Melodie Jadranu - Eva Vejrostková

1.únor 2012

úterý 17. ledna byl klub českobudějovické MěO Svazu důchodců zaplněn do posledního místečka. Celý program pozvané paní Anny Kordičové, zpěvačky chorvatských písní však předčil naše očekáváníbyl prostě nádherný.

Paní Kordičová, která se narodila v Českých Budějovicích a zde také chodila do školy, je po matce Češka, po otci Chorvatka. V dívčím věku zde tančila v krojovaném souboru písní a tanců.

V roce 1989 odjela do Prahy, kde se seznámila se svým budoucím manželem Dalmatincem. Mají spolu dva syny a jednu dceru. Pracovala 29 let v obchodní bance a rodina střídavě žije v Praze a v létě v Chorvatsku, kde má na pobřeží dům.

Podle vyprávění autorky měla v životě dost těžký úděl a právě zpěvem všechen smutek vyzpívala. Nyní se v důchodu věnuje zpěvu úplně, rozdává lidem radost v penzionech pro seniory, v klubech i v léčebnách dlouhodobě nemocných. Že je zpěvem paní Kordičová úspěšná, dokazuje, že již vydala 3 CD a zpívá též v chorvatském rozhlase i v televizi Jadran. Celkem má ve svém repertoáru 70 písniček.

Po tomto obsáhlém úvodu začal krásný koncert. Nejdříve přečetla zpěvačka ke každé písni český text a pak zpívala chorvatsky veselé i smutné písně, plné lásky i údělu tamějších obyvatel. Celkem zazpívala 13 nádherných písní, doprovázených hudbou z CD a vše bylo ještě podtrženo jejím šarmem, úsměvem i potleskem účastníků.

Členka výboru Jana Petříková poděkovala paní Kordičové za mimořádně pěkné odpoledne a pozvala ji, aby nám ještě někdy přišla zazpívat.

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist