Čtenáři píší

Špičková kloubní výživa Pro zdravou hladinu cukru v krvi

Přehled kulturních akcí v Městské knihovně v Praze v prosinci 2014, - 27.11. 2014

více

Advent v divadle a tipy na dárky z divadel ABC a Rokoko - 27.11. 2014

Čtvrtý ročník Vánočního festivalu, představení České Vánoce s tradičními trhy neziskových organizací, nejoblíbenější inscenace během svátků a na závěr jedinečná oslava silvestra. To všechno letos chystají Městská divadla pražská, abyste se mohli naladit na vánoční atmosféru a strávit příjemné chvíle se svými blízkými.

více

Vyhněte se letos nachlazení od nohou: Jak na správný výběr domácí obuvi v každém věku - 27.11. 2014

Zimní období se neodvratně blíží a nastává sezóna častých problémů s nachlazením. V pokojích se v zimní sezóně často setkáváme s chladnými podlahami, které mohou vést k nachlazení od studených nohou. Neměli bychom tedy podceňovat výběr vhodné domácí obuvi, která nás zahřeje. Domácí obuv má pro každou věkovou kategorii určitá specifika. U dětí preferujeme ohebné a prostorné obutí, teenageři si vybírají především podle vzhledu a senioři dávají přednost pohodlí. Každá obuv by však měla splňovat určitá kritéria, proto vám poradíme, jak vybrat tu pravou s ohledem na věk.

více

Advent a Vánoce v historickém kabátě a velkolepá výstava Hrady a zámky objevované a opěvované – hlavní témata zimní sezony v NPÚ - 25.11. 2014

Hrady, zámky a ostatní památky ve správě NPU ožívají v i zimě – chystají adventní a vánoční programy, silvestrovské veselice i hudební představení. K návštěvě však bude po celou sezonu kromě celoročně přístupných objektů lákat také velkolepá výstava Hrady a zámky objevované a opěvované, otevřená v Jízdárně Pražského hradu od 19. prosince do 15. března příštího roku.

více

Oba partneři mají být účastníky smlouvy o hypotečním úvěru - 24.11. 2014

Současné podmínky na trhu pro čerpání hypotečního úvěru jsou příznivé. Investice do vlastního bydlení je přínosná. Náklady na hypotéku jsou z důvodu daňového odpočtu o zaplacené úroky nižší, než se na první pohled zdá. Pro partnery je z daňového hlediska výhodné, když jsou oba účastníky smlouvy o hypotečním úvěru.

více

Vánoční festival v divadlech ABC a Rokoko již počtvrté - 14.11. 2014

Čtyři vánoční představení, andělská besídka, pošta pro Ježíška, výtvarné dílničky a vánoční trhy neziskových organizací i něco dobrého na zub vás čeká v sobotu 6. prosince v divadlech ABC a Rokoko, kde se bude konat již 4. ročník Vánočního festivalu. Přijďte si odpočinout od předvánočního stresu a naladit se na tu správnou vánoční atmosféru.

více

Známé tváře ze seriálu Cesty domů rozsvítí Strom splněných přání a oslaví s OC Šestka 8. narozeniny - 13.11. 2014

Dětské atrakce, zábavná show pro malé i velké, známí hosté, množství dárků, rozsáhlé slevy, ale i možnost pomoci vyplnit dětská přání – třetí listopadový víkend čeká na návštěvníky v OC Šestka bohatý a inspirativní program. V sobotu 15. listopadu v pravé poledne se již popáté rozsvítí Strom splněných přání.

více

LETENSKÁ HUSA A KOŠT SVATOMARTINSKÉHO VÍNA - 11.11. 2014

více

Kdo zná slovo “XU”, má šanci stát se mistrem hry Scrabble - 9.11. 2014

Co spojujeholywoodské hvězdy Mela Gibsona, KeanuReevese, zpěváka Stinga, spisovatelku Joan Collins a anglickou královnu Alžbětu II.? Scrabble. Všichni jsou fanoušky této písmenkové hry, která je známá prakticky po celém světě. V zajetí této hry se o třetím listopadovém víkendu (15. - 16. listopadu 2014) ocitnou také nejlepší z nejlepších scrabblistů v České republice - Acutil Mistrovství ČR 2014 se blíží.

více

Komentář: Páku na volant překoná profesionál za pár vteřin, továrnímu zabezpečení aut nevěřte - 3.11. 2014

Na českém trhu existuje celá řada prvků pro zabezpečení automobilů. Některé z nich patří mezi tradiční, a jsou proto mezi veřejností a bohužel i mezi zloději velmi dobře známé. Naštěstí se stále objevují nové druhy sofistikovaných systémů, jež nabízejí nejvyšší možnou míru ochrany. Jejich vhodnou volbou je možné zloději případnou krádež výrazně zkomplikovat, často až do té míry, že riziko vyhodnotí jako příliš vysoké a vyhlédne si jiný vůz. Přehled různých typů systémů včetně výhod a nevýhod použití konkrétního prvku přináší komentář specialisty na zabezpečení vozidel, Romana Zrubáka.

více

Nemocenská není pro všechny - 20.10. 2014

Při zdravotních problémech klesá rodinná životní úroveň. Nemocenská je nižší než předchozí příjem. Přiznání nemocenské není navíc automatické. Vlastní komerční zajištění v případě nemoci, úrazu nebo invalidity by mělo být samozřejmostí.

více

Na Struny podzimu přijíždí 84letý legendární jazzový pianista Ahmad Jamal – v neděli vystoupí v pražském Rudolfinu - 17.10. 2014

Jeden z nejvlivnějších jazzmanů současnosti, legendární klavírista Ahmad Jamal, vystoupí na festivalu Struny podzimu již tuto neděli 19. října ve Dvořákově síni Rudolfina. V hudbě 84letého umělce, který ovlivnil celé generace hudebníků, se zrcadlí sedm desítek let jazzové historie,

více

NPÚ letos slaví rekordní návštěvnost. Peníze návštěvníků investuje do státních hradů a zámků ještě letos - 10.10. 2014

Památky ve správě Národního památkového ústavu navštívilo letos od ledna do konce září o 150 tisíc návštěvníků víc než za celý loňský rok. Zájemců o českou historii letos dosud bylo 4 413 451, tedy o 16,5 procenta více než loni v tomtéž období. Více návštěvníků přitom pro památky znamená i vyšší výnosy. Zhruba 30 milionů korun ze vstupného lze tak použít na jejich obnovu.

více

Oslňující mladá americká jazzová star Grace Kelly a naše hvězdy věčně svěžího swingu - to je Festival swingové hudby v pražském - 10.10. 2014

Těžko si představit, že by současný boom elektroswingu fungoval, nebýt potenciálu skrytého v téhle věčně živé hudbě: Producent Parov Stelar, zpěvačka Alice Francis nebo úspěšní čeští Mydy Rabycad a mnozí další pak jen se zájmem, vtipem a láskou očistili kontakty, propojili správně porty elektronických nástrojů s mladistvou instrumentalistickou či pěveckou energií a jiskřivý oblouk nadšení a zájmu s vyprodanými sály a vířícími kotly pod festivalovými pódii byl na světě.

více

Čeští důchodci bojují s chudobou - 8.10. 2014

Musí si přivydělávat a rozprodávat majetek - taková je situace mnoha českých seniorů. Důchody jim totiž nestačí na pokrytí základních životních potřeb. Kvalita života českých důchodců měřená jejich spotřebou neroste. Naopak výrobků a služeb, které pro život nezbytně potřebují, nakupují senioři až o polovinu méně než před deseti lety. Ukázala to sociologická šetření Rady seniorů České republiky.

více

Nejvíce bezobslužných terminálů v Česku využívají parkoviště, neobejdou se bez nich ani lyžařské areály - 2.10. 2014

Podle odborníků si Česko začíná zvykat na bezobslužné terminály. Zákaznici se setkávají se službami bezobslužných terminálů nejvíce na parkovištích, kam experti instalují 90 % ze všech zařízení. I lyžařské areály však využívají bezobslužné odbavovací systémy a podle Asociace horských středisek ČR pouze nejmenší střediska ještě používají papírové karty. Do budoucna lze očekávat i širší využití těchto terminálů, například v pohostinství či u čerpacích stanic.

více

Mezi českými turisty roste zájem o netradiční exotické destinace. - 26.9. 2014

Mezi českými turisty roste zájem o netradiční exotické destinace. Stále častěji lidé poptávají pobyty do vzdálených destinací. V letošním roce Invia zprostředkovala svým klientům zájezdy do Francouzské Polynésie, Curacaa, Ekvádoru, na Fidži či do Uzbekistánu. Češi chtějí poznávat nová a neobvyklá místa.

více

Nadčasové Collegium Musicum vystoupí poprvé v Paláci Akropolis - 26.9. 2014

Jedna z nejdůležitějších kapel historie česko-slovenského rocku posledního půlstoletí vystoupí 8. října od 20 hodin poprvé v Paláci Akropolis, tedy v místě, kde se v posledních devatenácti letech protínaly cesty těch nejzajímavějších interpretů nezávislého rocku, alternativy, world music a jazzu.

více

PAMÁTKY ŽIJÍ PODZIMEM aneb co se bude dít na hradech, zámcích a ostatních památkách NPÚ v říjnu 2014 - 26.9. 2014

více

Ze životního pojištění od 1.1.2015 své peníze nevyberete – stálo by Vás to vysoké dodanění. - 23.9. 2014

Životní pojištění patří mezi základní rodinné finanční produkty. Jednou z výhod životního pojištění je i uplatnění daňového odpočtu a tím snížení daňové povinnosti. Od ledna 2015 dochází u životního pojištění k několika změnám. Co je dobré vědět a s čím je potřeba počítat?

více

Září je měsícem mozku a srdce. Pečujete o ně správně? - 12.9. 2014

Na 21. září připadá tradičně Mezinárodní den Alzheimerovy choroby. Tato nemoc narušuje část mozku, což se projevuje zhoršením paměti, úsudku i myšlení. Pár dní na to si lidé ve více než sto zemích po celém světě připomenou Světový den srdce, kterému je zasvěceno 29. září. Oba dva dny by nás měly upozornit na to, zda správně pečujeme o své zdraví. Pravděpodobnost onemocnění mozku či srdce je totiž možné snížit, pokud dodržujeme určité zásady. Možná budete překvapeni, ale patří mezi ně i příjem čokolády.

více

Herbie Hancock přiveze do Brna skvělou kapelu - 12.9. 2014

Čtrnáctinásobný laureát ceny Grammy Herbie Hancock potvrdil, že 29. listopadu přijede do Brna s hvězdnou kapelou. Společně s proslulým americkým klavíristou v hale Vodova zahraje Vinnie Colaiuta, bubeník Franka Zappy či Stinga. Další Hancockův spoluhráč basista James Genus se zase může pochlubit spoluprací s Grammy ověnčeným Michelem Camilem. Čtvrtý do party, kytarista a zpěvák Lionel Loueke vystupuje po boku celé plejády špičkových jazzmanů, kromě samotného Hancocka třeba s Avishaiem Cohenem či charismatickou Esperanzou Spalding.

více

Povinné ručení? Limit aspoň 50 milionů, radí specialistka - 10.9. 2014

Povinné ručení stále zdražuje. Jen za letošek se jeho cena zvedla oproti loňsku o deset procent a podle ekonomů poroste dál. Výše pojistného je proto pro řidiče při výběru stále častěji hlavním kritériem. Odborníci však důrazněji varují, že se to v případě vážné nehody může vymstít. Tvrdí to i specialistka finančně poradenské společnosti DataLife Martina Kafková.

více

3x3 odpovědi o kmenových buňkách: Vlastní buňky uleví od bolesti kloubů nebo zahojí jizvu - 9.9. 2014

Regeneraci těla díky vlastním buňkám již neznáme pouze z pera autorů science-fiction. Díky úspěšné práci vědců a lékařů se využívání kmenových buněk stále více rozšiřuje. Léčebné metody, v rámci kterých je naše tělo uzdravováno vlastními buňkami, se využívají například při léčbě srdce, artrózy nebo v estetické chirurgii. Čeští lékaři patří v tomto oboru mezi světovou špičku. V České republice sídlí také Mezinárodní konsorcium pro buněčnou terapii a imunoterapii, které sdružuje nejvýznamnější odborníky ve výzkumu kmenových buněk z celého světa.

více

Komentář: Více než 57 % dospělých Čechů je obézních, lidé se však začínají stravovat zdravěji - 2.9. 2014

Podle Zprávy o zdraví obyvatel ČR pro rok 2014 trpí nadváhou či obezitou více než 57 % dospělé populace v Česku, narůstá také podíl dětí s vyšší než normální hmotností. Obezita je přitom důsledkem zejména nesprávného stravování a nízké fyzické aktivity. Podle Marka Sedláka z rybích restaurací Nordsee v Česku je však v poslední době patrná snaha o osvojení trendu zdravého stravování. Ve svém komentáři objasní, jaké pokrmy jdou nejvíce na odbyt, co strávníci preferují v létě a v zimě, nebo jak přistupují k úpravě jídla.

více

stránky:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22
TOPlist