Šťastné a veselé bez zažívacích potíží a kil navíc? Víme, jak toho dosáhnout

19.prosinec 2013

Ani deko navíc

Doba přejídání, během které se značně zvýší přísun kalorií, začíná příchodem adventu a mikulášskou nadílkoua končí většinouzačátkem nového roku. Není tedy divu, že většinanás problém udržet svá kila pod kontrolou. Podle odborníků na výživu přibere každý Čech během vánočních svátkůprůměru 3 kilogramy. Málokdo totiž natolik pevnou vůli, aby odolal vonícímu cukroví a jiným pochoutkám. Právě protoje dobré obohatit jídelníček o potravinové doplňky obsahující chrom. Ten totiž vyrovnává hladinu cukrukrvi. „Vyrovnaná hladina glukózy snižuje chuť na sladké. Chrom navíc přispívá ke správné látkové výměně sacharidů, tuků a bílkovin. Během svátků je dobré sáhnout také po extraktu ze zeleného čaje, který podporuje metabolismus a oxidaci tuků. Tím, že pomáhá tělu využít tuky jako zdroj energie, usnadňuje jejich spalování,“ vysvětluje Klára Minczinger, produktová manažerka společnosti Generica.

Žvýkáním proti nadýmání

Kombinace tučného, slaného a sladkého může značně ohrozit správné trávení. Mezi obvyklé zažívací potíže patří plynatost, průjem nebo zácpa a pocit plného břicha, často v kombinaci s bolestí. Účinným pomocníkem proti nadýmání mohou být přípravky s obsahem simetikonu. Tato sloučenina křemíku se v organismu nevstřebává a účinkuje pouze ve střevech. Na našem trhu navíc existuje v podobě žvýkacích kapslí, jejichž užívání je velice jednoduché. Při průjmu nebo zácpě můžeme vyzkoušet probiotika. Pro jejich maximální účinek je vhodný takový potravinový doplněk, ve kterém jsou bakterie lyofilizované. Lyofilizace totiž zaručuje životnost použitých bakterií a tím i jejich účinek. Můžeme se také poohlédnout po takových probioticích, která své živé kultury chrání proti působení žaludečních kyselin speciální technologií. Bakterie se tak uvolní až ve střevě.

Pozor na bujaré večírky

S Vánocemi je také spojena zvýšená spotřeba alkoholu. Teplá medovina, svařené víno nebo grog pro zahřátí patří ke správné atmosféře Vánoc téměř jako smažený kapr a bramborový salát. Pro naše zdraví a štíhlou linii by bylo nejlepší vynechat alkohol úplně. Jestliže se ho však nehodláme zcela vzdát, měli bychom vždy chránit játra, která konzumací alkoholu trpí nejvíce. Pomoci může silymarin.„Silymarin je extrakt z ostropestřce mariánského, který podporuje zdraví jater a přispívá k jejich správné funkci. Protože napomáhá ochraně buněk a tkání také před toxiny a oxidačním stresem, doporučuje se i pro detoxikaci jater a pročištění těla. Je tedy dobré užívat ho nejen v období vánočních svátků, ale i na jaře, kdy si tělo žádá očistu nejvíc, říká Klára Minczinger ze společnosti Generica. Nicméně měli bychom mít na paměti, že lékaři považují konzumaci alkoholu za rizikovou i v malém množství. A pokud se nám přeci jen přihodí nějaký alkoholový exces, nezapomeňme druhý den doplnit vitamíny a minerály, které se vlivem etanolu nevstřebávají správně.   

 

O společnosti Generica

Společnost Generica, s.r.o., je největším výrobcem doplňků stravy na Slovensku se sídlem v Piešťanech. Portfolio společnosti nabízí více než 50 produktů určených k prevenci a podpoře léčby různých onemocnění. Na slovenském trhu působíme již 16 let. Naší snahou je i nadále přinášet kvalitní výrobky cenově dostupné pro širokou veřejnost.

Výrobky společnosti Generica jsou vysoce kvalitní, čehož důkazem je i smluvní výroba pro světové farmaceutické společnosti a také certifikát ISO 9011 a 14001, kterého je společnost držitelem od roku 2004.

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist