Pasivní obchod i nevhodně nastavené procesy. To byly nejčastější problémy segmentu SME v roce 2015

3.duben 2016

Vedení malých a středních firemchybovalonastavení marketingu aPR, řídících procesech a v selekci zakázek. Vyplývá to z výstupů společnosti J.I.P. pro firmy, která se zaměřuje na revitalizaci podnikůsegmentu SME. Pro rok 2016 se pak očekává, že společnostem budou scházet zaměstnanci.

Problémy ve firmách mají různé kořeny. Odborníci se však shodují, že 80 % z nich prameníneprofesionálního přístupu majitelů i manažerůvedení firmy. „V segmentu SME je nejčastějším tématem nedostatků příliš pasivní obchod, špatná organizace práce a procesů, nedůslednosthospodařenífiremním kapitálem a absence principu leadership,“ shrnul hlavní problémy, se kterými se setkaluplynulém roce, Jiří Jemelka, výkonný ředitel společnosti J.I.P. pro firmypůsobícíoblasti podnikového poradenství zaměřeného na revitalizaci firem.

roce 2016 bude podle Jiřího Jemelky typickým problémem nedostatek kvalifikované pracovní síly. Firmy totiž již nějakou dobu trápí enormní nedostatek zaměstnanců. Druhým problémem pak bude konec ekonomického boomu, který mnohá vedení firem překvapí. Přibývá však firem, které využívají služeb podnikového poradenství a optimalizují tak provoz i pracovní procesy.

Společnostem, kteréroce 2015 služby podnikového poradenství aplikovaly, narostlyzávislosti na velikosti obchodního týmu tržby v průměru o 10 až 20 %. Firmám, jejichž hlavní nedostatek tkvělpasivní obchodní politice, pak mohly optimalizace marketingových aktivit zvýšit tržby meziročně až o 100%.„Je však důležité zdůraznit, že ne vždy je naším cílem a řešením zvyšování tržeb. Revitalizace může znamenat i zachování zisku firmy při snížení tržeb o desítky milionů,uvádí Jiří Jemelka. „Zlepšení výkonnosti managementu firem evidujeme přibližně po roce využívání poradenských služeb. Úspěšnost v tom, že firma našeho klienta dosáhne předem stanovených cílů díky vzájemné spolupráci,máme zhruba v 75 % případů,“ dodává Jemelka k otázce časového aspektu a úspěšnosti při ozdravování firem.

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist