Čtenáři píší

Špičková kloubní výživa Pro zdravou hladinu cukru v krvi

Pět vychytávek, bez kterých se neobejde vaše letošní dovolená - 22.7. 2015

Čas letních dovolených je konečně tu a s ním i méně příjemná povinnost balení. Netřeba připomínat, že naprostou nezbytností jsou platné cestovní doklady či dostatečná zásoba předepsaných léků. Letos zkuste přibalit i některé užitečné vychytávky, které mohou ušetřit čas, předcházet nepříjemnostem nebo zpříjemnit cestu.

více

Oční vady napříč generacemi: problémy mají i novorozenci - 22.7. 2015

K jednomu z mýtů týkajících se očních vad patří i ten, že jsou spojeny s věkem. Omyl! Problémy se zrakem mohou mít i novorozenci. V Česku trpí každé dvanácté dítě ve věku do čtyř let oční vadou. Některé vady samy po čase zmizí, s jinými je třeba navštívit očního lékaře. A čím dřív, tím lépe.

více

Divoký západ nebo český venkov aneb tipy na nezapomenutelné prázdniny a výlety pro děti - 22.7. 2015

Vytoužené prázdniny jsou tu a s nimi i období letních aktivit a výletů. Ačkoliv řadě dětí stačí ke štěstí zavřené dveře školy, většina rodičů vymýšlí, kam s potomky za zábavou či poznáním. Abychom vám ušetřili čas, vybrali jsme pro vás pět zajímavých míst, na která budete s potomky zaručeně ještě v zimě vzpomínat.

více

Na závodech miniaut učí diváky, jak likvidovat staré baterie a elektrozařízení - 21.7. 2015

Poměřit síly v závodech autíček poháněných elektromotory a zároveň ochránit přírodu. To je hlavní myšlenka projektu společnosti REMA Battery a HFP LOUDA Rally Team. V rámci Mistrovství České republiky RC Rally si lidé mají možnost zazávodit se zmenšeninami terénních aut a přitom se zbavit starých a nepotřebných baterií. Na každém závodě totiž pořadatelé nachystali sběrný box na vysloužilé baterie a elektrospotřebiče.

více

Cestovní pojištění je jistotou - 20.7. 2015

Krásné dny dovolené strávené v zahraničí jsou nejpříjemnější části roku. Celá rodina se na dovolenou těší, ať už se vyráží k moři, do hor nebo za památkami. Ve všech případech je vhodné mít uzavřeno cestovní pojištění.

více

Aktuality na víkend 18. července - 16.7. 2015

Vybrané tipy na víkend 18. července na Valašsku.

více

Aktuality na víkend 11. července - 9.7. 2015

Vybrané tipy na víkend 11. července na Valašsku.

více

Dovolená s dětmi v přírodě? Bez experimentů a s kvalitním vybavením - 7.7. 2015

Letní prázdniny a období dovolených právě odstartovaly a řada z nás se nemůže dočkat, až odjede pryč z města a daleko od každodenních starostí se nadechne čerstvého vzduchu někde v přírodě. Jak ale absolvovat spokojený pobyt mimo civilizaci s malými ratolestmi? V následujícím článku jsme pro vás připravili několik tipů, díky kterým se stanování a trampování s malými dětmi stane nezapomenutelným a především bezproblémovým zážitkem.

více

Na Špilberku jako v italské Veroně: Kapuleti a Montekové, Romeo a Julie a nejslavnější milostná tragédie všech dob - 7.7. 2015

Letní shakespearovské slavnosti míří již po 16. do Brna

více

První opalovací přípravek se objevil již v roce 1927, lidé jej však nevyužívali - 7.7. 2015

Dnešní trend snědé opálené pokožky se začal rozvíjet až ve 20. letech 20. století. Do té doby bylo opálení projevem tehdejší takzvané nižší vrstvy pracujících dělníků. Naopak vyšší vrstva se pyšnila bledou až bílou pokožkou. Ve 20. letech se začaly rozdíly postupně smazávat. Dalším důležitým mezníkem bylo prohlášení o zdravotních účincích slunečního záření a také počínající výzkumy o fototerapii. Kult opalování začaly postupně propagovat tehdejší ikony Coco Chanel nebo Josephina Baker. Vzhledem k tomu, že se o rizicích opalování ještě nevědělo, lidé nepoužívali téměř žádné ochranné prostředky, a to až do nedávné minulosti.

více

Aktuality na víkend 4. července - 2.7. 2015

Vybrané tipy na víkend 4. července na Valašsku.

více

Last Minute dovolená: Tipy co si sbalit do kufru na poslední chvíli - 30.6. 2015

Dovolené v režimu Last Minute jsou stále oblíbené. Dokazují to statistiky Asociace českých cestovních kanceláří a agentur, podle nichž se v loňské sezóně touto formou uskutečnilo více než 40 % zájezdů. A protože je léto v plném proudu, Last Minute nabídky vyhlíží stále více lidí. Jedinou nevýhodou je zkrácený čas do odjezdu, mnohdy je třeba vyrazit už druhý den. Času na balení kufrů tedy moc nezbývá. Víte, jak si sbalit během krátké chvíle, a které nezbytné vybavení nenechat doma, vydáte-li se k moři, do hor nebo na kolo?

více

Ideální letní sporty pro děti? S batolaty na plavání, s předškoláky na atletiku - 30.6. 2015

Řada rodičů chce děti co nejdříve uvyknout na pravidelný pohyb a zároveň jim vyplnit volný čas smysluplnou aktivitou. Léto je ideální dobou, kdy se sporty začít. Jaký sport ale vybrat, aby děti bavil, a především v jakém věku s ním začít, se dozvíte v následujícím článku.

více

Dětem i dospělým hrozí u moře alergie, ryby jsou 5. nejčastějším alergenem - 30.6. 2015

Pobyt u moře tradičně pomáhá dětem a mladistvým s lupénkou nebo atopickým ekzémem. Dejte si však pozor, aby se na dovolené nezhoršily jiné zdravotní problémy. Nebezpečí hrozí malým i velkým alergikům. Až 8 % dětí do 3 let trpí některou z potravinových alergií. U moře navíc hrozí zvýšené riziko alergie na slunce, prach nebo pyly.

více

Aktuality na víkend 27. června - 24.6. 2015

Vybrané tipy na víkend 27. června na Valašsku.

více

Výhody benefitu zaměstnavatele do III. důchodového pilíře - 22.6. 2015

Vlastní zajištění na penzi by mělo hrát velmi důležitou roli ve finančním plánování každé rodiny. Finanční produkty III. důchodového pilíře jsou podporovány státem, což zvyšuje jejich atraktivitu pro lidi preferujících jistotu. Ideální je zapojit do spoření na důchod i zaměstnavatele. Daňové úspory jsou značné.

více

80 tisíc rodin pečuje nonstop o seniory. Co když potřebují vydechnout? - 18.6. 2015

V Česku žije kolem tří milionů seniorů. Těch, kteří jsou odkázáni na péči druhých, je podle odhadů kolem 300 tisíc. Většina z nich potřebuje péči 24 hodin denně 365 dní v roce. Služby domovů pro seniory využívá ale asi jen sto tisíc.

více

Nohy v létě potřebují zvýšenou péči a kvalitní obuv. Seniory trápí olověné nohy, děti puchýře - 18.6. 2015

Celý rok jejich nedostatky skryjí boty, v létě však Češi obují sandály a ukáže se, jak se kdo o nohy staral. Podcenit péči se nevyplácí, protože chodidla patří k extrémně namáhaným částem těla. Například při sedmikilometrovém prázdninovém výletu, který zvládnou i děti a vitální prarodiče, každý člen výpravy udělá 10 000 kroků. Každé věkové skupině přitom hrozí jiné problémy, proto přinášíme užitečný přehled, jak se jim bránit.

více

Aktuality na víkend 20. června - 17.6. 2015

Vybrané tipy na víkend 20. června na Valašsku.

více

Aktuality na víkend 13. června - 11.6. 2015

Vybrané tipy na víkend 13. června na Valašsku.

více

Areál zámku Veltrusy ožívá; v památkách obnovených z dotace IOP otvírá NPÚ centrum kulturně-ekologického vzdělávání - 10.6. 2015

Již čtvrtý projekt financovaný z Integrovaného operačního programu (IOP) dokončuje v těchto dnech Národní památkový ústav; Schola naturalis znamená nejen obnovu jedenácti staveb v areálu zámku a jeho rozlehlém parku, ale především otevření a zahájení provozu edukačního centra pro implementaci Evropské úmluvy o krajině, které v nich bude působit. Než se činnost vzdělávacího centra rozjede naplno, mohou se s obnovenými stavbami a jejich plánovaným využitím lidé seznámit o Víkendu otevřených zahrad 13. a 14. června.

více

Jste obézní? Zapomeňte na běh a jděte si zaplavat do teplé vody - 10.6. 2015

Blíží se tradiční plavková sezona, teplota vzduchu stále stoupá a vrstvy oděvů se tenčí. Mnoho lidí tyto faktory donutí vrhnout se na hubnutí – upravením jídelníčku, cvičením nebo nejlépe kombinací obojího. Jak to ale mají obézní lidé? Jaký druh pohybu je pro ně na hubnutí vhodný a jaký jim může naopak ublížit?

více

Stará lednice škodí ovzduší stejně jako rok ježdění v autě aneb 5 zajímavostí, které jste o elektroodpadu nevěděli - 10.6. 2015

Papír, plast nebo sklo. To jsou materiály, v jejichž třídění patříme k nejlepším v Evropě, nicméně věděli jste, že i vysloužilá elektrozařízení či jiné elektroodpady jsou určeny k recyklaci? Tato zařízení musí být stejně jako ostatní tříděné materiály oddělené od směsného odpadu a podléhají přísnějším pravidlům sběru i likvidace. Při nesprávném zacházení mohou způsobit rakovinu kůže, šedý oční zákal nebo kontaminaci půdy a vody. Že jste to nevěděli? Pak vás možná překvapí i další zajímavosti týkající se elektroodpadu.

více

Bolí vás po sportu celý člověk? Zkuste jógu a doplňte Béčko - 2.6. 2015

Ať už trénujeme pravidelně, nebo si zasportujeme jen občas, nesmíme zapomínat na správnou regeneraci a dostatečný odpočinek. Vyhneme se tak bolavým svalům a kloubům, únavě, ale i problémům s imunitním systémem. Nejčastěji opomíjeným prvkem bývá strečink, doplnění tekutin nebo správná výživa. Zaměřme se tedy na nejdůležitější tipy, jak si s regenerací jednoduše poradit.

více

Maminkou ve 20, 30 nebo 40 letech? Pocítíte zásadní rozdíly - 1.6. 2015

České matky stárnou, tvrdí Český statistický úřad. Zatímco v roce 1990 byl průměrný věk maminek při narození prvního dítěte kolem 25 let, o více než dvě dekády později se toto číslo zvýšilo na 29,8 let. V Praze dokonce průměrný věk prvorodiček převyšuje všechny ostatní kraje - první těhotenství tu žena prožívá ve věku bezmála 31,5 let. Je tato stoupající tendence ale správná? Který věk je pro početí prvního dítěte vzhledem ke zdraví matky i miminka ideální? A v čem se liší těhotenství, porod a mateřství, když je nastávajícím maminkám 20, 30 nebo 40 let?

více

stránky:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22
TOPlist