Přehled únorových kulturních akcí Městské knihovny v Praze - na pobočkách

23.leden 2016

1.2.17:00 ŽENY A MUŽI V ČESKÝCH DĚJINÁCH

Smíchov, Náměstí 14. října 15/83, Praha 5

Cyklus přednášek za cíl představit vybrané osobnosti českých dějin. A to nejen dějin politických, ale i kulturních (duchovních), případně sociálních. Tentokrát na téma: Markéta, zvaná Pyskatá a Jan Jindřich Lucemburský (Pokus krále Jana uchvátit KorutanskoTyroly).

Vstup zdarma

 

3.2.18:00 AUTORSKÉ ČTENÍ BÁSNÍKA KAMILA BOUŠKYNOVÉ KNIHY HEMISFÉRY

Dům čtení, Ruská 192, Praha 10

Kamil Bouška debutoval sbírkou Oheň po slavnosti (Fra, 2011) za kterou byl nominován na cenu Magnesia Literakategoriích poezie a objev roku. Na konci roku 2015 vydal svou druhou básnickou sbírku Hemisféry. Autor je členem básnické skupiny Fantasía.

Vstup zdarma

 

4. 2.18:00 FAUST V PŘEKLADU OLGY MAŠKOVÉ

Ústřední knihovna, Mariánské náměstí 1/98, Praha 1 (klubovna)

Křest knihy Faust – dosud nepublikovaný překlad Olgy Maškové

Zveme na křest knihy Faust spojenýpromítáním ukázek. Olga Mašková (1925–1985) by letos oslavila kulaté výročí. V roce 1984 uvedlo Divadlo na okraji oba díly Faustapřekladu tehdy zakázané autorky, v roce 1989 natočila Československá televize dvoudílný film Faust inspirovaný touto divadelní inscenací (režie Zdeněk Potužil). Večerem provází Dana Tučková a Zdeněk Potužil, kteří knihu ve spoluprácinakladatelstvím Galén připravilivydání.

Vstup zdarma

 

10.2.18:00 PROMÍTÁNÍ FILMU FESTIVALU JEDEN SVĚT – NA SEVER OD SLUNCE

Dům čtení, Ruská 192, Praha 10

Inge a Jørn nejsou běžní surfaři. Usadili se na opuštěné pláži ostrova u břehů Norska, kde našli nejen perfektní vlny, ale také spousty naplavených odpadků. Na pláži chtějí zůstat, dokud neposbírají alespoň tunu toho, co sem moře přináší. Fantastické záběry přírody, dobrodružného surfování za polární noci i „běžného“ pobývání na pláži spojuje čirá radost ze života mimo civilizaci. V rámci cyklu volného promítání Promítej i ty!

Vstup zdarma

 

10.2.17:00 ŽENY A MUŽI V ČESKÝCH DĚJINÁCH

Ostrovského, Na Skalce 29/972, Praha 5

Cyklus přednášek za cíl představit vybrané osobnosti českých dějin. A to nejen dějin politických, ale i kulturních (duchovních), případně sociálních. Tentokrát na téma: Karel IV. (Jako syn, bratr, manžel a otec)

Vstup zdarma

 

17.2.18:00 PŘEKLADATELSKÉ ZÁKULISÍNOSITELEM PRÉMIE TOMÁŠE HRÁCHA PETREM ELIÁŠEM O OCENĚNÉM PŘEKLADU ROMÁNU RAWIHO HAGE KARNEVAL

Dům čtení, Ruská 192, Praha 10

Kanadský autor libanonského původu líčí ve svém románu očima přistěhovalce-taxíkáře městský polosvět. Autorův neobvykle obrazný jazyk, stejně jako mluvu barvitého panoptika postav se podařilo Petru Eliášovi téměř v plné míře vystihnout a jeho překlad značně přispívá k čtivosti románu; je přitom v pravém slova smyslu věrný, nikde předlohu nepřibarvuje ani neochuzuje. Večer připravila Obec překladatelů

Vstup zdarma

                                          

24.2.15:00 ČESKÉ MALÍŘSTVÍ

Opatov, Opatovská 14/1754, Praha 11

Pobočka OpatovArtotéka srdečně zve milovníky umění na pokračování cyklu České malířství, tentokrát na téma: Antonín Chittussi

Přednáska se konáučebně pobočky Opatov.

Vstup zdarma

 

25.2.18:00 PULZUJÍCÍ PODOBY SOUČASNÉ ČESKÉ LITERATURY: ČTENÍ NA NETRADIČNÍCH MÍSTECH

Dům čtení, Ruská 192, Praha 10

Netradiční večer, během kterého se básnířka a organizátorka mnohých básnických setkání Renata Bulvová z Klubu 8 a její hosté, budou snažit pojmenovat, prostřednictvím čtení, různé prostory Domu čtení. Máte se na co těšit!  

Vstup zdarma

 

29.2.17:00 ŽENY A MUŽI V ČESKÝCH DĚJINÁCH

Smíchov, Náměstí 14. října 15/83, Praha 5

Cyklus přednášek za cíl představit vybrané osobnosti českých dějin. A to nejen dějin politických, ale i kulturních (duchovních), případně sociálních. Tentokrát na téma: Poddaný (Životaběh jednoho ne-obyčejného obyvatele Českého království v 1. polovině 14. století).

Vstup zdarma

 

29.2.15:30 KVALITA POTRAVIN A SPOTŘEBITEL

Ústřední knihovna, Mariánské náměstí 1/98, Praha 1 (klubovna)

Vstup zdarma

Ing. Irena Michalová, odborniceoblasti potravin, seznámí posluchačenekalými obchodními praktikami při prodeji potravin, poradí, jak se zorientovatjejich kvalitě, seznámí posluchačeoznačováním potravin, značkami a známkami kvality. Přednášku připravilo Sdružení českých spotřebitelů.

Vstup zdarma

 

Změna programu vyhrazena!

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist