Mezi českými turisty roste zájem o netradiční exotické destinace.

26.září 2014

Mezi českými turisty roste zájem o netradiční exotické destinace. Stále častěji lidé poptávají pobyty do vzdálených destinací. V letošním roce Invia zprostředkovala svým klientům zájezdy do Francouzské Polynésie, Curacaa, Ekvádoru, na Fidži či do Uzbekistánu. Češi chtějí poznávat nová a neobvyklá místa.

Turisté jsou navíc stále informovanější a své nákupy zájezdů realizují uvážlivěji. Svědčí o tom například skutečnost, že již běžně sledují polohu hotelu pomocí aplikace Google maps. Snaží se tak vytvořit si jasnou představu o okolí budovy, přístupu k pláži a celkovém prostředí hotelu.
Zároveň roste zájem klientů o doplňkové služby hotelů. Mají zájem si připlácet například za výhled na moře, wellness procedury, výlety nebo možnost pozdějšího opuštění pokoje. V minulosti navíc Češi často podceňovali pojištění nebo spoléhali na služby sjednané například v rámci kreditní karty. Tento přístup se významně mění a většina turistů si již uvědomuje potřebu sjednat cestovní pojištění včetně storna zájezdu.

Obecně tak dochází k tendenci, že čeští turisté o svých dovolených více přemýšlejí. Věnují větší čas výběru destinace a chtějí si v místě pobytu dopřát kvalitní servis a absolutní komfort.“

Zajímavosti z prodeje dovolených za rok 2014 u cestovní agentury Invia

Nejdelší dovolená:
délka: 50 dní
destinace: Egypt

Nejvzdálenější dovolená:
vzdálenost: 16 200 km
destinace: Fidži

Nejdražší dovolená:
cena: 623 000 Kč
destinace: Spojené arabské emiráty

Nejdražší dovolená pro skupiny:
cena: 1 562 000 Kč
destinace: Kanárské ostrovy

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist