„Je mi teprv 90! Teď to rozjedu!“

3.září 2013

U příležitosti devadesátých narozenin herečky Luby Skořepové se bude 22. září od 19 hodinkavárně Divadla ABC konat moderované posezeníLubou, jejími přáteli a hosty. Luba Skořepová si bude povídat o svém životě nejenmoderátorem večera Alešem Cibulkou, ale mimo jiné také s Barborou Hrzánovou, Arnoštem Goldflamem, Milošem Horanským čiOndřejem Zajícem. V kavárně Divadla ABC uvidíte výstavu Aleny Hrbkové, která nafotila oslavenkyni, jak ji ještě neznáte. Těšit se můžete i na netradiční občerstvení, pokrmy budou připraveny podle receptů Lubiny babičky.

Do volného prodeje je zařazen pouze omezený počet vstupenek. Večer „Je mi teprv 90! Teď to rozjedu!“ je jedinečnou příležitostí, jak Lubě Skořepové osobně poblahopřátživotnímu jubileu. Vstupenky za cenu 220 zakoupíte na pokladnách divadel ABC a Rokoko nebo online na www.MestskaDivadlaPrazska.cz.

Luba Skořepová se narodila 21. září 1923 v Náchodě. Přes protesty rodičů se přihlásila na Státní konzervatoř v Praze, kde studovala u Ladislava Peška a Anny Iblové. V roce 1945 dostala angažmá v souboru J. Honzla ve Studiu Národního divadla, kam ji přivedl kamarád a později manžel Josef Pehr. S ním společně jezdili ve čtyřicátých letech hrát dětem loutkové divadlo. Od roku 1948 získala herečka stálé angažmá v činohře Národního divadla, kde působí dodnes. Kromě toho neúnavně připravuje vlastní projekty (v Divadle v Řeznické, v Divadle U Valšů, v Divadle Rokoko, ve Viole, v Rubínu či Ypsilonce). Od poloviny čtyřicátých let, kdy se poprvé objevila na filmovém plátně, za sebou desítky rolí a roliček ve filmu a v televizi. Nejvíce si ji diváci pamatují ze seriálů, kde se objevila např. jako služka ve Sňatcíchrozumu, Aranka  v Chalupářích, paní Plecitá v Náměstíčku, Návsi a Příkopech ad.). Napsala osm knih o přírodě, divadlu a hercích, astrologii a magii. V Městských divadlech pražských ji můžete vidětHolkáchkalendáře a v monodramatu César a Drana.

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist