Městká knihovna v Praze - listopadový program

19.říjen 2011

Film

FILMOVÝ KLUB MKP
Projekce se uskuteční vždy v úterý od 16 a 19 hod. ve velkém sále Městské knihovny v Praze, Mariánské nám. 1, Praha 1. Vstupné 70 .
1. 11.  Lidice  (Česko / Polsko 2011, Petr Nikolaev, 126 min)
Hrají:
Karel Roden, Zuzana Fialová, Roman Luknár, Zuzana Bydžovská, Ondřej Novák, Norbert Lichý, Veronika Kubařová, Václav Jiráček, Jan Budař a další.
Příběh Lidic, je příběhem obyčejných lidí, kteří se absurdní shodou náhod připletli do cesty dějinám. Podle scénáře Zdeňka Mahlera, oceněného cenou Sazky v r. 2007, nabízí pohled na tragický osud Lidic za 2. světové války z neobvyklé perspektivy. Přibližuje osudy obyvatel Lidic skrz mezilidské vztahy, a to zejména lásku, která stojí na začátku celého příběhu. Jde o velkofilm plný emocí, který poukazuje na to, jak zdánlivé maličkosti mohou změnit chod dějin a způsobit tragédii.
8. 11. Jana Eyrová (VB / USA 011, Cary Fukunaga, 120 min)
Hrají:

Mia Wasikowska, Michael Fassbender, Jamie Bell, Holliday Grainger, Judi Dench a další

Jana Eyrová nečekaně uprchne z rozsáhlého a odlehlého panství Thornfield Hall, kde pracuje jako vychovatelka dívky Adèle Varensové, která zde žije v opatrovnictví hloubavého majitele, Edwarda Rochestera. Impozantní rezidence a neméně okouzlující povaha Rochestera těžce zkoušely Janinu odolnost.

15. 11. Kůže, kterou nosím(Španělsko 2011, Pedro Almodóvar, 118 min)
Hrají:
Antonio Banderas, Elena Anaya, Marisa Paredes, Blanca Suárez, Fernando Cayo, Bárbara Lennie, Eduard Fernández, José Luis Gómez, Isabel Blanco
Dvanáct let po smrti manželky, jež zahynula v explodujícím autě, se renomovanému plastickému chirurgovi Robertu Ledgardovi podařilo vyvinout odolný typ kůže, který by byl býval jeho milovanou zachránil. Šarmantní muž posedlý ideou, jež sahá za hranice bioetiky, se nenechá spoutat skrupulemi ani v okamžiku, kdy se rozhodne svůj vynález testovat.
22. 11. Půlnoc v Paříži (Španělsko / USA 2011, Woody Allen, 94 min)
Hrají:
Rachel McAdams, Marion Cotillard, Alison Pill, Adrien Brody, Owen Wilson, Michael Sheen, Léa Seydoux, Kathy Bates a další
Mladý pár Gil a Inez, který se má na podzim brát, přijíždí s jejími rodiči do Paříže. Gil je nevýznamným spisovatelem, který miluje Paříž a chtěl by se sem po svatbě přestěhovat. Ovšem Inez jeho romantickou představu nesdílí a nemyslí si, že toto město bylo ve 20. letech minulého století zlatým věkem. Jednoho večera jde Inez se svými přáteli tancovat a Gil se prochází noční Paříží. Jeho půlnoční zážitky mu odhalí Paříž v jiném světle a ovlivní nejen jeho budoucí život.
29.11. Lovci hlav (Norsko 2011, Morten Tyldum, 100 min.)
Hrají:
Nikolaj Coster-Waldau, Aksel Hennie, Julie Olgaard
Zdá se, že Roger Brown má všechno, co si člověk může přát. Je nejúspěšnějším lovcem hlav (vyhledávačem talentů) v Norsku, za manželku má překrásnou galeristku a vlastní úchvatný dům. Zároveň si ale žije nad poměry a potají krade umělecká díla. Na slavnostním otevření galerie mu žena představí muže jménem Clas Greve. Nejen že je Greve ideálním kandidátem na pozici, o kterou Roger usiluje, je i majitelem Rubensova Lovu na kance, jednoho z nejžádanějších obrazů v historii moderního umění.

 

Cena legitimace FK: 60,- Kč,
legitimace platí do 31. 12. 2011.

 

 

Hudba
SLAVNÉ SVĚTOVÉ PŘEDEHRY
18. 11., 17:00, Ústřední knihovna, Velký sál (Mariánské nám. 1, Praha 1)
ÚSTŘEDNÍ HUDBA AČR uvádí ve spolupráci s MKP cyklus odpoledních koncertů. Orchestr Armády s úctyhodnou tradicí i vysokou současnou úrovní uvádí světově proslulá klasická díla. Při své koncertní činnosti Ústřední hudba AČR úzce spolupracuje s významnými osobnostmi hudebního života, s předními sólisty Národního divadla, Státní opery Praha a České filharmonie.
Vstup zdarma, místenky k vyzvednutí 1 hod. před začátkem koncertu před sálem MKP


HRADIŠŤAN
24. 11., 19:30, Ústřední knihovna, Velký sál (Mariánské nám. 1, Praha 1)
HRADIŠŤAN s uměleckým vedoucím Jiřím Pavlicou je ojedinělým hudebním tělesem s vysokou uměleckou i interpretační úrovní, nezvykle širokým žánrovým záběrem a netradičním repertoárem, který v počátcích vycházel zejména z folklóru.  
Vstupné: 340,-Kč

 

Zdraví

ALTERNATIVNÍ CESTY KE ZDRAVÍ
Pořady časopisu Meduňka a Společnosti pro alternativní léčení rakoviny a civilizačních nemocí SALOCO.
Časopis Meduňka spolupracuje se špičkovými odborníky, s nimiž se každý měsíc můžete setkat při přednáškách zaměřených na udržení zdraví.

Přednášky se konají od 17 hod. v malém sále Městské knihovny v Praze, Mariánské nám. 1, Praha 1. Vstupné 30 Kč
2. 11. Jsou ušní šelesty nevyléčitelné?
Tinnitus neboli ušní šelesty nejsou pouhou nepříjemností, s níž se postižení buď vypořádají nebo smíří. Jsou těžko ovlivnitelnou až neléčitelnou nemocí, která snižuje kvalitu života. Představíme si netradiční metody, které mohou přispět ke zmírnění potíží.
Přednáší: MUDr. Rudolf Zemek
7. 12. Co nám prospívá a škodí v době adventní?
Známá vědkyně a léčitelka nás seznámí s novými poznatky o cukru a umělých sladidlech, o používání tuků i o nežádoucích účincích umělých přísad v době přípravy na vánoční svátky. Poradí nám, jak prožít advent v pohodě a radosti. Dozvíme se také, zda nám prospívá půst.
Přednáší: prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc.  

 

 

Setkání
SPOLEČENSKÉ ODPOLEDNE 3. VĚKU

Ve spolupráci s Klubem aktivního stáří uvádíme další setkání se známými osobnostmi. Cyklus Jablko nepadlo daleko od stromu.
Herečka Anna Ferencová, dcera herce a komika Ference Futuristy
7. 11. 14:30, Ústřední knihovna, Velký sál (Mariánské nám. 1, Praha 1)
Program uvádí: ing. Danuše Steinová

Vstupné: 50,- Kč.

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist