Na venkově je největší zájem o čerstvé potraviny. Lidé chtějí více vědět, co nakupují

2.květen 2017

Nejčastější položku v nákupech lidí žijících na venkově dlouhodobě tvoří čerstvé výrobky denní spotřeby. Čerstvé potraviny nejčastěji nakupují i zákazníci maloobchodů. V porovnání s předchozími lety se však lidé intenzivněji zajímají o to, co kupují. Kvůli tomu se také změnila nabídka v prodejnách, které těmto potřebám přizpůsobují sortiment.

 

Čerstvost a kvalita jsou rozhodujícími parametry při nákupech lidína venkověa v maloobchodech. Dnešnízákazník se mnohem více neždříve zajímáo to, aby uzeniny byly skutečněvyrobenéz masa, sirup z ovoce, káva z kávových zrn, sýr byl z mléka a mléko pocházelo od krav. Této změněchováníse přizpůsobuje takénabídka obchodů. Dnes v prodejnách najdeme kvalitníuzeniny vyrobenéz masa, denněčerstvépečivo, širokou nabídku ovoce a zeleniny, regály se zdravou výživou a podobně. Vše pokud možno od místních českých dodavatelů, nikoliv dovezenépřes polovinu zeměkoule, uvedl Roman Mazákze sdruženívelkoobchodůa maloobchodních jednotek Družstva CBA CZ. Podle něj sice poptávka po levných produktech nižšíkvality stále existuje a někteřívelkoprodejci ji podporují, neníto však dlouhodoběudržitelnácesta.

 

Privátnívýrobky zohledňujícenu, důležitáje však i kvalita

 

Také segment privátních výrobků, které pocházejí přímo z produkce daného prodejce, prošel v tomto směru proměnou. Tyto produkty se sice dnes stále orientují na cenu, ale v porovnání s předchozími lety kladou velký důraz i na kvalitu. „Hypermarkety kdysi nastartovaly éru privátních výrobků, které jsou levné, ale ke kvalitě stejného značkového výrobku se nepřiblížily. Pro nás dnes není při výběru výrobku na prvním místě cena, ale kvalita. Raději půjdeme cestou mírně vyšší ceny, ale s vědomím, že zákazníkovi dáváme to nejlepší, co v dané oblasti existuje. Při rozhodování také preferujeme české výrobce,” vysvětlil Roman Mazák s tím, že zákazníci dnes preferují spíše malé nákupy v místě bydliště, které jsou rychlejší a zpravidla i levnější než ve větších nákupních centrech. Lidé také oceňují, pokud jim prodavač může sdělit více informací o původu výrobků, které si kupují.

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist