Přes 70 % seniorů odjíždí na dovolenou mimo turistickou sezónu, v říjnu preferovali Řecko

30.říjen 2012

Více než 70 % českých seniorů odjíždí na zahraniční dovolenou mimo hlavní turistickou sezónu, zejména preferují zájezdy s říjnovým termínem. Letosříjnu senioři nejčastěji volili pobytyŘecku, které tvořily 31 % z poptávky po seniorských pobytech. Vyplývá to z aktuálních statistik cestovní agentury Invia.cz. V letošním roce seniořiprůměru utrácejí za své dovolené 14 350 , což je o 450 méně než loni.

 

Mezi českými seniory jsou populární zájezdy pořádané mimo prázdninové měsíce červenec a srpen, kdy odjíždí na dovolenou především rodiny s dětmi. Nejčastěji volí pobytydélce 7 až 10 dní. Podle statistik cestovní agentury Invia.cz letosříjnu téměř třetina seniorů pořizovala zájezdy na řecké ostrovy. Dále pak 24 % seniorů nakupovalo pobyty do Turecka a 20 % dávalo přednost Egyptu.

 

„Ze strany seniorů registrujeme poptávku především před a po hlavní sezóně, tedyměsících květnu, červnu, září a říjnu. V tomto období je totižzahraničních destinacích mírnější počasí bez vysokých teplot. Výhodou je navíc menší počet turistů a nižší ceny pobytů mimo sezónu,“ sdělil MichalTůma, marketingový ředitel cestovní agentury Invia.cz, která je jedničkou na českém trhu v oblasti prodeje dovolené přes internet. „Senioři tradičně nakupují zájezdy s předstihem, a to nejčastěji od ledna do března. Využívají tak slev v režimu first minute,“ doplnil Tůma.

Senioři jsou podle odborníků specifickým segmentem turistů, zajímají se především o pobytové zájezdy s leteckou dopravou a polopenzí. Pří výběru destinace se řídí vzdáleností destinace od České republiky, volí spíše lokality s kratší délkou letu a bez nutnosti přestupů. Senioři kladou důraz na vyšší kvalitu služeb, vyhledávají hotely v blízkosti pláže a s bezpečným přístupem do moře. Zároveň preferují písčité pláže před kamenitými.

„Senioři jako segment turistů mají své specifické rysy, rádi si připlatí za kvalitnější službu a cestují mimo hlavní turistickou sezónu. Často využívají nabídku dotovaných zájezdů v programu pro seniory 55+,“ uvedlaKateřina Petříčková, tajemnice Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.„Od zájezdů očekávají důkladnou organizaci cesty bez stresujících situací, často cestují s vnoučaty nebo s jiným doprovodem. Velmi důležitou součástí pobytu je pro seniory delegát či zástupce cestovní kanceláře, který je k dispozici klientům a v případě potřeby je schopen pomoci,“ dodala Petříčková.

 

Nejoblíbenější destinace seniorů v říjnu 2012

Pět oblíbených destinací

Podíl v %

Řecko

31 %

Turecko

24 %

Egypt

20 %

Španělsko

12 %

Tunisko

9 %

Zdroj: Statistiky Invia.cz k 30. 10. 2012

 

 

O společnosti Invia.cz, a.s.

Společnost Invia.cz je největší internetová cestovní agentura v České republice a autorizovaný prodejce zájezdů více než 300 renomovaných a pojištěných cestovních kanceláří působících na českém a slovenském trhu. Zákazníkům nabízí neustále aktualizovanou nabídku katalogových i last minute zájezdů v přehledné, jednotné formě, čímž šetří jejich čas při plánování dovolené. Díky svým kvalitním službám má cestovní agentura Invia.cz již 850 000 spokojených klientů. Od června 2012 navíc Invia.cz poskytuje unikátní pojištění Faktor 100, které chrání klienty při krachu cestovní kanceláře. Nabízí tak možnost nejbezpečnějšího nákupu dovolené na českém trhu.

O Asociaci českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA)

Asociace českých cestovních kanceláří a agentur je české profesní sdružení subjektů cestovního ruchu, založené v roce 1991, které má v současné době 250 členů z řad subjektů cestovního ruchu. Řádným členem se mohou stát cestovní kanceláře a agentury, zabývající se příjezdovým i výjezdovým cestovním ruchem. Přidruženými členy AČCKA se mohou stát zahraniční cestovní kanceláře, hotely, centrály cestovního ruchu, školy a komerční firmy nabízející služby cestovním kancelářím (např. pojišťovny).

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist