Rady lidem nad 50 let, které jim usnadní získat zaměstnání

19.prosinec 2012

1. Zdůrazněte přednosti svého věku

současné době zastává mnoho zaměstnavatelů mylný názor, že člověk po dosažení věkové hranice padesáti let není pro jejich společnost platnýtakové míře, jako výrazně mladší uchazeč. Lidétomto věku však naopak do pracovního kolektivu přináší mnoho pozitiv. „Lidé ve věku padesáti a více let již obvykle nedělají chybynepozornosti a ukvapenosti, jako je tomupřípadě mladých lidí. Každou situaci si dobře rozváží a mají zdravé pracovní tempo. Zároveň jejich přítomnostpracovním týmu obvykle znamená redukci nezdravé soutěživosti na pracovišti,“ sdělil Jaroslav Slavíček, jednatel finančně poradenské společnosti DataLife, která spustila v listopadu kampaňmottem Věk u nás není překážka, ale výhoda. Rozhodně byste neměli zapomenout všechny tyto výhody před potenciálním zaměstnavatelem zmínit.

2. Vzdělávejte se

Pokud si přejete získat po dosažení věkové hranice padesáti let nové zaměstnání, měli byste se vzdělávat a zvyšovat tak svou hodnotu na trhu práce. V dnešní době existuje spousta možností, kterých můžete využít. Jedná se například o jazykové kurzy či programy na výuku prácepočítačem. Zároveň máte možnost pročítat naučné knihyoboru či navštěvovat nejrůznější rekvalifikační kurzy. Ty probíhají velice častopozdně odpoledních či večerních hodinách a trvají obvykle hodinu a půl. Pokud své znalosti a schopnosti potřebujete osvěžit intenzivněji, můžete se poohlédnout rovněž po školeních. Ta se většinou konají dva dny, a to o víkendu.

3. Informujte se na internetu

Informovanost hrajednešním světě velmi podstatnou roli. Nejde jen o informace o volných pracovních pozicích a výběrových řízeních. Svou úlohu mají i údaje a zprávy, které jste schopni si zjistit o firmě, u níž si přejete získat zaměstnání. Mladí lidé jsou zvyklí hledat denně celou řadu informací pomocí internetu a umí se zde pohybovat velice dobře. Je tedy téměř jisté, že si veškeré dostupné informace o společnosti prostřednictvím internetu opatří. Doporučujeme, abystenimitomto ohledu drželi krok. V první řadě si velmi dobře projděte webovou prezentaci zvolené firmy. Udělejte si poznámky a napište si vše, co by vás zajímalo. Zároveň se na základě informací uvedených na webových stránkách společnosti připravte na případné dotazy, které budete možná muset u osobního setkání zodpovídat. Vymyslete si také otázky, které dají najevo váš zájem o pracovní pozici a spoluprácifirmou.

4. Kvalitní motivační dopis je základ

Mnohé nabídky zaměstnání žádají po uchazečích o práci motivační dopis. Vzhledemtomu, že je to spíše trend posledních let, je možné, že při hledání svého předchozího zaměstnání jste se s takovou žádostí nesetkali. Pro uchazeče ve věku nad padesát let je tento požadavek však ideální. Vzniká zde totiž prostor pro prezentaci všech zkušeností a znalostí, které za svůj osobní i pracovní život nasbírali. To je jednavěcí, v rámci kterých mají lidé středního věku nad mladými uchazeči nespornou výhodu. Zjistěte si proto konkrétní požadavky na pozici, o kterou se ucházíte. V motivačním dopise zmiňujte pouze věci, kterétěmito požadavky korespondují a úzce souvisí. Snažte se maximálně dodržet logickou návaznost textu a zbytečně při psaní neodbočujte. Myslete také na to, že posílat všem firmám stejný motivační dopis rozhodně není ideální. Naopak je vhodné obsah poupravitzávislosti na tom, na jaké pracovní místo a do jaké společnosti se hlásíte.

 5. Pozor na stručnost

dnešní době obvykle požadují zaměstnavatelé před osobním setkáním zaslání strukturovaného životopisu. Ten často svádípřílišné stručnosti, které byste se však rozhodně měli vyvarovat. Naopak tento způsob prezentace využijte ve svůj prospěch a uveďteživotopisu vše, co jste se jižrámci zaměstnání naučili. „Padesátiletí uchazeči o zaměstnání za sebou mají obvykle již dvacet či třicet let pracovního života. Za tu dobu se naučili mnoho věcí a v celé řadě úkonů mají tedy nesporně více jistoty než mladí uchazeči,“ sdělil Petr Temelkov, hlavní analytik společnosti DataLife, kterásoučasnosti nabízí zaměstnání lidem nad padesát let na pozici finančního poradce. „Neměli by proto v životopisu uvádět pouze rok a místo jejich dosavadních pracovních zkušeností. Vždy by měli doplnit také pracovní pozici, velikost pracovního týmu a svou náplň práce,“ doplnil Temelkov.

 

 

O společnosti DataLife s.r.o.

Společnost DataLife od roku 2005 poskytuje na českém trhu profesionální poradenské služby v oblasti financí. V současné době patří mezi nejvýznamnější společnosti svého druhuČeské republice. Jako nezávislý finanční makléř nabízí klientům odborné poradenství v rámci životního a neživotního pojištění, stavebního spoření, penzijního připojištění a hypoték.

Pečlivě vyškolení finanční poradci poskytují své služby jak právnickým, tak i fyzickým osobám. Klientům radí, jak nejlépe nakládat s finančními prostředky, jak zabezpečit rodinu, firmu i majetek. Poradci informují, jak si vytvářet finanční rezervy na důchod nebo jak optimálně využít všech výhod státem subvencovaných finančních produktů.

Společnost DataLife spolupracuje s více než dvaceti finančními institucemi působícímiČeské republice. Cílem společnosti je snížení poplatků a zvýšení výnosů svých klientů. Dalším z hlavních cílů společnosti je prostřednictvím školení, tréninků a praxe udržovat a nadále rozvíjet co nejkvalitnější tým finančních poradcůVíce informací na www.datalife.cz.

Více informací o kampani společnosti DataLifenázvem Věk u nás není překážka, ale výhoda naleznete zde.

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist