Litoměřický hrozen zve na degustaci vín

27.květen 2014

sobotu 7. června se uskutečníprostorách hradu třetí ročník vinařské prezentační, soutěžní a prodejní výstavy vín Litoměřický hrozen. Návštěvníci budou moci degustovat nejen vínaČech, ale i z Moravy a to od 10 hodin do 20 hodin. Nově se na výstavě spolupodílí i zahraniční vinařstvíNěmecka, Francie a Portugalska, která o prostory a komornější ráz celé akce projevila zájem.

K ochutnávkám zahraje kapela Áda Škarda Band a tóny swingu do Litoměřic přiveze pražská kapela Swing Cabinet. Ve 14 hodin proběhne předávání ocenění vínům, která uspěla v soutěžiLitoměřický hrozen, konající se s čtrnáctidenním předstihem. „O titul Championa v závěru hodnocení vzorků bojovalo i víno z Čech, konkrétně Dornfelder z vinařství Pod Sedlem, což mě osobně velmi těší. Nakonec, ale zvítězilo víno originální certifikace z vinařství Hanzel a tím je Sauvignon,“ prozrazuje vedoucí hradu Lenka Gottwaldová.  „Určitým komfortem pro návštěvníky bude možnost posezení a to jak na hlavním sále hradu, tak i na nádvoří, kde bude i možnost zakoupení občerstvení“ dodává vedoucí hradu. Již tradičně se akce zúčastní i obchod U Holanďanů se svými sýry a k ochutnání budou i regionální mošty. Vstupné je za příjemných 150 korun, přičemž v této ceně je započítána i degustační sklenička, katalog výstavy a pět žetonů na ochutnávky. Žetony slouží jako platidlo a hodnota jednoho žetonu je 5 korun. Letošní ročník se koná s podporou Vinařského fondu České republiky a záštitu nad vinařskou akcí převzal starosta města Litoměřic Ladislav Chlupáč.

 

Litoměřický hrozen, organizovaný Centrem cestovního ruchu Litoměřice, je akcí komornějšího charakteru. „Nabízí příležitost strávit u sklenky dobrého vína a při poslechu kvalitní hudby příjemný den v kouzelných prostorách hradu,“ dodala ředitelka CCR Anna Matulová.  

 

PROGRAM:

10:00 zahájení

13:00 - 14:00 Áda Škarda band

14:00 - 14:30 předávání cen vinařům

15.00 - 16:00 Áda Škarda band

17.00 - 19:00  Swing Cabinet Praha

20:00 ukončení

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist