Milý Václave… Tvůj - Přemýšlení o Václavu Havlovi

25.říjen 2011

Městská knihovnaPraze se přidáváorganizacím-gratulantům, které svým programem připomínají 75. výročí narození prvního prezidenta České republiky, politika, dramatika, esejisty a filmového režiséra, nositele mnoha českých a zahraničních ocenění, pana Václava Havla.

Večer s názvem Milý Václave… Tvůj proběhne 2. listopadu 2011 od 18:00 hodin ve Velkém sále Ústřední knihovny na Mariánském náměstí. Během večera zazní úryvky z autorových divadelních her (Zahradní slavnost, Odcházení…), dopisů od jeho přátel, ale také vzpomínky a úvahy filozofů Václava Bělohradského a Erazima Koháka, režisérů Jana Grossmana a Andreje Kroba, představitele Charty 77 Františka Janoucha, herců Marie Málkové a Jana Třísky, ředitele Knihovny Václava Havla Martina Palouše, spisovatelů Františka Pavlíčka, Jiřího Stránského, Jana Trefulky a socioložky Jiřiny Šiklové.

Texty pro posluchače vybrala vedoucí Divadelního a filmového úseku Městské knihovny v Praze Marie Valtrová. „Večer má nejen připomenout významné životní výroční Václava Havla, ale při této příležitosti také navázat na úspěšný šestidílný cyklus čtení z literárních děl a projevů Václava Havla, který knihovna uvedla v roce 2007 pod názvem Ústně více.“, říká Marie Valtrová.

Díla, myšlenky a vzpomínky zazní v podání tří známých hereckých jmen – Daniely Kolářové, členky souboru Divadla na Vinohradech, Lukáše Hlavici, divadelního režiséra a pedagoga DAMU a Miroslava Táborského, člena souboru Divadla v Dlouhé. Všechny tři herecké osobnosti měli diváci možnost slyšet již ve zmiňovaném cyklu Ústně více a podle jejich slov je pro ně účast v programu připomínající životní jubileum Václava Havla radostí i poctou.

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist