Naše vycházky

11.leden 2012

Vycházkáři MěO Svazu důchodců České Budějovice nebyli aniloňském roce 2011 líní. Při našich pravidelných čtvrtečních vycházkách nám počasí téměř vždy přálo a rozsah našeho putování byl značný. Procházeli jsme zasněnou krajinou Třeboňska, Novohradskými horami, údolím jihočeských řek i Blanským lesem. Za rok to dalo úctyhodných 357,5 km, které společně našlapaly boty 1 065 účastníků.

Protože loňský rok byl vyhlášen rokem Rožmberským, zapojili jsme se také do sbírání růžiček pro turistický pas. Na 24 nejvýznamnějších místech spjatých s rodem Rožmberků bylo nutno získat razítko. Nutno dodat, že pro pěšího turistu, který používá veřejnou dopravu, bylo často dost krkolomné dosáhnout cíle. Ale nezapomněli jsme ani na členy naší organizace, kteří ze zdravotních důvodů nemohou již s námi putovat. Proto MěO SD uspořádala několik autobusových zájezdů. Na Berounsko a Příbramsko, do Bavorského lesa na 44 m vysokou vyhlídkovou věž „Vajíčko“ a pro vylepšení našeho zdraví do lázní Bad Füssing.

Do roku  2012 přejeme všem našim členům, nejen těm, kteří se rádi toulají krajem, hodně zdraví a radosti z dalších vycházek.

 

Ivana Johnová

členka výboru MěO SD

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist