberců v evropské kultuře, výrobních technologiích a přehled fondů na hradech a zámcích Národního památkového ústavu.

více

Prodej nemovitosti a daně v roce 2015 - 21.7. 2014

Při splnění zákonných podmínek se z prodeje nemovitosti neplatí daň z příjmu fyzických osob. Příjem z prodeje se v takových případech nikde neuvádí a neoznamuje. Jestliže projde novela zákona o daních z příjmu úspěšně legislativním procesem, tak dojde od příštího roku ke zpřísnění podmínek.

více

Přehled kulturních akcí Muzea v Bruntále na měsíc srpen 2014 - 15.7. 2014

více

Na lodi i na souši, v sále i v šapitó - letní Prahu obohatí Divadelní Odysea plná barevného světa divadla, fantazie, tance, pohy - 15.7. 2014

Radostné emoce, ryzí energii, tvořivost, ale i znepokojující výpovědi prostřednictvím tance a pohybového divadla nabídne uprostřed léta v centru Prahy nová mezinárodní přehlídka Divadelní Odysea. Pod tímto názvem se od 20. do 30. července na Lodi Tajemství bratří Formanů, v Divadle Hybernia a v cirkusové aréně v Zítkových sadech představí pražská část rozsáhlého čtyřletého projektu Meeting the Odyssey. Síly v něm spojilo přes sto tanečníků, (loutko)herců a performerů z jedenácti zemí Evropy.

více

Rock for People oslavil narozeniny s 27 tisíci fanoušky, skvělými výkony headlinerů i mnohými překvapeními - 12.7. 2014

Těch kulatých čísel a výročí bylo letos na Rock for People více než dost: festival oslavil 20. narozeniny, stejně tak Chinaski nebo Vypsaná Fixa, připomínaly se narozeniny Staropramenu… A nejstaršímu návštěvníkovi RfP, který se skupinou dalších 80 seniorů z Hradce Králové zavítal na koncert Blue Effect a Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma, bude letos na podzim 100 let. Se svou paní rozšířil řady 27 tisíc unikátních návštěvníků, kteří se od 2. do 5. července vystřídali v hradeckém Festivalparku.

více

stránky:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22
TOPlist