ING Penzijní fond se nebude účastnit druhého pilíře penzijní reformy

1.listopad 2012

Po důkladné analýze se ING Penzijní fond (ING PF) rozhodl, že se nezapojí do druhého pilíře reformovaného penzijního systému. Důvodem rozhodnutí je to, že se nepodařilo získat pro tuto zásadní změnu širší společenský a politický konsensus, kterýpřípadě reformy takového rozsahu je nutností. Politická nejistota spolu se zhoršující se perspektivou veřejných financí významně zvýšila rizikovost této investice jak pro ING jako investora, tak pro její klienty.

 

„Pokud bychom se zapojili do druhého pilíře, vystavili bychom se příliš velkému rizikupodobě ztráty důvěry klientů, poškození investice akcionáře a dobrého jména ING, a takové riziko nejsme schopni ani ochotni podstoupit,uvedlrozhodnutí Jiří Rusnok, předseda představenstva ING PF.

 

ING Penzijní fond je významným hráčem na českém trhu a chce jím zůstat i nadále, proto transformované doplňkové penzijní spoření (nástupce penzijního připojištění, tzv. 3. pilíř) svým klientům nabízet bude. Již 17. září získal ING PF od České národní banky potřebnou licenci pro provozování penzijní společnosti a penzijního připojištěnírámci transformovaného penzijního fondu. Třetí pilíř není na rozdíl od navrhovaného 2. pilíře předmětem politického boje a všechny relevantní politické síly deklarují zájemjeho podporu i do budoucna. ING PF tak může zajistit svým klientům perspektivní a stabilní prostředí pro jejich dlouhodobé úspory na stáří.

 

ING PF působí na trhu penzijního připojištění již od roku 1995, spravuje prostředky zhruba 390 000 klientů a za rok 2011 jim připsal nadprůměrné zhodnocení vkladů ve výši 2,14 %. To ho zařadilo mezi tři nejlepší fondy na trhu. Od roku 1995 zhodnotil ING PF finanční prostředky téměř milionu klientů v průměru 5,21 % p. a., a je tak historicky druhým nejúspěšnějším penzijním fondem.

předchozí článek Všechny články další článek

TOPlist