Shirley Valentine Simony Stašové oslaví 400. reprízu

13.září 2013

One woman show Simony Stašové Shirley Valentine oslaví ve čtvrtek 19. záříDivadle ABC 400. reprízu. Bravurní komedie Willyho Russella o hledání sebe sama měla premiéruroce 2008 a od doby se stala jednounejoblíbenějších inscenací Městských divadel pražských. Představení Shirley Valentine bude první z celé řady kulatých repríz, jež divadla ABC a Rokoko v letošní sezoně oslaví.

Skvěle napsané monodrama, v němž herečka ztvárňuje nejen Shirley, ale zároveň všechny postavy jejího mikrosvěta, je přímo stvořené pro hvězdu Městských divadel pražských Simonu Stašovou. „V Shirley Valentine mám ukryté všechno, co jsem za léta na jevišti a v životě posbírala a potkala. Mám v ní ukryté svoje myšlenky, svoje úspěchy i prohry, svoje lásky i své nepřátele, svoje touhy i pochyby, svoje komplexy, radost ze života i strach ze smrti. Víte, se Shirley se dobře přemýšlí o životě a co s ním teď ještě dál... Jsem za tuto roli velmi vděčná a s velikou pokorou si uvědomuju její dopad na divačky, protože ony tvoří ten grunt v hledišti. A jestli na Shirley ještě něco miluju, tak je to především její nadhled a její humor, se kterým řeší všechny svoje trápení a pochybnosti, všechny životní maléry, které s ní spoluprožíváme,“ říká o své životní roli Simona Stašová. Inscenaci režíroval Zdeněk Kaloč a vznikla ve spolupráci s FDA.

Další kulaté reprízy oslaví Městská divadla pražská zanedlouho, bude to 1. října 100. repríza komedie Monty Pythonův létající kabaret a 2. října pohádka Lakomá Barka. V listopadu se odehrají 50. reprízy inscenací Král Lear a Důkaz, v prosinci se pak 50. reprízy dočkají České Vánoce. V příštím roce by měly oslavit kulatiny inscenace Bedřich Smetana: The Greatest Hits (50. repríza), Hráči (150. repríza), Želary (50. repríza) a Perplex (50. repríza).

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist