Přijďte na největší akci pro seniory

16.srpen 2012

Ve dnech 5. – 6. října 2012 se v Praze na VýstavištiHolešovicích konáveletrh pro péči a aktivní život seniorů SENIOR PRAHA a kulturní festival SENIOR FEST, vždy od 10 do 18 hodin.

Společně též oslavíme Mezinárodní den seniorů, proto vezměte i své přátele a rodinusebou!
Oslavy se budou konat i v dalších městechvyvrcholením na veletrhuPraze (30. 9. v Brně na Náměstí  Svobody, 30. 9. v Jihlavě na Masarykově náměstí, 3. 10. v PardubicíchAFI palace).

Připravena je pro Vás široká škála výrobků a služeb za speciální veletržní ceny. Pestrá bude nabídka lázeňských pobytů, zájezdů a výletů nejen pro seniory. Vyzkoušet i zakoupit můžete zdravotní potřeby a pomůcky, léčebnou kosmetiku nebo mobilní telefony pro seniory.

Novinkou veletrhu je kulturní festival Senior Fest, který odstartuje v pátek 5. října. Podle slov ředitelky veletrhu Jitky Šefránkové se návštěvníci mohou těšit na opravdu skvělý doprovodný program: „Pro letošní ročník se nám podařilo zajistit pestrý kulturní i vzdělávací program. Přejeme si, aby senioři z naší akce odcházeli s dobrou náladou a plni pozitivní energie“.

Festivalem Vás bude provázet oblíbený moderátor Eduard Hrubeš.

První den festivalu zpestří řada umělců a uznávaných odborníků. Na pozvání Divadla U Valšů vystoupí  například Karel Štědrý a Pavlína Filipovská. Navštívit můžete i zajímavé přednášky, pozvání přijalMUDr. Martin Fučík, primář pražské oční kliniky Gemini–  oční chirurg s dlouholetou praxí v operativní léčbě šedého zákalu. MUDr. Tamara Tošnerováprovedezájemce přednáškovým blokem„Tvořivost celým životem“, Ing. Danuše Steinovápředstaví možnosti zájmového vzdělávání a povede workshop o trénování paměti.Své programy pro seniory i pro děti představí Policie ČR, Hasičský záchranný sbor či Český červený kříž.

V sobotu 6. října dopoledne odstartuje populární běh seniorů Seniorská míle.Jeho patronkou je paní Dana Zátopková a tradičním organizátorem občanské sdružení Život 90. Běh krásným prostředím Královské obory - Stromovky je obohacen i o procházku a také kratší běh seniorů s vnoučaty - Minimíli. Účast potvrdil např. i známý kardiolog Prof. MUDr. Jan Pirk, který se vloni stal vítězem tohoto běhu. Neváhejte přijít i s Vašimi nejmladšími členy rodiny, pro každého zde bude program. Předběžnou přihlášku k účasti v Seniorské míli i Minimíli můžete vyplnit na www.seniorpraha.cz.

V průběhu obou dnů budou k dispozici bezplatná poradenská centra:
Na stánku společnosti Pražská plynárenská a.s., generálního partnera veletrhu, se dozvíte předevšímozvýhodněné nabídce ceny plynu pro zákazníky starší 65 let, o slevách, které můžete čerpat se Zákaznickou kartou společnosti, o možnosti bezplatné opravy nebo servisu Vašeho plynového spotřebiče a o dalších produktech a službách, díky kterým můžete významně ušetřit. Získáte také informace o nekalých praktikách některých prodejců energií a rady čeho se vyvarovat.

Na stánku organizaceŽivot 90najdete informace o široké škále služeb tohoto občanského sdružení, jakými je např. bezplatná krizová telefonní linka Senior telefon, jedinečný systém tísňové péče pomocí SOS tlačítka nebo pobytové centrum. Dozvíte se i o aktuální nabídce kurzů, procházek a dalších aktivit Centra denních služeb, včetně aktuálního programu seniorského Divadla U Valšů.

V mobilním edukačním centru ústní hygieny COREGA budou k dispozici odborníci na péči o zubní náhrady a nositelé zubních náhrad získají vzorek produktu zdarma.

Na stánku oční kliniky Geminise dozvíte o nejnovějších způsobech léčby očních vad, zejména šedého zákalu. Klinika Gemini jako první v ČR začala operovat šedý zákal laserem. Jedním z prvních pacientů  operovaných touto metodou byl i prezident Václav Klaus.

Na stánku Českého červeného kříže získáte informace o poskytování laické první pomoci, jak se zachovat v krizové situaci, jak volat záchrannou službu, a o dalších aktivitách ČČK pro seniory (kluby, výlety, pečovatelské domy).

Společnost Emporia v rámci praktického školení „Jak na mobil“ pomůže seniorům porozumět mobilnímu telefonu.

Veletrh, festival a oslavu Mezinárodního dne seniorů podpoří svými vystoupeními řada dalších známých umělců jako jsou zpěvačka Eva Pilarová, herečky Květa Fialová a Naďa Konvalinková, pěvecké duo Eva a Vašek, herec Václav Postránecký a další. 

Připraveno je pro Vás občerstvení po celou dobu akce včetně menu (oběda) za příznivé ceny. Můžete tedy s námi bez obav strávit dva podzimní dny plné kulturních zážitků. Vstupné na veletrh a festival je pouhých 20 Kč a navíc v pátek i v sobotu proběhne slosování vstupenek o krásné ceny.

Přijďte si zpříjemnit podzimní dny a pozvěte i své přátele, známé a rodinu.
Těšíme se na Vás!

Více informací o akci naleznete na www.seniorpraha.cz

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist