PFČP opět ekonomicky nejvýkonnějším penzijním fondem

1.červenec 2013

Žebříček CZECH TOP 100 znovu vyhodnotil Penzijní fond České pojišťovny (PFČP) jako nejvíce prosperující penzijní fond roku 2012. PFČP obhájil svou pozici jedničky mezi společnostmi poskytujícími spoření na stáří již podeváté.

„Obhájení prvního místa v žebříčku CZECH TOP 100 si velice vážíme, protože soutěž posuzuje ekonomickou výkonnost firem. Hodnotící ukazatele jsou přesně měřitelné, snadno porovnatelné a vypovídají o porovnávaných společnostech to nejpodstatnější,” říká Libor Pergl, ředitel pro obchod a marketing Penzijní společnosti České pojišťovny.

Minulý rok PFČP zaznamenal rekordní zvýšení zisku o 57 % na 1,431 miliardy korun. Díky tomu bylo klientům připsáno zhodnocení ve výši 2,2 %, což bylo nejvyšší zhodnocení mezi penzijními fondy na českém trhu za rok 2012. Aktiva společnosti zároveň narostla na 67,7 miliard korun. Důležitou roliloňském strmém růstu hrála vhodně zvolená obchodní a marketingová strategie těžící z penzijní reformy. Lidé chtěli uzavřít penzijní připojištění za původních podmínek, a proto PFČP zaznamenal významný nárůst klientské základny, aktiv a zisku. Jen v listopadu uzavřel okolo stovky tisíc nových smluv.

Koncem roku prošel PFČP transformací v rámci důchodové reformy a změnil se na dnešní Penzijní společnost České pojišťovny. V současné době je lídrem jak v Důchodovém spoření ve druhém pilíři, tak i v Doplňkovém penzijním spoření ve třetím pilíři. Celkem se nyní stará o 1,3 milionu klientů.

Penzijní společnost České pojišťovny patří mezi často oceňované finanční instituce na českém trhu. Pravidelně se umísťuje mezi trojicí nejlepších v soutěžích Banka roku, Zlatý měšec a Zlatá koruna.

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist