Prehistoričtí giganti z doby ledové zaplní prostory OC Šestka; unikátní výstava bude k vidění zdarma

19.leden 2015

Expozice modelů prehistorických zvířatživotní velikosti nabídne návštěvníkům jedinečnou možnost postavit se tvářítvář některým z největších tvorů, kteří chodili po naší planetě před 10.000 lety. „Některé exempláře jsou skutečně neuvěřitelné. Například Castoroides, velebobr, jehož vzdáleného příbuzného známe jako roztomilé zvířátko, měřil na výšku více než dospělý člověk. Téměř myticky působí i Megatherium, neboli obří pozemní lenochod. Ti dříve dosahovalivelikosti slonů,“ popisuje marketingový manažer OC Šestka Leoš Pajer.

Kromě výpravy do doby ledové čeká na velké i malé návštěvníky také Cesta do pravěku. Ve spoluprácipopulárním Muzeem Karla Zemana totiž vznikl i originální doprovodný program výstavy. Každý víkend budou pro děti připraveny speciální tematické workshopy animace a každé sobotní a nedělní odpoledne se mohou těšit na projekci legendární Cesty do pravěku.

Další informacevýstavě GIGANTI v OC Šestka na www.oc-sestka.cza na www.facebook.com/ocsestka.

Všechny vystavené modely zvířat byly vytvořeny v souladu s nejnovějšími vědeckými poznatky. Při tvorbě této unikátní expozice spojili své síly paleontologové, modeláři a výtvarníci.Vše působí velice autenticky, každýnecelé desítky modelů je zasazen do scenérie imitující tehdejší životní prostředí daného zvířete,“ dodává Leoš Pajer.

Kromě dobře známých zvířat, jako jsou například mamut nebo jeho věrný souputník srstnatý nosorožec, budouvidění i ta, o nichž mnozí dosud neslyšeli. Mezi ty patří například obrovský jihoamerický lenochod Megatherium či veledaněk, jehož monumentální paroží mělo rozpětí přes 3 a půl metru. Za pozornost stojí také Dinornis, známější pod názvem pták Moa, největší nelétavý pták historie a předchůdce dnešních pštrosů

Výstava je po celou dobu konání přístupná zcela zdarma a po dohodě je možná i prohlídka se školeným průvodcem. Pro objednání prohlídky s průvodcem je nutné kontaktovat přímo správu centra na e-mailu: info@oc-sestka.cz.

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist